Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

V Novoti úradoval štvorgólový Miroslav Mikolajčík

Viacerí futbaloví priaznivci s napätím očakávali, ako sa skončí najzaujímavejší duel úvodného kola odvetnej časti súťaže. Zákamenné potvrdilo, že má v tejto sezóne naozaj dobrú formu a zdolalo Oravskú Lesnú rozdielom triedy.

Tá mohla prípadnou výhrou preskočiť svojho najväčšieho rivala a dostať sa tak na čelo tabuľky. Breza po jasnom víťazstve nad oslabenou Zázrivou poskočila na druhú priečku. Nevídané strelecké hody predviedla Novoť, keď priam rozdrvila Beňadovo. V tomto zápase hralo prím duo Štefan Kšenzulák – Miroslav Mikolajčík, no pochvalu za excelentný výkon si zaslúži celý tím. Jediným hosťujúcim mužstvom, ktoré dokázalo naplno bodovať, je Vasiľov. Tri body si odniesol z Hruštína. Mutné, naopak, nebodovalo v Lomnej a po siedmej prehre ostáva naďalej posledné.

Divákov: 300
Súboj tímov z konca tabuľky sa začal odvíjať lepšie pre Lomnú, keď už v 5. min po úmyselnej ruke hosťujúceho hráča premenil pokutový kop Milan Juriga. Aj po góle mali domáci viac z hry. V priebehu prvého polčasu si vypracovali štyri sľubné príležitosti na skórovanie, premeniť ich však nedokázali. Po zmene strán zvýšilo Mutné svoju aktivitu a hrou sa postupne vyrovnalo domácemu kolektívu. Záver patril opäť futbalistom Lomnej, ktorí Jurigom a Krupčíkom mohli zvýšiť stav stretnutia, no neboli úspešní. Slušná divácka kulisa tak videla tesné víťazstvo domáceho celku. (mj)
Hruštín – Vasiľov 1:3
(0:1)
Góly: Snovák – J. Špaglík, M. Jurky, S. Hnojčík
ŽK: M. Jurky, Gemeľa (obaja Vasiľov)
ČK: Gemeľa
Zápas mal všetky prvky úvodu jarnej časti. Obidve mužstvá sa do šancí dostávali sporadicky. Aktívnejšie začali hráči Vasiľova. V 20. min po nedorozumení domácej obrany zasunul loptu do brány Jozef Špaglík. Hruštín sa pokúšal o vyrovnanie, no jeho strelecké pokusy išli vedľa priestoru troch žrdí alebo ich zlikvidoval hosťujúci gólman. Úvodné minúty druhého dejstva vyšli lepšie Vasiľovčanom, keď v 50. min po ruke v 16-ke premieňa pokutový kop Miroslav Jurky. Domáci otvorili hru, čo dokázal ich súper využiť Stanislavom Hnojčíkom, ktorý zvyšuje po štandardnej situácii už na 0:3. V 70. min bol po úmyselnom zastavení lopty rukou v pokutovom území vylúčený Gemeľa. Domáci hráč nariadenú penaltu nepremenil. O päť minút neskôr sa však Hruštín radoval z gólu. Lukáš Snovák po samostatnej akcii znížil na konečných 1:3. Domáci naďalej hrozili, nepriaznivý stav však už neotočili. (fm)
Novoť – Beňadovo 8:0 (6:0)
Góly: M. Mikolajčík 4 , Kšenzulák 2, Ľ. Mikolajčík, Prokop,
Domáci, ako favorit tohto duelu, odštartovali s gólovým apetítom. Prihrávku z ľavej strany pretavil na úvodný gól Štefan Kšenzulák. O štyri minúty pálil spoza 16-ky Kšenzulák a loptu do brány dorazil Miroslav Mikolajčík. Po štvrťhodine hry bolo už 3:0 a presadil sa opäť M. Mikolajčík. Po biliardovej akcii v 25. min mení stav svojím druhým gólom Š. Kšenzulák. Neudržateľný M. Mikolajčík zvyšuje v 33. min hlavou na 2:0. Skóre prvej 45-minútovky uzavrel po úniku prízemnou strelou Ľubomír Mikolajčík. Ďalšie presné zásahy sa začali rodiť od 78. min. Po zahraní rohového kopu dáva nikým nekrytý Michal Prokop siedmy gól. Štyri minúty pred koncom potvrdil výborný výkon svojím štvrtým gólom M. Mikolajčík, keď po kolmej prihrávke po zemi stanovil výsledok na neuveriteľných 8:0. Beňadovo bolo odovzdaným súperom a po hrubých chybách vysoko prehralo. (vh)

Zákamenné – Or. Lesná 3:0 (3:0)
Góly: V. Klimčík 2, R. Florek
Šláger kola, a možno aj celej jari, sa hral v Zákamennom. O výhre vedúceho tímu tabuľky sa rozhodlo už v prvých 15 minútach. V 6. min trafil loptu z voleja do brány Róbert Florek. Nasledovala samostatná akcia Vladimíra Klimčíka v 10. min a zmena skóre na 2:0. Dielo skazy pre hostí dokonal V. Klimčík o päť minút, keď lobom upravil na konečných 3:0. V 75. min odpískal rozhodca pokutový kop proti domácim, hráč Oravskej Lesnej ho ale nepremenil. Hosťom bol vylúčený jeden hráč a tak mali cestu čo i len k jednému bodu sťaženú. Cenné tri body tak ostali domácim. (av)
Breza – Zázrivá 4:0 (3:0)
Góly: R. Hládek, J. Janík, L. Matejčík, Račák
Divákov: 120
Na výbornom trávniku sa domáci hneď od začiatku do súpera zahryzli. Už v 6. min po akcii Ľ. Pepuchu prekonal Rudolf Hládek vydarenou strelou brankára Zázrivej. V 18. min potiahol akciu po pravej strane R. Hládek a jeho centrovanú loptu poslal do brány Jozef Janík. Hostia sa snažili urobiť niečo s výsledkom, no narážali na dobre organizovanú obranu Brezy. Tá sa s dvojgólovým vedením neuspokojila a v 28. min nastrelila P. Večerkom brvno. V 40. min po dobývaní brány Zázrivej zvyšuje Ladislav Matejčík na 3:0. Po góle mali šancu aj hostia, brankár Račák sa však po nádhernej strele Poláka vyznamenal. Posledný gólový moment sa udial v 60. min. Po faule premenil jedenástku gólman Tomáš Račák. Obidve mužstvá predviedli pekný futbal. (rh)

1. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
  2. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  3. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
  4. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  5. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  6. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  3. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  4. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  5. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  6. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  7. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  8. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?
  10. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 10 276

V Kultúrnom dome v Zuberci dnes vytvorili dve odberové miesta.

Vedenie strojární odporúča firmám testovanie zamestnancov

V Herne majú za sebou už šieste kolo testovania na COVID-19.

Testovanie v strojárňach.

Armáda posilnila odberové tímy, čakanie na odbery by sa malo skrátiť

Minister obrany prosí ľudí z okresov mimo Oravy a Bardejova, aby nechodili na testovanie.

V Dolnom Kubíne pri mestskom kultúrnom stredisku sa už na testovanie nečaká.