Streda, 24. január, 2018 | Meniny má Timotej

Oravská Lesná vypadávajúcu Veličnú vôbec nešetrila

Vedúca Zázrivá predviedla v Krivej fantastický obrat. Po prvom polčase prehrávala 2:0.

Oravská Lesná nasúkala Veličnej 12 gólov. (Zdroj: Tomáš Ferenčík)

Hruštín – Medzibrodie 3:4 (2:3)

Góly: L. Snovák, P. Plančo, U. Kazimier – M. Hančuga 2, D. Válek, M. Števek

V zápase bohatom na góly sa v 5. min dostali do vedenia hostia, kedy sa po dorážke presadil Martin Hančuga. V 11. min sa v šestnástke pekne uvoľnil Daniel Válek a presnou strelou zvýšil na 0:2. Hruštín znížil v 18. min po tečovanej strele Lukáša Snováka. Následne hostia využili rohový kop, kedy hlavou skóroval Martin Hunčaga. Na polčasových 2:3 znížil v 36. min podobne po rohovom kope hlavičkou Peter Plančo.

Po prestávke začali domáci viac bojovať, vytvorili si šance, ale za chrbát dobre chytajúceho Martina Janotu sa dostala len strela Urbana Kazimiera v 64. minúte. Záver stretnutia zvládli lepšie futbalisti Medzibrodia, keď v 83. min po štandardnej situácii hlavou rozhodol o plnom bodovom zisku Matúš Števek. FRANTIŠEK MARTVOŇ

Zostava domácich: Holubčík – M. Hojo, Mazáček (75. J. Vigoda), Škapec, Kľuska – Tomulec, Dirga, V. Hojo, Zajac – Snovák (58. Kazimier), Plančo

Zostava hostí: Martin Janota – Polák, Michal Janota, M. Števek, Šeliga – Válek, Greško, Hunčaga, O. Števek – Kaprálik, Juriga

ŽK: Š: Kľuska (Hruštín)

Krivá – Zázrivá 2:3 (2:0)

Góly: Kostolný, Tokár – Mäsiar (z 11 m), Zaťko, Zacharovský

Duel sa začal vyvíjať dosť prekvapivo. Domáci futbalisti zaskočili v prvom polčase lídra súťaže ofenzívnou hrou. Vytvárali si veľa šancí a dve aj gólovo premenili. Skóre otváral v 14. min Kostolný a o sedem minút sa k nemu pridal z priameho kopu Tokár. Až potom sa prebrali hostia, ale do prestávky sa im nepodarilo znížiť. Po zmene strán začala Zázrivá tlakom a už v 51. min skóroval Mäsiar z jedenástky. Prešla minúta a bolo vyrovnané. Hlavičkou sa presadil Zaťko. Krivá bola zaskočená. Hostia dokonali obrat v 64. min, keď im tri body zariadil Zacharovský. V ostatnom priebehu sa snažili ešte domáci hráči s výsledkom niečo urobiť, ale bez úspechu. FLORIÁN CHMELÁR

Zostava domácich: Chmelár – Tokár, Pazúrik, Vidiečan, Oláh, Kubašek, Kostolný, D. Polčic (40. Leginus), Habovštiak, M. Maruniak (63. Janota), Hirner

Zostava hostí: Kollárik – Láštic, Lacko, P. Kralčák (81. R. Karcol), Mahút, Mäsiar, Zaťko, Kitaš, Zacharovský, Otruba (51. Prílepok), J. Kralčák (72. Janťák)

ŽK: Tokár, Habovštiak – Kitaš

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež:Futbalisti Oravskej Poruby oslavovali, Istebné smútilo

Leštiny – Lokca 3:1 (1:0)

Góly: Hubčík 2, Slamka – Kastali

Úvod zápasu sa odohrával medzi šestnástkami. Tímy si vytvárali mnoho šancí, no presnejší boli hráči Leštín. V 8. min otvorili skóre gólom Antona Slamku.

V druhom polčase skórovali opäť domáci. Zásluhou Ladislava Hubčíka zvýšili na 2:0. Hostia v 85. min znížili, keď skóroval Daniel Kastali. Následne však Leštiny uzavreli skóre na konečných 3:1, keď sa opäť presadil Ladislav Hubčík. PAVOL BARTOŠ

Zostava domácich: M. Michna, Pangrác, Hubčík, Mačuha, Murin, Bukna, Lupták (80. Kuffa), Beľo, Slamka, V. Michna, Radena (63. Melicherčík)

Zostava hostí: D. Vajdiar, T. Verníček (60. Žilinec), Michalčík, Jadroň, Ľ. Verníček, Bombjak, M. Vajdiar (46. Pavol Graňák), Kastali, M. Graňák, Ondrek, Peter Graňák

ŽK: Bukna, Beľo – Ľ. Verníček, Pavol Graňák, Žilinec

Novoť – Babín 3:0 (1:0)

Góly: Serdeľ, Rončák, Nodžák

Novoť predviedla lepší výkon a zápas dopadol podľa očakávaní. Skóre otvoril domáci hráč Kristián Serdeľ. V prvom polčase už gól nepadol.

V druhej polovici hry sa snažil Babín zlepšiť výkon. V 61. min však domáci opäť skórovali. Gólom Tomáša Rončáka zvýšili na 2:0. Do konca hry padol ešte jeden gól. Skórovala opäť Novoť. Domáci hráč Marek Nodžák uzavrel výsledok zápasu na 3:0. Novoť potvrdila postup víťazstvom rozdielom triedy. ĽUBOMÍR KOZAŇÁK

Zostava domácich: Brodec, Rončák, Kuhejda, Jašica (82. Srogoň), Nodžák, Maslaňák, Zavoďančík (76. Kondela), Serdeľ, Pilšák, Mydlár, Žatkuľák (62. Kocúr)

Zostava hostí: Žofaj, F. Paľo, Lipničan, Jaššo, S. Paľo, Genšor (57. Slameník), Fuckulák, Kunocha, Vraňák, Adamica (70. Líška), Frančák (50. Ľuba)

ŽK: Jašica, Maslaňák – Jaššo, Vraňák, Slameník

ČK: Paľo

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež:Nižná zdolala lídra piatej ligy

Or. Lesná – Veličná 12:0 (6:0)

Góly: Kolenčík 3, Laššák 2, T. Murín, D. Vrábeľ, J. Murín, M. Vrábeľ, Katrenčík, J. Olbert, Kyrc

Začiatok zápasu poznačila prietrž mračien, kvôli ktorej museli nanovo lajnovať. Domáci od začiatku demonštrovali silu a efektivitu, čo sa prejavilo i na výsledku. Lesňania strelili rýchly gól, ktorý odštartoval gólostroj domácich hráčov, ktorí si schuti zastrieľali. Polčasový výsledok vyzeral, akoby už bol koniec, keďže to bolo už 6:0. O polovicu gólov prvého polčasu sa postaral Kolenčík.

V druhom dejstve sa obraz hry nezmenil, ani gólovú latku domáci nepodliezli. Po pekných akciách pridali ďalšie presné zásahy. Diváci videli rekordný počet gólov a po hvizde hlavného rozhodcu odmenili hráčov búrlivým potleskom. FRANTIŠEK DULOVEC ST.

Zostava domácich: A. Olbert – Kojda, Murín (46. Vrábeľ), Fajčák, Florek, D. Olbert, Laššák, Katrenčík, J. Murín, D. Vrabeľ (57. J. Olbert), Kolenčík (46. Kyrc)

Zostava hostí: Kubačka – Martin Huba, J. Dubovec, Serdel, D. Zvara, Stehura, M. Zvara, M. Dubovec, Miroslav Huba, Sučák, Kampoš

Rabča – Podbiel 3:3 (3:2)

Góly: vlastný, Mordel, Masničák – N. Trstenský, Pavčo, Repka

Rabča bola lepším tímom, no ani tri góly jej na plný bodový zisk nestačili. Domáci sa ujali vedenia v 20. min po vlastnom góle. V 40. min už bolo 2:0, keď sa presadil Daniel Mordel. V úvode druhého polčasu Podbiel znížil gólom Norberta Trstenského. V 68. min hostia dokonca vyrovnali, o čo sa postaral Pavol Pavčo. V 74. min Rabča opäť viedla, tentokrát po góle domáceho kanoniera Františka Masničáka. Hostia predsa len zachránili remízu, keď v 89. min o deľbe bodov rozhodol Ladislav Repka. JOZEF HAVLÍČEK

Zostava domácich: Klinovský, Chutniak, Mordel, Masničák, Plaku, Skurčák, Brišák, Gluch, Jadroň, Pikoš, Adamica (46. Brezoňák)

Zostava hostí: Pavelek, Pavol Huraj (80. Žuffa), Dreveniak, M. Pavčo, Peter Huraj, Repka, Kocoň (46. N. Trstenský), J. Trstenský, Konfala (68. Marciszak), Dedinský, P. Pavčo

1. Zázrivá                     22        16        3          3          57:17   51

2. Novoť                     22        16        3          3          68:32   51

3. Or. Lesná                22        11        2          9          60:43   35

4. Krivá                       22        10        5          7          50:35   35

5. Medzibrodie            22        10        4          8          48:46   34

6. Hruštín                     22        10        3          9          37:45   33

7. Babín                       22        10        3          9          44:53   33

8. Leštiny                     22        9          4          9          42:39   31

9. Rabča                      22        7          5          10        62:61   26

10. Lokca                    22        6          2          14        43:61   20

11. Podbiel                  22        5          4          13        39:67   19

12. Veličná                  22        3          0          19        26:77   9

Najlepší strelci: 23 – Daniel Válek (Medzibrodie), 21 – František Masničák (Rabča), 19 – Daniel Kastali (Lokca)