Piatok, 15. január, 2021 | Meniny má DobroslavKrížovkyKrížovky

Nižná zdolala lídra piatej ligy

V Chlebniciach sa súpera nedočkali. Futbalisti Jasenice sa zas postarali o veľké prekvapenie.

Futbalisti Nižnej ešte zamotali situáciu v piatej lige. Futbalisti Nižnej ešte zamotali situáciu v piatej lige. (Zdroj: Tomáš Ferenčík)

Kláštor p. Znievom – Or. Jasenica 0:1 (0:1)

Gól: Michal Vráb (z 11 m)

Po zranení sa prvýkrát v základnej zostave predstavil Daniel Kosmeľ. Jasenica nehrala u súpera žiadny hurá systém, ale snažila sa o rozumnú kombináciu. V 36. min sa zrodil jediný gólový moment. V šestnástke bol nedovolene zastavený Marek Vráb a následnú jedenástku premenil Michal Vráb.

Po zmene strán mali prevahu domáci futbalisti. Snažili sa o vyrovnanie, ale narážali na pozornú defenzívu hostí. Najväčšiu šancu na skórovanie malo domáce mužstvo v nadstavenom čase. Brankárovi Florekovi pomohla tyč a tak sa Jasenica mohla tešiť z prekvapivého víťazstva. MARTIN GRAŇÁK

Zostava: Florek – Hollý, S. Polák, M. Madleňák, V. Madleňák, Feranec (55. Laštík/90. Maslaňák), Kaprálik, Michal Vráb, M. Polák, D. Kosmeľ (86. Graňák), Marek Vráb

ŽK: Hollý, M. Madleňák, Michal Vráb, Kosmeľ

Bobrov – Žabokreky 0:0

Bobrov po minulotýždňovom debakli podal dobrý výkon, ktorému chýbali iba góly. V 19. min sa do prvej veľkej šance dostal domáci Kružel, krátko na to aj Kurják, no obaja neuspeli. Pred koncom polčasu sa v úniku ocitol ešte Michal Kasan. Domáci v druhom polčase pokračovali v nápore. V 59. min v najväčšej šanci domácich Marián Kasan mieril len do žrde. V závere mohol o víťazstve Bobrova rozhodnúť Michal Kasan, no jeho strelu do prázdnej brány, keď si obišiel aj brankára, na bránkovej čiare odkopol stopér hostí. Po zápase fanúšikovia odmenili oba tímy za dobrý výkon potleskom. ANTON GROBARČÍK

Zostava: Jadroň, Maťuga, Bodorík, Švába, Vnučák, Marián Kasan, Stašák, Kurtulík, Michal Kasan, Kurják (77. Bugaj), Kružel (84. Grebáč)

ŽK: Bodorík, Marián Kasan, Michal Kasan

Prečítajte si tiež: V Oravskom Veselom vyhralo počasie nad futbalom Čítajte

Nižná – Turč. Štiavnička 1:0 (1:0)

Gól: Zboroň

K prvej šanci stretnutia sa hneď v 3. min dostali hostia, avšak strela stroskotala na Brčákovi. V ďalšej príležitosti sa už ocitol domáci Pikna, ale tiež triafa len brankára. O desať minút sa ten istý hráč dostal do úniku, centrom hľadal Šelinga, ale ten z dobrej pozície míňa pravú žrď. Gól prišiel až dve minúty pred koncom prvého dejstva. Po peknej akcii Šeling centruje do šestnástky, kde sa výborne uvoľnil Zboroň a hlavičkou loptu zaklincoval do brány.

Do druhej polovice nastúpila Nižná s odhodlaním vyhrať. Nasadené tempo bolo vysoké, Štiavnička sa snažila prikloniť si šťastie na svoju stranu, no to bolo aj s dobre organizovanou nižnianskou obranou proti. Do ďalšej výbornej šance sa dostal striedajúci Bažík, avšak jeho strela hlavičkou rozozvučala len konštrukciu brány. Hostia sa aj naďalej snažili zvrátiť stav, aby mohli svoj postup sláviť už na Orave. V nebezpečnej akcii sa ocitli ešte v poslednej minúte. Keď sa už zdalo, že kotúľajúca sa lopta skončí v bráne, na čiare ju zastavil Bažík, čím zabezpečil víťazstvo domácich. Plný bodový zisk tak po dobre predvedenej hre ostáva v Nižnej. ĽUBOŠ ŠELING

Zostava: Brčák, Pňaček, Vajdečka, Kliment, Zboja (59. Rošťák), Tomaga (90. Móres), Daňa, Lajčin (83. Bažík), Zboroň, Pikna, Šeling

ŽK: Pikna

Prečítajte si tiež: Námestovskí futbalisti zvládli anglický týždeň výborne Čítajte

Chlebnice – Demänová nehralo sa

Hostia nepricestovali pre pokazený autobus.

PIATA LIGA

1. T. Štiavnička            24        15        3          6          54:28   48

2. Žabokreky               24        15        2          6          41:31   47

3. Martin B                  24        14        2          8          56:45   44

4. Palúdzka                  24        13        4          7          47:26   43

5. Nižná                       24        13        4          7          39:26   43

6. Chlebnice                 23        12        4          7          43:25   40

7. Kláštor                    24        12        4          8          34:21   40

8. Bešeňová                 24        7          11        6          40:31   32

9. Bobrov                    24        8          7          9          38:39   31

10. Or. Jasenica           24        7          7          10        36:45   28

11. Demänová             23        6          5          12        27:41   23

12. Švošov                  24        5          6          13        40:71   21

13. Dúbrava                 24        5          2          17        28:62   17

14. Pribylina                 24        3          5          17        27:59   11

Ostatné výsledky: Dúbrava – Martin B 1:6, Bešeňová – Švošov 1:1, Palúdzka – Pribylina 2:1