Piatok, 20. apríl, 2018 | Meniny má Marcel

Derby Podbiela a Krivej prekvapenie neprinieslo (+ foto)

Predposledné kolo siedmej ligy spojilo proti sebe dva vedúce celky. Hráči poslednej Veličnej nedohrali celých 90 minút.

Susedské derby medzi Podbielom a Krivou prinieslo veľa bojovnosti. (Zdroj: Tomáš Ferenčík)

Podbiel – Krivá 1:3 (0:1)

Góly: Kočalka – Havrila, Habovštiak, Maruniak

V úvode stretnutia susedných dedín sa dominantnejšie javilo domáce mužstvo. Do 15. min držalo loptu na kopačkách, ale hráči nepremenili dve vyložené šance. Po neúspešných koncovkách sa hra vyrovnala a prelínala sa na oboch stranách. Skóre sa podarilo otvoriť až v poslednej minúte prvého dejstva, a to strelou Havrilu.

Po prestávke nastúpili domáci opäť v dobrom tempe. Vypracovávali si šance, ale sieť hostí sa im rozvlniť stále nedarilo. Potvrdilo sa známe nedáš-dostaneš. Krivá pridala druhý gól a vzápätí aj tretí. Domácich to neodradilo a do záverečného hvizdu sa im podarilo výsledok aspoň skorigovať na konečných 1:3. Tri body tak putujú do susednej Krivej. PAVOL LOFFAJ

Zostava domácich: Pavelek, P. Pavčo, Peter Huraj, Pavol Huraj (74. Žuffa), Trstenský, Repka, J. Pavčo (54. Kocoň), Kočalka, Dreveniak, Konfala (68. Marciszak), Dedinský

Zostava hostí: Chmelár, Leginus (64. Janota), Tokár, Pazúrik, Vidiečan, Oláh, Kubašek, Kostolný, Polčic, Havrila (46. Maruniak), Habovštiak

ŽK: Peter Huraj, Pavol Huraj

Veličná – Rabča 0:7 (0:5) nedohrané

Góly: Masničák 3, Brezoňák, Kutlák, Pikoš, Brišák

Domáci nastúpili do zápasu len s deviatimi hráčmi, čo malo veľký vplyv na priebeh. Rabča sa ujala vedenia v 9. min po góle Patrika Brezoňáka. Po polhodine hry hostia zvýšili vedenie, keď dva zlepené góly strelil František Masničák. V závere polčasu sa ešte presadil Kristián Kutlák a tretíkrát v zápase František Masničák. V druhom dejstve sa obraz hry nezmenil. Na 0:6 upravil strelou spoza šestnástky Lukáš Brišák. Chvíľu nato bolo 0:7 po góle Marcela Pikoša. Po tomto góle v dôsledku zranení domácich hráčov rozhodca predčasne ukončil zápas. DUŠAN ZVARA

Zostava domácich: J. Dubovec, Martin Huba, Serdel, Zvara, Stehura, M. Dubovec, Miroslav Huba, Kapusta, Kajan

Zostava hostí: Adamica, Chutniak, Masničák, Skurčák (46. Bajčičák), Galis, Brišák, Jadroň, Pikoš, Revaj (46. Kvasňák) Kutlák (46. Plaku), Brezoňák

Zázrivá – Novoť 2:0 (1:0)

Góly: Drengubiak, Kralčák

V zápase na pôde Zázrivej sa stretli mužstvá z popredných priečok tabuľky. To sa odrazilo aj na veľmi peknom kombinačnom futbale a dobrom tempe hry. Do prvých šancí sa dostali domáci, ale dve obrovské šance v nájazdoch na brankára nepremenil Kitaš a ďalšie dve tutovky zahodil Zacharovský. Do rovnako hrozivo vyzerajúcich akcií sa dostávali aj hostia, no Kollárik svoj tím podržal a loptu za chrbát nepustil. Najsvetlejším momentom zápasu bola 37. min, kedy loptu prebral na polovici ihriska Drengubiak a po pár dotykoch vystrelil. Krásna strela padla rovno medzi tri žrdky. Po prestávke mužstvá pokračovali v aktívnej hre. Zlom nastal v 61. min, kedy bol vylúčený gólman hostí Ťapaják.

Nariadenú jedenástku síce Mäsiar nepremenil, ale po rohovom kope na 2:0 zvýšil Kralčák. Do záverečného hvizdu mali Zázrivčania ešte 4 tutovky, ale Drengubiak ani jednu do gólu nepretavil. Zápas tak skončil dvojgólovým rozdielom. PETER LACKO

Zostava domácich: Kollárik, Láštic, Lacko, Janťák, Mahút, Mäsiar, Zaťko (67. Otruba), Prílepok (46. Kralčák), Kitaš, Drengubiak, Zacharovský (77. Dauner)

Zostava hostí: Ťapaják, Bjaloň, P. Jašica, Rončák, Kocúr, Kuhejda, E. Jašica (68. Srogoň), Nodžák, Serdeľ, Jakubjak, Koleň

ŽK: Mäsiar, Drengubiak, Janťák – P. Jašica

ČK: Ťapaják

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež:Anton Medvecký a Matúš Hrkeľ zažiarili hetrikmi (sumár 6. ligy)

Babín – Leštiny 3:0 (1:0)

Góly: Kunocha 3

Od začiatku stretnutia sa hral dynamický futbal s množstvom osobných súbojov. Prvú gólovú šancu mali v 10. min hostia, no domáci brankár Ľuba strelu bravúrnym zákrokom zlikvidoval. V 24. min z diskutabilnej jedenástky otvára skóre Kunocha.

V druhom polčase sa domáci kombinačnou hrou dostávali do množstva šancí a v 50. min po dlhom aute zvyšuje zblízka na 2:0 Kunocha. V nasledujúcich minútach sa obraz hry nemenil a Babínčania stále dobýjali bránku dobre chytajúceho Michnu. Prelobovať ho sa podarilo len päť minút pred koncom po centri Hoja Kunochovi, čím uzavrel na 3:0 a zároveň dokončil svoj hetrik. FRANTIŠEK SLAMENÍK

Zostava domácich: Ľuba, Paľo, Orčík, Lipničan, Jaššo, Kurtulík, Slameník (76. Líška), Hojo, Kunocha, Vraňák, Frančák

Zostava hostí: Michna, Pangrác, Hubčík, Mačuha, Murin, Bukna, Tomáň, Lupták, Drgáň, Krkoška, Melicherčík

ŽK: Orčík

Medzibrodie – Or. Lesná 2:0 (1:0)

Góly: Janotík, Válek

V úvode boli aktívnejší hostia, ktorí si už v 1. min vypracovali dve šance, no nedokázali ich využiť. Potom sa hra vyrovnala a prebiehala hlavne v strede ihriska. Domáci sa prvýkrát dostali do šance až v 22. min. V 38. min sa už radovali po góle Daniela Váleka. Druhé dejstvo naopak začali lepšie domáci. V prvých pätnástich minútach si vypracovali niekoľko dobrých, no neúspešných šancí. V 66. min pohrozili aj hostia, z trestného kopu ale neskórovali. V 70. min Medzibrodie potvrdilo víťazstvo, keď skóroval Ľuboš Janotík. Do konca zápasu sa skóre nezmenilo a domáci tak zaslúžene získali tri body. MICHAL JANOTA

Zostava domácich: Martin Janota, Polák, Michal Janota, M. Števek (81. Kaprálik) , Šeliga, Válek, Greško, Hunčaga (70. O. Števek), Janotík (88. Juriga), Karč, Hurák

Zostava hostí: Olbert, Kojda, Murín, D. Vrábeľ, M. Vrábeľ, Tisoň, Katrenčík, Laššák, M. Briš, F. Briš, Dulovec

Lokca – Hruštín 4:1 (3:0)

Góly: Kastali 2, Lech, T. Verníček – Plančo

Hral sa pekný futbal. Diváci sledovali kombinačnú hru. Lokca sa ujala vedenia v 11. min gólom Daniela Kastaliho. Následne skóroval opäť domáci hráč Denis Lech a zvýšil na 2:0. O pár minút gólovo zakončil aj domáci Tomáš Verníček. Na konci prvého polčasu za stavu 3:0 mala jednoznačnú prevahu Lokca. V druhom dejstve sa podarilo presadiť hosťom, znížili gólom Petra Planču na 3:1. Hráč Lokce Daniel Kastali v posledných minútach hry uzavrel skóre na 4:1. V tabuľke nižšie postavená Lokca tak porazila tabuľkovo lepší Hruštín. PAVOL BARTOŠ

Zostava domácich: Kupčulík, Jančiga, T. Verníček (46. P. Graňák), Farský, Ľ. Verníček, Bombjak, Lech, Balák, Kastali, M. Graňák, Ondrek

Zostava hostí: Lihan, Kampoš (60. Hojo), Mazaček, Kľuska, Ľubek, Plančo, Dirga, Hojo, Škapec, Martvoň (71. Krivačka), Kupčo

ŽK: Bombjak, P. Graňák – Lihan, Kampoš

SIEDMA LIGA

1. Zázrivá                     21        15        3          3          54:15   48

2. Novoť                     21        15        3          3          65:32   48

3. Krivá                       21        10        5          6          48:32   35

4. Babín                       21        10        3          8          44:50   33

5. Hruštín                     21        10        3          8          34:41   33

6. Or. Lesná                21        10        2          9          48:43   32

7. Medzibrodie            21        9          4          8          44:43   31

8. Leštiny                     21        8          4          9          39:38   28

9. Rabča                      21        7          4          10        59:58   25

10. Lokca                    21        6          2          13        42:58   20

11. Podbiel                  21        5          3          13        36:64   18

12. Veličná                  21        3          0          18        26:65   9

Najlepší strelci: 22 – Daniel Válek (Medzibrodie), 20 – František Masničák (Rabča), 18 – Daniel Kastali (Lokca), 15 – Jakub Kanderka (Podbiel)