Oravské Veselé prišlo o víťazstvo v nadstavenom čase (sumár 4. ligy)

Úplne odlišný výkon ako proti Stráži predviedli hráči Tvrdošína. Dostali debakel.

Peter Struhár z Oravského Veselého sa v uplynulom týždni presadil dvakrát. Peter Struhár z Oravského Veselého sa v uplynulom týždni presadil dvakrát. (Zdroj: Tomáš Ferenčík)

Bytčica – Or. Veselé 1:1 (0:0)

Gól: Struhár

Aktéri na ihrisku ponúkli priemerný futbal. Oravské Veselé bolo futbalovejšie, ale premenilo len jednu šancu. V 60. min sa ujalo vedenia po presnom zásahu stopéra Petra Struhára. Domáci futbalisti vybojovali bod v nadstavenom čase. Na 1:1 vyrovnal Andrej Tandara. Hostia si tak domov nevezú očakávané tri body. DUŠAN REJDUGA

Zostava: Trabalík – Žilák, Feranec, Hoti, Struhár, Burzík, Kurtulík (88. Ociepka), Hojo (83. Bačík), Pňaček, Pisarčík, Škuta (76. Stašák)

Prečítajte si tiež: V Oravskej Jasenici videli diváci divokú prestrelku (sumár 5. ligy) Čítajte

Staškov – Tvrdošín 4:0 (1:0)

Úvod zápasu nezachytili Tvrdošínčania, keď už v 3. min inkasovali prvý gól. Útočník Červeň v šestnástke vyzvŕtal obrancu Gálika a strelou prekonal bezmocného Michalku. O dvadsať minút neskôr po priamom kope Sirotu hosťujúci brankár vyrazil loptu pred seba, ale dorážajúci Gálik ju nedopravil do siete. Do konca polčasu mali hostia ešte niekoľko šancí, ale ani Gerát, ani Sirota ich nedokázali premeniť.

Domáci vstúpili aj do druhého polčasu veľmi dobre, keď z ojedinelého protiútoku zvýšili na 2:0. V 57. min hosťujúci Sirota spálil tutovku, keď ani z troch metrov nedokázal doraziť loptu do odkrytej brány a trafil iba brvno. V 80. min nezamával čiarový rozhodca jasný ofsajd, po ktorom zvýšil Červeň na 3:0. O dve minúty bol v šestnástke faulovaný Tvrdošínčan Mravec, lenže akoby píšťalka hlavné rozhodcu onemela. Domáci v závere ešte spečatili výsledok na 4:0. Tvrdošín v zápase ukázal futbalovú tvár, lenže hráči úplne pohoreli v koncovke a viacero dobrých šancí trestuhodne pozahadzovali. Staškov dal hosťom lekciu z efektivity, keď všetky šance či dokonca pološance premenil. JOZEF VAVREČAN

Zostava hostí: Michalka – Gálik, Sirota, Repka (67. Mravec), Jendrol, Jendríšek, Gerát, Šikyňa (46. Janol), Trnovec, Grman, Janík

ŽK: Sirota, Trnovec, Grman

Stráňavy – Trstená 2:1 (1:1)

Gól: Šurina

Trstená nastúpila s menšími zmenami v zostave, ale na hre to nebolo vidieť. Hostia hrali smerom dopredu veľmi aktívne, z čoho pramenil otvárací gól z kopačky Mareka Šurinu. V závere polčasu z ojedinelej šance domáci vyrovnali na 1:1.

Trstená nastúpila na druhý polčas dobre. Hrala aktívne, z čoho vyplynul tri vyložené šance, ktoré, žiaľ, ostali nepremenené. Platilo nedáš-dostaneš. Rýchla kontra Stráňavčanov sa skončila gólom na 2:1, ktorý mal prívlastok víťazný. Trstená v závere opäť pritlačila súpera, ale bez vyrovnávajúceho gólu. Hostia si v zápase za predvedený výkon zaslúžili minimálne bod. VOJTECH FUKAS

Zostava hostí: Smieška – Bulla, Čučka, Jaroš, Buška (46. Melek), Zboroň, Stašiniak, Bartoš, Šurina, Letaši (79. Tomčík), Lejko

ŽK: Buška, Bartoš

Dohrávka

Or. Veselé – K. N. Mesto 1:0 (0:0)

Jediný gólový moment zápasu sa zrodil v 63. min a jeho autorom bol Peter Struhár. Domáci si už potom víťazstvo ustrážili.

Zostava: Trabalík – Žilák, Struhár, Burzík, Hoti, Ďurica (45. Bačík), Kurtulík, Hojo (80. Stašák), Pňaček (56. Feranec), Pisarčík, Škuta

ŠTVRTÁ LIGA

1. Stráža                      23        17        5          1          62:18   56

2. Stráňavy                  23        16        4          3          52:26   52

3. Belá-Dulice              22        14        5          3          57:22   47

4. Or. Veselé               22        13        5          4          46:18   44

5. Staškov                   23        12        1          10        59:37   37

6. K. N. Mesto            23        10        5          8          28:21   35

7. Tvrdošín                  23        9          5          9          40:31   32

8. Rosina                     23        8          4          11        34:49   28

9. Z. Poruba                23        5          6          12        21:37   21

10. Trstená                  23        6          3          14        32:57   21

11. Černová                 23        5          5          13        34:54   20

12. Diviaky                  23        4          7          12        25:36   19

13. Vrútky                   23        5          4          14        21:57   19

14. Bytčica                  23        3          7          13        17:65   16

Ostatné výsledky: Černová – Vrútky 6:2, Rosina – Diviaky 2:1, Belá-Dulice – Z. Poruba 1:0, Stráža – K. N. Mesto 3:0