Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Chlebnický sen o postupe sa začína rozplývať

Nevídanú kanonádu predviedli v piatej lige futbalisti Bobrova. Švošov si odniesol poriadnu nádielku.

Fanúšikovia Chlebníc sa neradovali z víťazstva už tri zápasy za sebou. Fanúšikovia Chlebníc sa neradovali z víťazstva už tri zápasy za sebou. (Zdroj: Tomáš Ferenčík)

Nižná – Martin B 1:2 (0:1)

Gól: Daňa

Už v 5. min sa do veľkej šance dostal Tomaga, no brankár Martina jeho strelu k bližšej žrdi zlikvidoval. O deväť minút sa už skóre menilo. Inkasovala však Nižná po centri z pravej strany. V 20. min sa na hosťujúceho brankára rútil v nájazde Pikna, no trafil iba brankára a z nasledujúcej Šelingovej dorážky sa opäť gól nezrodil. Do polčasového hvizdu zápas prebiehal prevažne medzi šestnástkami.

V 54. min nádhernú strelu Zboroňa z priameho kopu brankár vyrazil na roh. O sedem minút neskôr Daňova nepodarená strela končí iba na bočnej sieti. Nižná sa snažila s výsledkom niečo urobiť, ale všetky domáce akcie končili na pozornej obrane Martina. Bežala 85. min, keď po chybe domácej obrany hosťujúci útočník krížnou strelou prekonal Brčáka. V závere zápasu sa domácim podarilo aspoň skorigovať, keď po centri Zboroňa z rohového kopu znižuje na 1:2 Daňa. Oravské družstvo aj napriek prehre pozvalo súpera po zápase na chutný guľáš. ANDREA BEDRICHOVÁ

Zostava: Brčák – Pňaček, Vajdečka, Zaťko, Zboroň, Daňa, Tomaga (64. Móres), Pikna, Šeling, Rošťák, Zboja (60. Kliment)

Bešeňová – Or. Jasenica 1:1 (1:1)

Gól: Feranec

Hostia mali skvelý vstup do zápasu. Už v 2. min sa ujali vedenia. Peknou strelou ku tyči sa presadil Juraj Feranec. V 14. min bolo vyrovnané. Hlavný rozhodca na počudovanie všetkých odpískal jedenástku. Vyšný sa nemýlil. V ďalšom priebehu prejavili väčšiu bojovnosť a túžbu po víťazstve Jaseničania. Ešte v prvom polčase mohol zvýšiť na 2:1 Juraj Feranec, ale brankár mu šancu zlikvidoval. Po prestávke vyslali nebezpečné strely na bránu Tomáš Hollý, Vladimír Madleňák a Michal Vráb. Skóre sa však nemenilo. V drese hostí dostali šancu od prvej minúty dvaja dorastenci, Andrej Laštík a Marek Vráb. Chýbali Martin Polák a Peter Binek. MARTIN GRAŇÁK

Zostava: Florek – Mário Madleňák (84. Kosmeľ), Prielomek, Hollý, S. Polák, Laštík (60. Maroš Madleňák), Marek Vráb, V. Madleňák, Feranec, Kaprálik, Michal Vráb

ŽK: Kaprálik

Chlebnice – T. Štiavnička 0:2 (0:1)

Domáci futbalisti začali dôležitý zápas miernou prevahou. V 26. min dokonca kopali pokutový kop. Loptu si tentokrát zobral do rúk Patrik Strapec, ale pochodil rovnako ako minulé kolo Lukáš Bakoš. Nedal a už o päť minút Štiavnička viedla. Obrane utiekol Ján Koťka. Do prestávky mal blízko k vyrovnaniu Lukáš Bakoš. Jeho priamy kop však skončil na brvne.

Po zmene strán boli aktívnejší Chlebničania. Chceli vyrovnať, ale v koncovke im nebolo súdené. Lukáš Bakoš opečiatkoval opäť brvno z priameho kopu a čistú šancu zahodil aj Patrik Zrnčík. Pri vabanku ušiel domácim opäť Ján Koťka a zabezpečil hosťom tri body. ZDENO NÁKAČKA

Zostava: Ján Meľo – M. Oršuliak, L. Bakoš, Kuhajda, Spišiak (81. Sklárčik), I. Oršuliak, M. Bakoš, Zrnčík, Gerát, Mudroň (66. Žákovič), Strapec (74. Jozef Meľo)

ŽK: Žákovič

Bobrov – Švošov 6:2 (3:2)

Góly: Marián Kasan 3 (jeden z 11 m), Kružel, Gužiňák, Stašák – Roštek 2

Bobrov v gólovo bohatom zápase potešil fanúšikov. Víťazstvo sa však nerodilo ľahko. Hostia z Liptova sa ujali vedenia v 13. min po góle Jakuba Rošteka. V 20. min však už bolo vyrovnané, zásluhou Mateja Gužiňáka. V 34. min však Švošov opäť viedol, keď sa znova presadil Jakub Roštek. Bobrov vyrovnal v 41. min, exportným gólom do šibenice sa zaskvel Michal Stašák. Domáci ešte do polčasu otočili skóre, vďaka presnej muške Mariána Kasana. Hneď z prvej akcie druhého polčasu mohol zavŕšiť hetrik hosťujúci Jakub Roštek, no nedal a tak sa potvrdilo staré známe nedáš-dostaneš. Z protiútoku nasledoval faul v šestnástke a z následnej penalty zvýšil Marián Kasan už na 4:2. Ďalší gól padol v 67. min, po centri v šestnástke skóroval Marek Kružel. Posledný gól strelil v 89. min Marián Kasan. Muž zápasu tak uzavrel hetrik aj gólový scenár stretnutia. ANTON GROBARČÍK

Zostava: Jadroň, M. Bodorík (80. Kurják), Švába, J. Bodorík, Vnučák (88. Maťuga), Marián Kasan, Gužiňák, Stašák, Kurtulík, Michal Kasan, Kružel (75. Grebáč)

PIATA LIGA

1. T. Štiavnička            22        14        3          5          49:27   45

2. Žabokreky               22        14        1          6          40:31   43

3. Chlebnice                 22        12        4          6          43:24   40

4. Martin B                  22        12        2          8          49:44   38

5. Palúdzka                  22        11        4          7          40:24   37

6. Kláštor                    22        11        4          7          33:20   37

7. Nižná                       22        11        4          7          35:24   37

8. Bešeňová                 22        7          10        5          39:29   31

9. Bobrov                    22        8          6          8          38:34   30

10. Demänová             22        6          5          11        26:36   23

11. Or. Jasenica           22        5          7          10        30:42   22

12. Švošov                  22        5          5          12        37:67   20

13. Dúbrava                 22        5          2          15        24:51   17

14. Pribylina                 22        3          5          15        26:56   11

Ostatné výsledky: Kláštor p. Znievom – Dúbrava 3:2, Palúdzka – Žabokreky 2:1, Pribylina – Demänová 0:0

1. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  2. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  3. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  2. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  3. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  4. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  5. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  6. Magazín SME Ženy už v predaji
  7. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  8. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

V Istebnom zachýbali ochranné pomôcky

Dohody pre dobrovoľníkov obsahujú dodatok, podľa ktorého by mali prísť pomáhať aj o týždeň

Čakanie na výsledok testu v Istebnom.

Koronavírus Žilinský kraj: V obciach sa situácia upokojila, rady sa skrátili (minúta po minúte)

Sledujeme celoplošné testovanie na Covid-19 a monitorujeme odberné miesta v okresoch Žilina, Martin, Čadca, Tvrdošín, Liptovský Mikuláš a ostatných okresoch ZA kraja.

Podcast je náhrada miestneho rozhlasu

Správy z miestneho rozhlasu patria roky ku koloritu slovenských miest a obcí.

Jednou z hlavných výhod podcastov je, že ich môžete počúvať, keď vám to vyhovuje,“ povedal Jaroslav Kizek z agentúry M KREO.

Dolný Kubín má dobrovoľníkov na testovanie dostatok

Dnes večer podstúpili antigénový test, jeho negativita je podmienkou zaradenia na odberné miesta.