Konečne sa im podarilo. Futbalisti Oravského Veselého prelomili negatívnu sériu so Stráňavami.

Tvrdošínski futbalisti (v bielych dresoch) sa prezentovali skvelou defenzívou. (Zdroj: Tomáš Ferenčík)

Tvrdošín – Stráža 1:0 (1:0)

Gól: Šikyňa

Domáci s lídrom súťaže začali výborne, keď už v úvode stretnutia sa Šikyna najlepšie zorientoval v pokutovom území a strelou k tyči otvoril skóre. V závere polčasu mohli domáci zvýšiť vedenie, ale po Repkovom pokuse sa stav nemenil, lebo brankár hostí nebezpečnú strelu vytlačil na roh.

Druhý polčas začali opäť domáci aktívne, žiaľ, bez gólového efektu. Solídne príležitosti zahodil Repka a dvakrát Mravec, keď narazili na pozornú obranu hostí, ktorá si z ich príležitosťami poradila. Brankárovi Stráže dokonca pomohla aj spojnica brány. V nadstavenom čase mohli Tvrdošinčania poistiť víťazstvo, ale Repka zoči-voči brankárovi hostí pohorel, a tak zápas skončil víťazstvom domáceho celku. Domáci hráči sa postarali o príjemne prekvapenie, keď porazil lídra súťaže a zároveň najväčšieho kandidáta na postup. Tvrdošínčania sa na zápas svedomito pripravili, čo sa ukázalo aj na ihrisku. Zaslúžene získali tri body. JOZEF VAVREČAN

Zostava: Michalka – Hradský, Gálik, Sirota, Repka, Jendrol, Jendríšek, Šikyňa (28. Mravec), Trnovec, Janík, Gerát

ŽK: Gerát

Or. Veselé – Stráňavy 3:0 (1:0)

Góly: Pňaček, Pisarčík, Škuta

Tatran sa na tento zápas dobre pripravil. Nelichotivé vzájomné zápasy a šesť prehier velili domácim túto sériu konečne otočiť. Oravské mužstvo začalo dobre, pritlačilo hostí, ktorí sa tiež snažili hrať dobrý futbal. V 28. min po peknej akcii strelil Lukáš Pňaček prvý gól Veselého. Do prestávky domáci trestuhodne zahodili ďalšie tri čisté gólové šance a hostia jednu. Druhý polčas hrali domáci s rozumom. Čakali na hostí, ktorí hru otvorili. Domáci podnikali rýchle protiútoky a po góloch Pisarčíka a Škutu už viedli 3:0. Tento stav sa Stráňavy snažili otočiť, ale to sa im nedarilo. Domáci mohli pridať aj ďalšie góly. DUŠAN REJDUGA

Zostava: Trabalík – Žilák, Struhár, Burzík, Hoti, Ďurica, Kurtulík (54. Bačík), Hojo (83. Stašák), Pňaček (90. Ociepka), Pisarčík, Škuta

ŽK: Burzík

Trstená – Belá-Dulice 0:1 (0:1)

Hostia nastúpili stopercentné pripravení, čo sa ukázalo aj na ihrisku. Svojou aktívnou hrou robili ťažkosti domácim zadným radom, z čoho pramenil prvý gól zápasu na 0:1.

Druhý polčas nastúpili Trstenčania ako poliati živou vodou, ale po piatich minútach tlak ustal. Hostia potom prebrali iniciatívu a profesorsky dohrali zápas s cenným víťazstvom vonku. VOJTECH FUKAS

Zostava: Smieška – Bulla, Čučka, Bajo, Melek, Stašiniak, Bartoš, Jaroš, Šurina, Zboroň (77. Tomčík), Lejko

ŠTVRTÁ LIGA

1. Stráža                      22        16        5          1          59:18   53

2. Stráňavy                  22        15        4          3          50:25   49

3. Belá-Dulice              21        13        5          3          56:22   44

4. Or. Veselé               20        12        4          4          44:17   40

5. K. N. Mesto            21        10        5          6          28:17   35

6. Staškov                   22        11        1          10        55:37   34

7. Tvrdošín                  22        9          5          8          40:27   32

8. Rosina                     22        7          4          11        32:48   25

9. Z. Poruba                22        5          6          11        21:36   21

10. Trstená                  22        6          3          13        31:55   21

11. Diviaky                  22        4          7          11        24:34   19

12. Vrútky                   22        5          4          13        19:51   19

13. Černová                 22        4          5          13        28:52   17

14. Bytčica                  22        3          6          13        16:64   15

Ostatné výsledky: Vrútky – K. N. Mesto 2:0, Z. Poruba – Staškov 2:1, Diviaky – Bytčica 3:3, Černová – Rosina 3:5