Oravské Veselé a Tvrdošín si v 20. kole pripísali do tabuľky prehry.

Marek Lejko (vpravo) zariadil pre zachraňujúcu sa Trstenú cenný bod. (Zdroj: Tomáš Ferenčík)

Or. Veselé – Staškov 1:2 (0:1)

Gól: Hojo

Tatran prespal prvý polčas. Hral pomaly, nakopával dlhé lopty, ktoré hostia výborne preberali. Staškov do prestávky diktoval hru a po štandardnej situácii v 23. min sa ujal vedenia. Domáci futbalisti sa po prestávke zlepšili, zatlačili hostí, ale po rýchlom brejku inkasovali druhý gól. Oravskému Veselému sa podarilo znížiť v 70. min na 1:2, keď skóroval Hojo. Bol to však posledný gól v tomto zápase. Domáci tak po Stráži zaznamenali druhú jarnú prehru. DUŠAN REJDUGA

Zostava: Trabalík – Kumor, Struhár, Feranec (60. Ociepka), Burzík, Kurtulík, Hojo, Pisarčík, Škuta, Pňaček (80. Stašák), Bačík

ŽK: Struhár, Kurtulík

Vrútky – Tvrdošín 3:1 (3:0)

Gól: Mravec

Domácich futbalistov zdobila mimoriadna efektívnosť. Oravci tvorili hru, vytvárali si šance, ale v koncovke sa trápili alebo ich zastavil čiarový rozhodca. Už v 2. min sa ujali Vrútky vedenia, keď priamy kop prekvapujúco skončil za chrbtom Michalku. O štyri minúty mohlo byť vyrovnané. Repka ale tesne minul priestor troch žrdí. V 8. min sa zopakovala situácia z prvého gólového momentu. Domáci zahrávali priamy kop, ktorý tentokrát Michalka vyrazil pred seba a dobiehajúci hráč loptu dopravil do siete. V 25. min si pýtal gól trestný kop Šikyňu. Skončil tesne vedľa. Tretí úder Vrútok prišiel po polhodine hry. Tvrdou strelou skóroval Korbeľ. V záverečných minútach prvého polčasu mohol znížiť Repka, ale v stopercentnej šanci zlyhal. Aj po zmene strán pokračovala nemohúcnosť hostí v koncovke. Hneď v úvode trafil Lajš tyč, Jendriška v úniku zastavil čiarový rozhodca a ten istý hráč v 75. min spálil veľkú tutovku. Aspoň kozmetická úprava výsledku sa podarila Tvrdošínu v 87. min, keď gól strelil striedajúci Mravec. JOZEF VAVREČAN

Zostava: Michalka – Hradský, Gálik, Sirota, Repka (77. Mravec), Jendrol, Jendrišek, Šikyňa, Lajš, Janol (73. Gerát), Janík

ŽK: Šikyňa, Gerát

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež:Oravská Jasenica senzačne otočila derby zápas

Trstená – Stráža 1:1 (0:0)

Gól: Lejko

Domáci nastúpili v oklieštenej zostave s novými tvárami. Po dlhom zranení sa vrátil do zostavy Melek, a príležitosť dostal dorastenec Bajo. Z viacerých dôvodov nemohli nastúpiť štyria hráči. Zápas sa hral v dobrom tempe. V prvom polčase boli šance na oboch stranách, ale ostali nevyužite.

Druhý polčas začali lepšie domáci, keď po rýchlom brejku otvoril skóre Lejko. Hostia potom pridali smerom dopredu, čo sa im nakoniec vyplatilo a vyrovnali na 1:1. Výsledok zápasu sa už viac nemenil a tak zápas skončil spravodlivou remízou. VOJTECH FUKAS

Zostava: Smieška – Bulla, Čučka, Jaroš, Bajo, Melek, Machajda, Bartoš (80. Doroš), Šurina, Zboroň (90. Butkovič), Lejko

ŠTVRTÁ LIGA

1. Stráža                      20        15        5          0          56:16   50

2. Stráňavy                  20        14        4          2          48:22   46

3. Belá-Dulice              20        12        5          3          55:22   41

4. Or. Veselé               19        11        4          4          41:17   37

5. Staškov                   20        11        1          8          51:31   34

6. K. N. Mesto            19        9          5          5          27:15   32

7. Tvrdošín                  20        8          5          7          39:26   29

8. Rosina                     20        6          3          11        26:44   21

9. Diviaky                    20        4          6          10        21:29   18

10. Z. Poruba              20        4          6          10        18:32   18

11. Trstená                  20        5          3          12        27:51   18

12. Černová                 20        4          4          12        24:46   16

13. Vrútky                   20        4          3          13        16:50   15

14. Bytčica                  20        3          4          13        12:60   13

Ostatné výsledky: Z. Poruba – K. N. Mesto 1:1, Diviaky – Belá-Dulice 0:0, Černová – Stráňavy 2:2, Rosina – Bytčica 2:0