Pondelok, 21. október, 2019 | Meniny má Uršuľa

Oravská Jasenica senzačne otočila derby zápas

Na domácej pôde nečakane zakopli futbalisti vedúcich Chlebníc. Tabuľkou sa šplhá Nižná. Na prvé miesto stráca iba štyri body.

Derby v Bobrove pritiahlo do hľadiska početnú divácku návštevu. Derby v Bobrove pritiahlo do hľadiska početnú divácku návštevu. (Zdroj: Tomáš Ferenčík)

Chlebnice – Martin B 1:2 (0:0)

Gól: Žákovič

Domáce mužstvo začalo ako sa na lídra súťaže patrí. Prvých 15 minút súpera zatlačilo, ale z toho mráčika nezapršalo. Najväčšiu šancu spálil Marek Žákovič, ktorý prestrelil zo 6 m prázdnu bránu. Potom však zapršalo z ozajstného mraku. Ponad ihrisko sa prehnala poriadna prietrž, ktorá výrazne ovplyvnila ďalší priebeh. Na ihrisku na niektorých miestach voda stála, čo neumožňovalo kombinačnú hru.

Všetko podstatné sa odohralo v posledných desiatich minútach zápasu. V 82. min a v 88. min uštedril Martin Chlebniciam dva gólové údery. Domáci síce ešte stihli znížiť v 90. min Marekom Žákovičom, ale čas na vyrovnanie už neostal. ZDENO NÁKAČKA

Zostava: Papiak – M. Oršuliak, L. Bakoš, Marek Bakoš, Žákovič, Zrnčík, Kuhajda (90. I. Oršuliak), Gerát, Suľa, Mudroň (83. Štrbavý), Meľo (64. Strapec)

Bobrov – Or. Jasenica 1:2 (1:0)

Góly: G. Kurtulík (z 11 m) – Hollý, Feranec

Maródku domácich rozšíril po piatkovom tréningu Mušák, ktorý si natrhol stehenný sval. Bobrov tak nastúpil opäť bez štyroch hráčov základnej zostavy. Dôležitosť zápasu poznačil priebeh prvého dejstva, v ktorom sa súperi dobre strážili a nepúšťali sa do vážnejších šancí. Výnimkou boli v 12. min strela Kružela a v 20. min volej Michala Kasana. Ani jedna príležitosť si cestu do siete však nenašla. Skóre sa menilo až v 26. min, kedy hosťujúca obrana faulovala Gužiňáka len za cenu pokutového kopu. Loptu si postavil Gabriel Kurtulík a nemýlil sa.

Po prestávke ovládli hru Jaseničania a v 57. min vyrovnali z kopačky Hollého, ktorý nikým nekrytý trafil volejom do siete. V 68. min mohol opäť poslať domácich do vedenia Gužiňák, ale opečiatkoval tyč. To aj v konečnom dôsledku mrzelo. Jaseničania dali v závere rozhodujúci druhý gól. Zo štandardnej situácie sa hlavou presadil Feranec. O dve minúty mohol vyrovnať Vnučák, ale ostalo iba pri šanci. Hostia získali v Bobrove cenné tri body. ANTON GROBARČÍK

Zostava domácich: Jadroň – Vnučák, Švába, Marián Kasan, Bodorík, Stašák, Michal Kasan, G. Kurtulík, Maťuga (77. Bugaj), Gužiňák, Kružel (58. Kurják)

Zostava hostí: Čiernik – M. Madleňák, Feranec, Prielomek, Hollý, Binek, M. Polák, S. Polák, Kaprálik, Vráb, Laštík (54. Mudroň)

ŽK: Bodorík, Michal Kasan, Kurják – M. Madleňák, Feranec, Hollý, S. Polák, Kaprálik

Nižná – Dúbrava 2:0 (0:0)

Góly: Pikna, Stanislav Zaťko

Už v 6. min prišla prvá vážna šanca domácich, ale Piknovu strelu brankár vyráža. Jeho vyhodenie chytá Zboroň, ale triafa iba brvno. Vzápätí sa opäť k lopte dostáva Zboroň, ale míňa bránu. V 30. min si ďalšiu príležitosť vypracoval hráč s číslom šesť Zboroň. Ale jeho strela končí len vedľa pravej tyče. Pred polčasovým hvizdom prichádza najväčšia šanca hostí, keď po rohovom kope zachraňuje v poslednej sekunde na čiare Brčák. V  druhom dejstve si ako prví vypracovali priestor hostia, ale ich strelu Brčák kryje. Ich ďalšiu snahu zmarila vlastná nepresnosť, keď po centri z pravej strany hlavičkou míňajú. Po tejto akcii sa dobre uvoľnil Lajčin, ale jeho prízemnú strelu k ľavej tyči brankár vyráža. Od tohto momentu berú loptu na kopačky Nižňania. Do akcie sa dostáva Zboroň, nachádza Šelinga, ale ten mieri ponad dúbravskú bránu. Smolu zlomili domáci hráči až v 67. min, a to po rohovom kope Nižnej, kedy Pikna hlavou dotláča za gólmanov chrbát. O tri minúty opäť rohový kop, na 2:0 zvyšuje Stanislav Zaťko. Hostia po góle dali všetko do útoku a snažili sa skresať nižnianskuvýhru. Do záveru sa im to nepodarilo a tak tri body ostávajú zaslúžene doma v Nižnej. ĽUBOŠ ŠELING

Zostava: Brčák, Pňaček, Vajdečka, Stanislav Zaťko, Rošťák, Daňa, Zboroň, Lajčin (88. Slavomír Zaťko), Pikna, Šeling, Móres (64. Tomaga)

Prečítajte si tiež: Futbalisti Trstenej uchmatli body lídrovi štvrtej ligy Čítajte

PIATA LIGA

1. Chlebnice                 20        12        4          4          42:20   40

2. Žabokreky               20        13        1          5          35:28   40

3. T. Štiavnička            20        12        3          5          45:26   39

4. Nižná                       20        11        3          6          34:22   36

5. Palúdzka                  20        10        4          6          37:21   34

6. Martin B                  20        10        2          8          42:42   32

7. Kláštor                    20        9          4          7          28:18   31

8. Bešeňová                 20        6          9          5          34:26   27

9. Bobrov                    20        7          6          7          31:27   27

10. Demänová             20        6          4          10        26:34   22

11. Or. Jasenica           20        5          5          10        29:41   20

12. Dúbrava                 20        5          2          13        20:44   17

13. Švošov                  20        4          5          11        33:60   17

14. Pribylina                 20        3          4          14        25:52   10

Ostatné výsledky: Demänová – Žabokreky 1:2, Kláštor p. Znievom – Bešeňová 0:2, Palúdzka – Švošov 4:1, Pribylina – T. Štiavnička 1:2

1. Nestarnú, ale dozrievajú
  2. Týmto trikom sa dajú v aute umiestniť tri autosedačky
  3. IBA DNES: Získajte plný prístup na SME.sk na 30 dní zadarmo
  4. Bývať v novom sa dá aj bez hypotéky (a založenia nehnuteľnosti)

Tvrdošín sa rozlúčil s fanúšikmi víťazstvom

Futbalisti Bobrova síce nevyhrali, ale po štyroch prehrách konečne získali nejaký bod.

Tvrdošín zvládol posledný domáci zápas s Diviakmi.

Najlepšie zaplávala doma Laura Piecková

Mestský plavecký klub Dolný Kubín mal až 16-členné zastúpenie od žiakov až po juniorov.

Laura Piecková (v strede) doma najviac zahviezdila.

Kubínčan odbehol maratón v Belgicku

Na štarte bolo 10 stupňov, čo je ideálna teplota na beh. Dážď už taký príjemný neprišiel.

Ján Raclavský sa pomaly blíži k cieľu, ktorý si dal pred piatimi rokmi.