Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Oravskí bojovníci mali premiéru v zahraničí. Ako sa im darilo?

Peter Kurák sa do klietky postavil aj proti ťažšiemu a skúsenejšiemu zápasníkovi. Ich súboj skončil už v prvom kole.

Peter Kurák svojho súpera prevalcoval. Peter Kurák svojho súpera prevalcoval. (Zdroj: Zbygniew Smolik)

MYSLENICE. Sedemčlenná výprava KASprof Security bul team Orava absolvovala prvý turnaj za hranicami Slovenska. V poľskom meste Myślenice si zmerali sily s klubom MMA Maximus.

Prvé víťazstvo zariadil Juraj Ratičák

Galavečer zmiešaného bojového umenia otvoril zápas vo váhovej kategórii do 63 kg medzi Dušanom Rentkom a domácim Dawidom Blachutom. Prvé kolo prebehlo vyrovnane, v druhom sa oravský zápasník dostal do nevýhodnej pozície a súper ho gilotínou donútil zápas ukončiť. „Hoci som si neodniesol prvenstvo, odniesol som si ďalšie skúsenosti, ktoré by mi možno nedala ani výhra,“ povedal Rentka, ktorému na konto pribudla iba druhá prehra. Najväčším prekvapením bol debutový zápas nováčika Bul teamu Orava v kategórii do 70 kg. Ondrej Valčičák sa do klietky postavil po prvýkrát, ale cítil sa tam ako doma. Bojoval do poslednej minúty záverečného kola, i keď prehral 0:3. „Nešlo mi vôbec o to, či vyhrám alebo prehrám. Chcem zbierať skúsenosti a zlepšovať sa.“

V rovnakej váhovej kategórii sa predstavil Juraj Ratičák, ktorý doteraz tiež absolvoval len zápasy na domácej pôde v ringu. Tentokrát ho čakala klietka. V súboji s Poliakom Marcinom Cepakom vybojoval pre svoj klub prvé víťazstvo. „Užíval som si každú sekundu zápasu. Konečne som urobil to, na čom sme sa dohodli s trénerom.“

Peter Kurák zvalcoval aj ťažšieho súpera

Večer pokračoval slovensko-poľským duelom medzi Petrom Sifkom a Lukaszom Senderskim. Očakávaný zápas prišiel v kategórii do 84 kg. Hoci súper Petra Kuráka navážil takmer o 5 kíl viac, Oravčan túto výzvu prijal. Skúsenejšieho a ťažšieho zápasníka uzemnil bombami už v prvom kole. Vyhral technickým K.O.

V zápase večera sa v drese KASprof Security bul team Orava predstavil po prvýkrát Robert Waluś, kde ho v kategórii 84 kg čakal domáci favorit Matej Tuzanski. Napriek dlhšej pauze od bojových športov, Robert odštartoval svoj zápas naplno a po gilotíne v druhej minúte už ležal jeho súper nehybne na zemi. Hoci to bol Gala večer zápasov podľa amatérskych pravidiel, organizačná úroveň bola výborná. Prvá zahraničná výprava KASprof Security bul teamu Orava dopadla výborne a v podobných výpravách bude klub naďalej pokračovať. Najbližšie ho čaká bojová show v Ostrave.

1. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  2. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  3. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  4. Home (ale aj) Office
  5. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  6. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  7. Zelená Bratislava
  8. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  9. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
  10. Záujem o akcie Pilulky prekonal naše očakávania
  1. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Zelená Bratislava
  4. Ruža zmeny
  5. Úpravy automobilov pre ZŤP
  6. No Finish Line v Bratislave sa presúva do virtuálneho priestoru
  7. Mladí ľudia vstupujú do druhého piliera už aj cez internet
  9. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  10. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.

Zosuv ohrozoval cestu aj železnicu. Takto to riešia

Premávka na ceste medzi Bzinami a Medzibrodím nad Oravou bude obmedzená do konca roka.

Oprava zosuvu na ceste medzi Bzinami a Medzibrodím nad Oravou.

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii už v stredu o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.