Pondelok, 19. február, 2018 | Meniny má Vlasta

Chlebnice zvládli aj derby. Rozhodol vlastný gól

Tabuľkou piatej ligy stúpajú aj futbalisti Nižnej. Naplno zabodovali v uplynulom kole v Bešeňovej a sú momentálne na štvrtom mieste.

Futbalisti Chlebníc (v modrých dresoch) sa prezentovali v Jasenici pozornou defenzívou. (Zdroj: Tomáš Ferenčík)

Or. Jasenica – Chlebnice 0:1 (0:0)

Gól: vlastný M. Madleňák

Kto si prišiel pozrieť oravské derby, videl veľmi dobrý futbal. Oba tímy sa predbiehali v prvom polčase v zahadzovaní šancí. Chlebnice hrozili najmä cez stred poľa, kde nebezpečne strieľal najmä Lukáš Bakoš. Pri jednej jeho strele zastavila loptu spojnica. Hostia sa aj dočkali gólu v 35. min, ale radosť im zmaril čiarový rozhodca. Odmával ofsajd.

Po prestávke mal viac z hry líder piatej ligy. Domáca defenzíva však jeho útokom výborne odolávala. Jediný gólový moment prišiel v 81. min, kedy loptu nešťastne poslal do vlastnej brány kapitán domácich Mário Madleňák. Tento stav vydržal až do záverečného hvizdu. Hostia si tak naďalej držia vedúcu priečku. TOMÁŠ FERENČÍK

Zostava domácich: Florek – M. Madleňák, Feranec, Prielomek, Hollý, V. Madleňák, Binek, M. Polák, S. Polák, Kaprálik, Vráb

Zostava hostí: Papiak – M. Oršuliak, L. Bakoš, M. Bakoš, Žákovič, Zrnčík, Kuhajda, I. Oršuliak, Štrbavý, Gerát, Suľa

ŽK: Binek, M. Polák, Vráb – Žákovič

ČK: V. Madleňák (po 2 ŽK)

Bešeňová – Nižná 1:2 (0:0)

Góly: Pikna, Zboroň

Úvodných dvadsať minút stretnutia pod Tatrami sa javili aktívnejšie domáci. Nižná sa však rýchlo dostala na ich vlnu, čo viedlo k vyrovnanej hre, avšak bez vážnejších šancí. Napriek nezáživnému prvému polčasu sa po prestávke začal hrať veľmi dobrý futbal, kedy sa šance striedali na oboch stranách. Už v 47. min sa v strede ihriska dostal k lopte striedajúci Lajčin, obišiel piatich hráčov, našiel Piknu a ten bez váhania rozvlnil súperovu sieť. Bešeňovú tento gól nabudil a snažila sa dorovnať. Najprv rozozvučala len konštrukciu brány, ale vzápätí nato po rohovom kope a nedorozumení nižnianskej obrany už strelila vyrovnávajúci gól. Vyrovnané skóre svietilo na tabuli až do 88. min, kedy z hosťujúcej strany prišiel rozhodujúci moment. Loptu si na kopačky zobral Daňa, poslal ju po osi Šeling – Pikna – Zboroň a posledný menovaný ju peknou strelou posiela popri tyči za gólmanov chrbát. Do záverečného hvizdu už Nižná umnou hrou Bešeňovej nič nedovolila a tak si z Liptova odnáša cenné tri body. JAROSLAV DAŇA

Zostava: Brčák, Pňaček, Vajdečka, Stanislav Zaťko, Kliment, Tomaga (46. Lajčin), Daňa, Rošťák (62. Móres), Zboroň, Pikna (90. Slavomír Zaťko), Šeling

ŽK: Tomaga, Zboroň

Dúbrava – Bobrov 2:1 (0:1)

Gól: Stašák

Bobrov nastúpil na Liptove bez piatich hráčov základnej zostavy. Napriek tomuto faktu podal v prvom polčase vynikajúci výkon, za ktorý bol odmenený v 33. min, keď sa presadil Michal Stašák. Do druhého polčasu nastúpili Bobrovčania s odhodlaním udržať vedenie. Proti bol však hlavný rozhodca, ktorý v 50. min odpískal na hranici šestnástky vymyslený faul a po zahraní štandardky domáci vyrovnali. O tri minúty v šestnástke hostí rozhodca odpískal ruku, ktorú videl snáď iba on a domáci dali rozhodujúci gól na 2:1. V záverečnom nápore Bobrova trafil Ján Bodorík tyč, čo však na výsledku nič nezmenilo. ANTON GROBARČÍK

Zostava Bobrova: Slovik (72. Grebáč), Vnučák, Švába, Mušák, Ján Bodorík, Stašák, Michal Kasan, Marek Bodorík, Kurtulík, Kružel, Kurják (54. Marián Kasan)

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež:Vysoká výhra Oravskej Poruby mala trpkú príchuť

PIATA LIGA

1. Chlebnice                                19        12     4       3             41:18         40

2. Žabokreky                              19        12     1       5             33:27         37

3. T. Štiavnička                           19        11     3       5             43:25         36

4. Nižná                                      19        10     3       6             32:22         33

5. Palúdzka                                 19        9       4       6             33:20         31

6. Kláštor                                    19        9       4       6             28:16         31

7. Martin B                                  19        9       2       8             40:41         29

8. Bobrov                                    19        7       6       6             30:25         27

9. Bešeňová                                19        5       9       5             32:26         24

10. Demänová                             19        6       4       9             25:32         22

11. Or. Jasenica                          19        4       5       10           27:40         17

12. Dúbrava                                19        5       2       12           20:42         17

13. Švošov                                  19        4       5       10           32:56         17

14. Pribylina                                19        3       4       13           24:50         10

Ostatné výsledky: Žabokreky – Kláštor p. Znievom 1:5, T. Štiavnička – Demänová 2:0, Švošov – Pribylina 4:2, Martin B – Palúdzka 0:3