Streda, 23. august, 2017 | Meniny má Filip

Futbalisti Chlebníc si stále držia prvú priečku

Výhrou na súperovom ihrisku prekvapila Nižná. Tri body zariadil netradičný strelec Stanislav Zaťko.

Lukáš Bakoš (vľavo) režíroval výhru Chlebníc dvoma gólmi. (Zdroj: Tomáš Ferenčík)

Chlebnice – Dúbrava 2:1 (1:0)

Góly: L. Bakoš 2 (druhý z 11 m)

Prvý polčas sa odvíjal prevažne v strede poľa. Domáci sa ujali vedenia po desiatich minútach, keď sa strelecky presadil kanonier Lukáš Bakoš. V 18. min nastala kuriózna udalosť, keď sa zranil hosťujúci brankár Michal Mráz a nahradil ho hráč z poľa Kmošna, ktorý na prekvapenie všetkých podal fantastický výkon.

Do druhého polčasu vstúpili lepšie hostia, jednu z útočných akcií pretavili na vyrovnávajúci gól. Od tohto momentu domáci prebrali iniciatívu, ale hosťujúci brankár chytal výborne. Nakoniec sa domáci dočkali vytúženého víťazného gólu, keď štvrťhodinu pred koncom nekompromisne z penalty, svojím druhým gólom zápase, skóroval Lukáš Bakoš. Chlebnice sa tešili z troch bodov, aj vďaka fantastickému výkonu brankára Papiaka. ZDENO NAKAČKA

Zostava: Papiak – M. Oršuliak, Mudroň, L. Bakoš, Marek Bakoš (89. Michal Bakoš), Žákovič, Zrnčík, Kuhajda, I. Oršuliak, Meľo (88. Sklárčik), Štrbavý (59. Strapec)

ŽK: M. Oršuliak

Bobrov – Bešeňová 1:1 (1:0)

Gól: G. Kurtulík

Domáci futbalisti sa pustili do súpera s vervou. Počiatočný tlak im priniesol v 18. min vedúci gól, keď sa nádherne z priameho kopu trafil Gabriel Kurtulík. Potom však zatiahol Adrián Drígeľ roletu a strelcov oravského družstva privádzal priam do zúfalstva. Najskôr vytlačil na tyč strelu Mariána Kasana, potom zázračne chytil pokus Kružela smerujúci pod šibenicu a poradil si aj gólovými strelami Michala Kasana a Gabriela Kurtulíka.

V druhom polčase hostia zlepšili, ale do žiadnej gólovej šance sa nedokázali dostať. Domáci hráči naďalej búšili, no šance naďalej zahadzovali. Hra mala spád a diváci boli stali v napätí, ako zápas dopadne. Nepremenené šance sa domácim vypomstili v závere zápasu. V 87. min unikol Miroslav Kasaj a svoj brejk zakončil gólom. Bola to prvá lopta, ktorá smerovala do priestoru domácej brány. Hostia so šťastím získali na Orave bod. I keď Bobrov nevyhral, od divákov si vyslúžil potlesk. ANTON GROBARČÍK

Zostava: Jadroň – Vnučák, Švába, Mušák, Bodorík, Marián Kasan, Gočal (52. Kurják), Stašák, Michal Kasan, G. Kurtulík (90. Grebáč), Kružel (81. Maťuga)

ŽK: Gočal

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež:Susedské derby rozhodol Matúš Bartoš

Kláštor pod Znievom – Nižná 0:1 (0:1)

Gól: Stanislav Zaťko

K prvej šanci zápasu sa hneď v 4. minúte dostalo domáce družstvo. Centrovaná lopta našla voľného hráča, ale ten triafa len Brčákovú náruč. Z následného protiútoku sa uvoľnil Šeling, ale z veľkého uhla taktiež mieri vedľa. O pár minút po rohovom kope, ktorý zahrával Tomaga, si pred bránou vypracoval najlepší priestor Stanislav Zaťko a hlavou poslal loptu za brankárov chrbát. Nápor Kláštorčanov sa po tomto momente ešte zvýšil. Brčáka sa snažili prelobovať z útoku, no loptu ani na dvakrát do brány nedorazili. V závere prvého dejstva sa domácim po rohovom kope naskytla ďalšia skvelá príležitosť, ale loptu v poslednej sekunde zastavil na čiare Tomaga.

V druhej polovici boli opäť aktívnejší domáci. Hneď v úvodnej minúte po chybe nižnianskej obrany nastrelili žrď. Hrozby prichádzali až do záveru zápasu, ale organizovaná obrana im nedovolila stav zmeniť. Nižná si tak z Turca odnáša cenné tri body. ĽUBOŠ ŠELING

Zostava: Brčák, Pňaček, Vajdečka, Stanislav Zaťko, Kliment, Tomaga (82. Slavomír Zaťko), Daňa, Rošťák, Zboroň, Pikna (90. Bažík), Šeling

Palúdzka – Or. Jasenica 1:0 (1:0)

Hostia nastúpili do zápasu veľmi aktívne. Hneď v úvode si vypracovali pár dobrých šancí, tie však nezužitkovali a tak prišiel trest. V 18. min sa presadil po priamom kope Petar Jankovič. Po tomto momente Oravská Jasenica ešte zlepšila hru, no gól nedala. V druhom polčase sa hralo prakticky celý čas na bránku domácich. Hostia opäť mali príležitosti vyrovnať, no pokračovali vo festivale zahodených šancí, čo ich v konečnom výsledku stálo body, keďže domov si odniesli najtesnejšiu prehru. MARTIN GRAŇÁK

Zostava: Čiernik, M. Madleňák (36. Ďurica), Feranec, Prielomek, Hollý, V. Madleňák, Binek, M. Polák, S. Polák, E. Polák (37. Maslaňák), Kostolňák (87. Florek)

PIATA LIGA

1. Chlebnice                 18        11        4          3          40:18   37

2. Žabokreky               18        12        1          5          32:22   37

3. T. Štiavnička            18        10        3          5          41:25   33

4. Nižná                       18        9          3          6          30:21   30

5. Martin B                  18        9          2          7          40:38   29

6. Palúdzka                  18        8          4          6          30:20   28

7. Kláštor                    18        8          4          6          23:15   28

8. Bobrov                    18        7          6          5          29:23   27

9. Bešeňová                 18        5          9          4          31:24   24

10. Demänová             18        6          4          8          25:30   22

11. Or. Jasenica           18        4          5          9          27:39   17

12. Dúbrava                 18        4          2          12        18:41   14

13. Švošov                  18        3          5          10        28:54   14

14. Pribylina                 18        3          4          12        22:46   10

Ostatné výsledky: Demänová – Švošov 2:2, Pribylina – Martin B 2:2, Žabokreky – T. Štiavnička 2:0