Piatok, 22. november, 2019 | Meniny má Cecília

Derby v Nižnej rozhodol jediný gólový moment

Na dobre známu pozíciu sa vrátili futbalisti Chlebníc. Opäť sú lidrom piatej ligy.

Oravské derby vyhrali hráči Nižnej (v bielych dresoch). Oravské derby vyhrali hráči Nižnej (v bielych dresoch). (Zdroj: Tomáš Ferenčík)

Bešeňová – Chlebnice 1:2 (0:1)

Góly: M. Oršuliak, Marek Bakoš

Hostia povzbudení víťazstvom v derby s Nižnou začali aktívne. Už v 13. min sa dočkali gólovej odmeny, keď sa netradične presadil kapitán Michal Oršuliak. Loptu mu naservíroval na hlavu Lukáš Bakoš. Oravské družstvo držalo najtesnejší náskok až do druhého polčasu. Hostia mohli zvýšiť vedenie v 50. min, ale peknú akciu Mareka Bakoša a Mareka Žákoviča gólovo nezakončil Patrik Zrnčík. V 72. min mali domáci možnosť pokutového kopu, ktorý aj využili. Skóroval Vyšný. Nerozhodný stav vydržal iba dve minúty. Chlebnice išli opäť do vedenia. Hlavičkou sa presadil Marek Bakoš. Tento gól bol nakoniec víťazný. Domáci sa v posledných minútach aj zbytočne oslabili, keď od 77. min hrali iba desiati. Oravskí hráči si víťazstvo ustrážili a získali cenné tri body. MILAN HVOLKA

Zostava: Papiak – M. Oršuliak, L. Bakoš, Marek Bakoš, Žákovič, Zrnčík (90. Michal Bakoš), Kuhajda, P. Bakoš (68. Gerát), I. Oršuliak, Suľa, Meľo

ŽK: P. Bakoš, J. Gerát

Nižná – Bobrov 1:0 (1:0)

Gól: Zboroň

Oravské derby rozhodol jediný gólový moment, ktorý sa zrodil v 17. min na pravej strane. Pňaček prihral do šestnástky Zboroňovi, ktorý strelou po zemi zariadil Nižnej tri body. Ostatné minúty výraznejšie šance na jednej či druhej strane nepriniesli. Oba tímy to skúšali iba z priamych kopov alebo z väčších vzdialeností. Bobrov mal po prestávke miernu prevahu, no vo finálnej fáze sa nevedel dostať do príležitosti. Z domácej strany nebezpečne strieľali Lajčin a Zboroň. V záverečných minútach hostia stavili všetko na jednu kartu, no pozornú domácu defenzívu neprekonali. ĽUBOŠ ŠELING

Zostava domácich: Brčák – Vajdečka, Pňaček, Bažík, Stanislav Zaťko, Daňa, Lajčin, Tomaga, Zboroň, Pikna (90. Jagelka), Šeling (86. Slavomír Zaťko)

Zostava hostí: Jadroň – Vnučák, Mušák, Bodorík, Stašák, D. Kurtulík (42. Kurják), G. Kurtulík, Michal Kasan, Maťuga (60. Bugaj), Gužiňák, Gočal

ŽK: Mušák, Gočal

Or. Jasenica – Pribylina 4:0 (2:0)

Góly: Kaprálik 3, S. Polák

Súper pricestoval na Oravu s úmyslom ubrániť čo najlepší výsledok. Od úvodu sa snažil brániť. To sa im však dlho nepodarilo, pretože už v 9. min otvoril skóre Dušan Kaprálik. Hostia sa nedokázali dostať do žiadnej vyloženej šance, naopak domáci zdvojnásobili vedenie, keď sa opäť presadil Dušan Kaprálik. V druhom polčase sa hral vyrovnaný futbal. V 75. min zvýšil už na rozdiel triedy Stanislav Polák. Skóre uzavrel v 81. min muž zápasu Dušan Kaprálik, ktorý týmto gólom zavŕšil hetrik. Domáci podali veľmi dobrý výkon a zaslúžene si odnášajú tri body za vysoké víťazstvo 4:0. MARTIN GRAŇÁK

Zostava: Čiernik, Kaprálik (84. Farský), M. Madleňák, Feranec (88. Zelnický), Prielomek, Vráb (75. Kostolňák), Hollý, V. Madleňák, Binek, M. Polák, S. Polák

ŽK: Vráb

PIATA LIGA

1. Chlebnice                 17        10        4          3          38:17   34

2. Žabokreky               17        11        1          5          30:22   34

3. T. Štiavnička            17        10        3          4          41:23   33

4. Kláštor                    17        8          4          5          23:14   28

5. Martin B                  17        9          1          7          38:36   28

6. Nižná                       17        8          3          6          29:21   27

7. Bobrov                    17        7          5          5          28:22   26

8. Palúdzka                  17        7          4          6          29:20   25

9. Bešeňová                 17        5          8          4          30:23   23

10. Demänová             17        6          3          8          23:28   21

11. Or. Jasenica           17        4          5          8          27:38   17

12. Dúbrava                 17        4          2          11        17:39   14

13. Švošov                  17        3          4          10        26:52   13

14. Pribylina                 17        2          3          12        20:44   9

Ostatné výsledky: T. Štiavnička – Kláštor p. Znievom 1:1, Švošov – Žabokreky 0:0, Martin B – Demänová 1:0, Dúbrava – Palúdzka 0:2