Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Námestovo prišlo o víťaznú sériu

V šlágri kola sa stretol druhý tím tabuľky s tretím. Navyše to bol súboj celkov, ktoré na jar ešte nestratili ani bod.

Oravský treťoligista (v žltých dresoch) nezískal v domácom súboji proti Liptákom ani bod.Oravský treťoligista (v žltých dresoch) nezískal v domácom súboji proti Liptákom ani bod. (Zdroj: Milan Švába)

Námestovo – L. Hrádok 0:1 (0:0)

Gól: 76. Rakučiak

V šlágri kola sa stretol druhý tím tabuľky s tretím. Navyše to bol súboj celkov, ktoré na jar ešte nestratili ani bod. V úvodných minútach sa mužstvá pozorne strážili a nechceli urobiť zbytočnú chybu. V 8. min preletel Simanov rohový kop malým vápnom súpera až k Brčákovi, no ten hlavou nemieril presne. Žltočierni postupne získali miernu prevahu a pokúšali sa prelomiť obranný val Liptákov. V 19. min Snovák kolmo vysunul Kurtulíka, ktorého v pokutovom území zastavila obrana hostí v poslednej chvíli. Na konci tretej desaťminútovky súper zatlačil Hornooravcov do svojej šestnástky. Tí mohli ďakovať len Smataníkovi, že ich konto zostalo čisté. Postupne zlikvidoval tutovky Otrubu a Boreka. V závere polčasu námestovskí futbalisti, aj za výdatnej podpory hlasiviek členov fanklubu, znovu ožili. Kubica dvakrát pekne prenikol po ľavej strane, ale jeho centre nenašli adresáta.

Prečítajte si tiež: Chlebnice otočili oravské derby Čítajte

Aj druhá časť duelu priniesla kvalitný futbal. Bohužiaľ, jeho priebeh výrazne ovplyvnili verdikty hlavného arbitra, ktorý nemal pri posudzovaní zákrokov pre oba celky rovnaký meter. Liptáci začali aktívnejšie a predviedli niekoľko pekných kombinačných akcií. Snahu žltočiernych o zvrat v hre pribrzdili dve žlté karty, ktoré v priebehu troch minút dostal Michal Čiernik. Domáci tak museli hrať od 67. minúty v oslabení. Presilovku využil súper na strelenie gólu už po desiatich minútach. Z hranice šestnástky trafil z voleja nechytateľne Rakučiak. Mladý oravský kolektív ešte raz zdvihol hlavu. V 82. min po Simanovom rohu Brčák hlavičkoval tesne vedľa šibenice. Skúsený tím Liptovského Hrádku, v dresoch ktorého boli hráči z Ružomberka či z Dolného Kubína, si už tri body nenechal vziať. Futbalisti MŠK sa v stretnutí snažili, bojovali, no tentoraz im dopriate nebolo.

JÁN SALAJ

Zostava: Smataník – Habiňák, Brčák, Kmeť, Michal Čiernik, Siman, Kurtulík, Marián Čiernik, Kubica (72. P. Jagnešák), Čecho, Snovák (63. Košút)

ŽK: Habiňák

ČK: Michal Čiernik (po 2 ŽK)

1. Martin                      19        14        4          1          48:12   46

2. Námestovo              19        11        5          3          35:14   38

3. L. Hrádok                19        12        2          5          34:15   38

4. Kremnička               19        11        2          6          32:18   35

5. Makov                     19        10        3          6          45:30   33

6. Kalinovo                  19        10        2          7          37:26   32

7. Podbrezová B          19        9          4          6          28:23   31

8. Žarnovica                 19        10        0          9          37:41   30

9. Čadca                      19        8          3          8          25:30   27

10. Krásno                  19        6          6          7          22:23   24

11. L. Štiavnica            19        6          3          10        27:37   21

12. Bytča                     19        7          0          12        33:51   21

13. Lučenec                 19        5          4          10        21:39   19

14. Detva                     19        4          6          9          30:40   18

15. Nová Baňa            19        5          3          11        24:35   18

16. Pohronie B 19        0          1          18        16:60   1

Ostatné výsledky: Čadca – Kremnička 4:1, Detva – Krásno n. Kysucou 1:0, Žarnovica – Kalinovo 2:1, Lučenec – Martin 1:1, Bytča – Makov 2:0, Nová Baňa – Podbrezová B 1:1, L. Štiavnica – Pohronie B 2:1

1. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
  2. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  3. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  4. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
  5. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  6. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  7. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  8. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
  9. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
  10. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí
  1. Chief of Slovak Telekom: We care about the future of Slovakia
  3. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  4. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  5. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  6. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  7. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  8. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?
  10. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 10 282

V Kultúrnom dome v Zuberci dnes vytvorili dve odberové miesta.

Vedenie strojární odporúča firmám testovanie zamestnancov

V Herne majú za sebou už šieste kolo testovania na COVID-19.

Testovanie v strojárňach.

Armáda posilnila odberové tímy, čakanie na odbery by sa malo skrátiť

Minister obrany prosí ľudí z okresov mimo Oravy a Bardejova, aby nechodili na testovanie.

V Dolnom Kubíne pri mestskom kultúrnom stredisku sa už na testovanie nečaká.