Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

Oravský šláger potešil divákov vo Veličnej

Zamračené a upršané počasie uplynulej nedele privítalo na ihriskách aj oravských ligistov.

Najväčším ťahákom bol oravský šláger V. ligy medzi Veličnou a Oravskou Jasenicou. Tešili sa nakoniec domáci, ktorí si k trom gólom v sieti súpera pripísali aj cenné tri body. Ďalší oravský piatoligový zástupca Podbiel cestoval na štadión vedúceho mužstva súťaže Belá-Dulice. Podbielčania prišli domov sklamaní, prehrali 4:1. So štyrmi kúskami vo svojej sieti sa nemajú čím chváliť ani Námestovčania, ktorí podľahli Bánovej. Tvrdošín si z ihriska posledného mužstva IV. ligy odniesol iba remízu a Nižná v domácom zápase zvíťazila nad Stráňavami.

Divákov: 350
Zostava: Gažovič, Klokočík, Móres, Koleják, Marek Žák, Brčák, Kuboš, Šiška, Petrek, Kurčinka, Ján Žák, striedali: Marton, Pánik
Napriek stálemu dažďu sa v Nižnej hralo pred peknou diváckou kulisou. Obe mužstvá odohrali bojovné stretnutie s množstvom osobných súbojov. Už v 3. min sa do šance dostali hostia, svoju šancu však nevyužili. Hostia boli aktívnejší, domáci pôsobili zakríknutým dojmom. Problémy im robil najmä nespôsobilý hrací terén. V 10. min vystrelil pekne z priameho kopu Šiška, gólman Stráňav však loptu zlikvidoval. Už o 5 min nato sa do šestnástky prebil Petrek. Brankár bol opäť na mieste. Nižňania zvýšili obrátky. Šance však neprichádzali. V 26. min Petrek vysunul Brčáka, ale jeho tvrdú strelu Tatranský, najlepší hráč hostí, zlikvidoval. Hostia pohrozili v 29. min strelou Podhradského z 30 metrov. Nižňania v 32. min založili rýchly útok, ale po osi Brčák – Žák posledne menovaný trafil žrď hosťujúcej brány. O chvíľu nato sa do šance dostal Šiška, ktorý vystrelil z 25 metrov. Odrazenú loptu však Brčák do brány nedorazil. Najväčšiu šancu hostí mal v 36. min Cetera. Jeho samostatný nájazd však Gažovič kryl. Po obrátke domáci zvýšili tempo a tlak na mužstvo zo Stráňav. Prvú šancu mal v 48. min Ján Žák. Jeho volej iba tesne minul tyč. Šance Šišku a Martona zostali nevyužité. Tlak narastal. Prvý gól prišiel v 64. min, keď po trme-vrme v šestnástke bol faulovaný Marton a z nariadenej jedenástky sa nemýlil Šiška. Domácich gól povzbudil, ďalšie šance však s prehľadom kryl výborný gólman hostí. V 87. min pohrozili Stráňavy. Ich nebezpečnú strelu Gažovič vyrazil na roh. Z protiútoku sa do šance dostal Marton. Jeho strelu zrazil obranca hostí. Lopta sa následne dostala k Petrekovi, ktorý nastrelil iba tyč. Odrazenú loptu zasunul do siete Marton a Nižná vyhrávala 2:0. Víťazstvo domácich bolo zaslúžené, ale aj hostia zanechali na Orave dobrý dojem. Eugen Dedinský

Martin – Tvrdošín 2:2 (2:1)
Góly: Kozák, Novák
Zostava: Kazík, Repka, Pazúrik, Medvecký, Hradský, Macko, Krivda (Nemček), Pavčo, Baláž (Kliment), Kozák, Novák
V Martine sa hralo na rozmočenom teréne a zväčša iba medzi šestnástkami. Domáci pohrozili už v 12. min a hneď sa radovali, keď po chybe tvrdošínskej obrany otvorili skóre. Ich radosť však trvala len krátko. V 25. min Pavčo centrom nachádza Nováka, ktorý vyrovnáva na 1:1. Tvrdošínčanov gól povzbudil a v 32. min mohli viesť, keď Pavčo spálil vyloženú šancu – brankár jeho pokus vyrazil na roh. V nadstavenom čase 1. polčasu rozhodca neodpískal jasný faul na Macka, po ktorom Martinčania akciu úspešne zakončili a odchádzali do šatní s jednogólovým vedením. Hostia po prestávke nastúpili s jasným úmyslom, ktorý naplnili v 58. min. Z rohového kopu loptu vynikajúco nacentroval Pavčo a hlavičku Repku dorazil do siete Kozák. V 84. min ešte Tvrdošínčanov pred istým gólom zachránil Baláž. Vyrovnané a priemerné stretnutie tak skončilo remízou. Jozef Ženčuch

Bánová – Námestovo
4:0 (2:0)
Góly: B. Sľuka 2, Stalmašek, Podmanický
Zostava hostí: S. Kormaňák, Jašica, Pisarčík, M. Kormaňák, A. Stašiniak, Kumor, Siman, Habľák, Rošťák, Gerek, Plutinský, striedal: Jendroľ
Futbalisti Námestova nastúpili na Považí proti dobre hrajúcemu kombinačnému kolektívu. Ten úvodnú jarnú výhru v Krásne nad Kysucou zopakoval aj doma vysokým víťazstvom nad Hornooravcami. Námestovčania doplácajú na slabú defenzívnu činnosť celého mužstva. Obrancovia MŠK nedôsledne obsadzovali domácich útočníkov, z čoho pramenili góly do siete brankára S. Kormaňáka. Bánová sa ujala vedenia v 17. min, keď po centri z ľavej strany nekrytý Branislav Sľuka pohotovo skóroval. Rovnaká herná situácia sa zopakovala v 37. min. Center, tentoraz z pravej strany, pretavil na gól voľný Juraj Stalmašek. V záverečnej 10-minútovke prvého polčasu sa mohli hráči Námestova vrátiť do zápasu. Po kontre Siman nepremenil gólovú situáciu sám pred brankárom. O 5 minút neskôr Gerek nastrelil brankára Bánovej a ním vyrazenú loptu Rošťák netrafil ani do prázdnej brány domácich. Po zmene strán sa Námestovo snažilo skorigovať nepriaznivý stav. Nepresnosťami v rozohrávke však strácali lopty, čo rozumne hrajúci Bánovčania trestali. V 54. min Stanislav Podmanický z 5-ky dorazil na 3:0. Futbalisti z Oravy hrali v tejto časti rozhárane a smerom dopredu boli nebezpeční minimálne. V 65. min mohol prikrášliť výsledok Plutinský, no namiesto vniknutia do súperovej šestnástky volil strelu spoza nej. V 83. min rozhodenú obranu hostí potrestal svojím druhým presným zásahom v zápase Branislav Sľuka. Ignác Hrkeľ
Ostatné výsledky IV. ligy: Dolný Hričov - Valča 0:7 (0:4), Rudinská - Lietavská Lúčka 0:0, Lisková - Krásno 3:4 (1:3), Trebostovo - Turčianska Štiavnička 0:0

3:1 (1:1)
Zostava Veličnej: Okál – Greguška, Koedam, Katreňák, Sučák P., Chomistek, Sučák J., Janík Slosarčík (29. Katrenčík), Puškaš, Gejdoš
Zostava Or. Jasenice: Žofaj – Čajka, Madleňák V., Skočík (28. Feranec P.), Kojda, Madleňák, Vrábel, Vráb, Feranec V., Feranec J., Čiernik
Góly: Puškáš 3 – Vráb
Žk: Gejdoš, Greguška
Úvod stretnutia sa hral v nervóznej atmosfére na ťažkom teréne. Prvú väčšiu šancu mal až v polovici prvého polčasu Puškáš, ale jeho strelu zblokovala obrana na roh. Z následného rohu nebezpečne hlavičkoval Janík. V 28. minúte unikol Puškáš hosťujúcej obrane a tentoraz sa už nemýlil – 1:0. Domáci sa radovali z vedenia iba jedenásť minút, keď Or. Jasenica využila zaváhanie domácej obrany a Vráb vyrovnáva na 1:1. V druhom polčase sa pokračovalo v hre z prvého polčasu a obidve mužstvá predvádzali kvalitný a bojovný futbal. Veličná sa však dokázala presadiť aj strelecky a to rozhodlo. V 60. minúte sa opäť presadil aktívny Puškáš. O deväť minút neskôr strelecky disponovaný Puškáš uzatvára na konečných 3:1. Po tomto momente ožili aj hostia, ale Okál dvakrát pekne zachránil. Oravská Jasenica zanechala vo Veličnej dobrý dojem, ale nedokázala sa strelecky presadiť.
Belá-Dulice – Podbiel
4:1 (2:0)
Gól: Kuboš
ŽK: Guttek, Kubášek
Zostava: Novák, Mišek, Kuboš, Petričko, Guttek, Drbiak, Guliga, Kubášek, Batuna, Adamec, Zrnčík, striedali: Križo, Kanderka, Bednár
Stretnutie sa pre hostí nezačalo dobre. Domáci sa presadili už v 18. min a otvorili skóre. Potom však prišli chvíle mužstva Podbiela, ktoré si vypracovalo vyložené šancu. Už v 25. min mohol vyrovnať Kubášek, ale netrafil prázdnu bránu. Rovnako mal už odkrytú bránu v 32. min Zrnčík, ale tiež zamieril nepresne. Známe pravidlo nedáš – dostaneš sa potvrdilo v 35. min, keď Belá po trme-vrme v šestnástke zvýšila na 2:0. Ďalšiu čistú príležitosť mal v 44. min Matúš, ale takisto minul prázdnu bránu. Nepresná koncovka v 1. polčase nakoniec rozhodla o celom zápase. Po zmene strán sa Podbielčania snažili výsledok skorigovať, ale v 68. min inkasovali tretí gól. O jediný presný zásah hostí sa postaral Kuboš, ktorý peknou strelou spoza šestnástky znížil na 3:1. Domáci sa radovali ešte raz, keď v 80. min upravili na konečných 4:1. V závere mal ešte šancu striedajúci Kanderka, ale sám pred brankárom strieľal nepresne. Z víťazstva sa radovala Belá-Dulice a táto prehra môže Podbiel skutočne mrzieť.
J. Dolník
Ostatné výsledky:
Liptovský Hrádok - Diviaky 5:0 (3:0), Svätý Kríž - Dražkovce 0:2 (0:1), Závažná Poruba - Bešeňová 5:4 (3:1), Palúdzka - Turčianska Štiavnica 3:5 (2:1), Dúbrava - Mošovce 3:0 (0:0)

1. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
  2. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  3. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  4. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  5. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  6. Developer roka YIT Slovakia je na Slovensku už desať rokov
  7. Pomáhajte čítaním
  8. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo
  9. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  10. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte? 10 151

MY PLUS: Pokojne zostaňte doma, náš týždenník MY si teraz prelistujete už aj online

23 regionálnych titulov MY a niekoľkoročný archív online plus odomknutý exkluzívny obsah na 27 weboch MY - to je MY PLUS.

Tu sú výsledky víkendového testovania na Orave. Prečo ste boli vy?

Za tri dni otestovali odberové tímy 91 505 ľudí. Do karantény poslali 3 904 infikovaných.

Ulice a námestia stíchli.

Futbalisti Brezovice sa na jeseň bavili futbalom

Oravský Podzámok zimoval vlani na prvom mieste siedmej ligy. V aktuálnej sezóne sa nachádza na desiatom mieste.

Futbalisti Brezovice predvádzali na jeseň výborné výkony.