Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Napokon vo finále Oravská Poruba, Starci hrajú o tretie miestov

V Malej mestskej hokejovej lige v Dolnom Kubíne sa počas predminulého víkendu odohrali druhé semifinálové zápasy. V prvom stretnutí potvrdili kraľovanské Tigre úlohu favorita, keď v tomto ročníku MMHL ešte nezaznamenali ani jednu prehru

. O výsledku sa rozhodlo až v druhej tretine, v ktorej Tigrov poslali do finále góly Hajasa, Fussiho a Kraľovanského. Zápas druhej semifinálovej dvojice mal vcelku zaujímavý priebeh a napokon aj výsledok. Attack Team viedol po prvej tretine 3:0. Starci však na začiatku druhej tretiny predviedli neuveriteľnú smršť semifinálového stretnutia. V priebehu šiestich minút päťkrát skórovali a dokonale zlomili svojho súpera. Ten sa už do konca duelu nepozviechal a Starci pridali ďalšie tri góly. O postupujúcom do finále sa však napokon rozhodlo až v treťom súboji, keďže druhý zápas bol skontumovaný v prospech Oravskej Poruby.

Jeden z hráčov Starcov nemal kvôli registrácii na druhý zápas nastúpiť. V piatkovom rozhodujúcom treťom zápase sa Attack Team predstavil v lepšom svetle ako Starci. V druhej tretine ich napokon zlomili a postúpil do sobotňajšieho finále. Tam na nich čakali kraľovanské Tigre, ktoré si už po prvej tretine vypracovali rozhodujúci päťgólový náskok. V druhej časti hry Attack Team už len korigoval konečný stav na 7:2. V prvom zápase o tretie miesto si Starci poradili s Trstenčanmi 4:1. Súboje o 5. – 7. miesto pokračovali ďalšími zápasmi. Triomat si nakoniec s Hydroekolom poradil, i keď po prvej časti prehrával 1:0, no po zmene strán vsietil tri góly a zvíťazil 3:1. Tretí duel sa odohral medzi Ľubochňou a Hydroekolom. Dolnokubínčania po prvej tretine prekvapujúco viedli 3:1, no Liptáci v druhej časti hry zapli a otočili stav vo svoj prospech. Hetrikmi sa prezentovali Ľudo Petho a Marián Tomčík.

Výsledky - semifinále:
Tigre – Trstená 3:1 (0:0, 3:1)
Konečný stav série: 2:0
Góly: Marek Hajas, Róbert Fussi, Braňo Kraľovanský – František Furdek
Attack Team Oravská Poruba – Starci 3:8 (3:0, 0:8)
Góly: Ľubomír Beluš, Milan Huba, Marián Hollý – Róbert Kráľ 4, Igor Otepka 2, Dušan Kaco, Ján Zajac
3. zápas
Starci – Attack Team Oravská Poruba 1:5 (1:2, 0:3)
Góly: Ondrej Vraniak – Radovan Balko 2, Miroslav Hucko, Matej Matlák, Marián Laštík
O 5. – 7. miesto
Triomat – Hydroekol 3:1 (0:1, 3:0)
Góly: Tomáš Štefaničiak 2, Peter Šoch – Marek Sagan
TJ Havran Ľubochňa – Hydroekol Dolný Kubín 6:4 (1:3, 5:1)
Góly: Ľudo Petho 3, Milan Fekeč, Milan Gažo, Dano Stano –Marián Tomčík 3, Dušan Sagan ml.
O 3. miesto
Trstená – Starci 1:4 (1:2, 0:2)
Stav série: 0:1
Góly: Peter Furdek – Silvester Gazda 2, Peter Kováčik, Ondrej Vraniak
Finále
Tigre – Attack Team Oravská Poruba 7:2 (5:0, 2:2)
Stav série: 1:0
Góly: Braňo Kraľovanský 2, Tomáš Potenga 2, Róbert Fussi, Marek Hajas, Dušan Hippík – Štefan Gábri 2

1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  2. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  3. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  2. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  3. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  4. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  5. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  6. Magazín SME Ženy už v predaji
  7. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  8. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

Podcast je náhrada miestneho rozhlasu

Správy z miestneho rozhlasu patria roky ku koloritu slovenských miesta obcí.

Jednou z hlavných výhod podcastov je, že ich môžete počúvať, keď vám to vyhovuje,“ povedal Jaroslav Kizek z agentúry M KREO.

Dolný Kubín má dobrovoľníkov na testovanie dostatok

Dnes večer podstúpili antigénový test, jeho negativita je podmienkou zaradenia na odberné miesta.

Testovanie dobrovoľníkov Dolnom Kubíne.

Na koronavírus zomreli aj pacienti v oravských nemocniciach

Epidemiologická situácia sa prudko zhoršuje na Liptove.

Počty ťažko chorých v nemocniciach rastú spoločne s úmrtiami.

Celoplošné testovanie: Fakty, pokyny, odporúčania, najčastejšie otázky

V sobotu a nedeľu sa na celom Slovensku uskutoční prvé kolo celoplošného testovania, ktoré má za cieľ pomôcť zachytiť skryté ohniská nákazy a spomaliť šírenie koronavírusu. Odberné miesta budú otvorené 31. októbra a 1. novembra 2020 od 7. - 22. h.