Piatok, 23. júl, 2021 | Meniny má OľgaKrížovkyKrížovky

Prekonali magické stovky

I. liga kadetov BK Dolný Kubín – MBK Žilina 111:50 (50:29) Body: Maslík a Tomčík po 23, Piták 21, Žilík 17, P. Strapec 13, Kapusta 7, Pašerba 5, Kobyľák 2

I. liga kadetov
BK Dolný Kubín – MBK Žilina 111:50 (50:29)
Body: Maslík a Tomčík po 23, Piták 21, Žilík 17, P. Strapec 13, Kapusta 7, Pašerba 5, Kobyľák 2
Kadeti nastúpili v prvom zápase odvetnej časti proti tradičnému súperovi zo Žiliny. Tá sa ešte nevzdala šance umiestniť sa v prvej štvorke. Domáci však výbornou hrou od začiatku duelu naznačili, kto bude pánom na palubovke. Vyvrcholením bola posledná štvrtina, v ktorej odsúdili hostí do úlohy štatistov a tak výsledný rozdiel v skóre nie je prekvapením. Dolnokubínčania už neprehrali 34 majstrovských zápasov. Po takomto víťazstve je ťažko niekoho vyzdvihnúť. Treba len veriť, že chlapcom forma vydrží.

I. liga juniorov
BK Dolný Kubín – Basketbalová akadémia Košice 106:54 (64:21)
Body: M. Sklárčik 28, Maslík 26, Zarovskij 25, L. Šaffo 14, Mikuláš 6, Šaliga a Tomčík po 3
V sobotňajšom stretnutí zdecimovaní juniori – chýbali T. Strapec, Dubovský, Šuc, Diežka, M. Hochholzer, First, Rendla a Dorazil - doplnení troma pendlujúcimi kadetmi Maslíkom, Tomčíkom a Pitákom potrebovali vyhrať, aby si upevnili miesto v prvej štvorke. Postupové ambície však majú aj hostia a tak sa vzhľadom na situáciu čakal vyrovnaný zápas. Opak však bol pravdou. Domáci výborne dirigovaní Michalom Sklárčikom prehrávali len v prvej minúte. Odvtedy výbornou obranou a streľbou neustále zvyšovali náskok až na nečakaný rozdiel. O víťazstvo domácich sa zaslúžili všetci hráči, najväčšia ťarcha však ležala na Michalovi Sklárčikovi, Lacovi Šaffovi a Zarovskom. K výbornému výkonu pridal body Maslík, ktorý u starších spoluhráčov uplatnil svoje fyzické danosti.
BK Dolný Kubín – Slávia TU Košice 113:43 (46:21)
Body: M. Sklárčik 42, Maslík 21, L. Šaffo 20, Zarovskij 12, Šaliga 4, Mikuláš a Tomčík po 2
Zápas proti papierovo slabšiemu súperovi začali domáci vlažnejšie, čím hosťom umožnili udržiavať prijateľný stav. V druhom polčase sa však Dolnokubínčania vrátili k hre zo soboty, čo sa aj hneď prejavilo na zvyšovaní bodového rozdielu až na konečný sedemdesiatbodový. Najviac sa darila streľba Sklárčikovi.