Sobota, 6. marec, 2021 | Meniny má Radoslav, RadoslavaKrížovkyKrížovky

Pucovčanom nepomohlo ani povzbudzovanie správcu farnosti

V sobotu 12. februára Oravsko-liptovská hokejová súťaž pokračovala prvými semifinálovými zápasmi. Prvé stretnutie medzi Sokolom Ružomberok a Sokolom Liesek sa skončilo vysokým víťazstvom favorita celej súťaže.

Druhý zápas pred peknou diváckou kulisou priniesol vyrovnanejší hokej, avšak Draci Dolný Kubín aj v treťom tohtoročnom vzájomnom meraní síl s Pucovom potvrdili, že vedia proti tomuto súperovi zahrať.

Sokol Ružomberok – Sokol Liesek 12:0 (1:0, 4:0, 7:0)
Góly: Z. Maslík 2, R. Janky 2, R. Škácha 2, P. Durnota 2, M. Kruppa 2, R. Kotian, P. Sukeľ, Vylúčení –1:0, na 2 min, Presilovky – 0:0, Oslabenia – 0:0, Rozhodoval: Florián Smoleň a Jozef Babinský
Tento zápas sa Liesečanom vôbec nevydaril. Prvá tretina bola ešte herne vyrovnaná a aj brankári likvidovali všetky šance až na tú v 16. min, kedy Zdeno Maslík po spolupráci s Pavlom Gonšenicom otvoril skóre stretnutia. Druhú časť začal gólom v 25. min kapitán Rudolf Kotian po prihrávke Petra Durnotu. Tretí úspech favorita zaznamenal v 31. min Róbert Janky, ktorému asistoval Zdeno Maslík. Ďalší gól strelil v 37. min po peknej individuálnej akcii Martin Kruppa. Výsledok po druhej tretine uzavrel v jej poslednej minúte Radko Škácha po spolupráci so strelcom predchádzajúceho gólu. V poslednej 20-minútovke hráči Ružomberka potvrdili svoje ambície na celkové tohtoročné víťazstvo.

Draci Dolný Kubín - HK Pucov
4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Góly: M. Levák 2, M. Jurena, M. Tomášek - Ľ. Maretta, Vylúčení –7:7, všetci na 2 min, Presilovky – 1:0, Oslabenia – 1:0, Rozhodovali: Florián Smoleň a Jozef Babinský
Obidve mužstvá začali pred peknou diváckou kulisou opatrne. Ako prvý vyskúšal úplne novú brankársku výstroj Pucovčana Ľubomíra Bodoríka (na ktorú finančne prispel aj súčastný tréner slovenskej futbalovej reprezentácie) hneď po otvorení Maroš Jurena. Na začiatku 5. min bol vylúčený Matúš Tomášek, avšak po jeho návrate z trestnej lavice Maroš Jurena po spolupráci s Mariánom Levákom otvoril skóre stretnutia. Tento stav vydržal do 15. min, kedy Ľubomír Maretta po dlhej krížnej prihrávke od Jozefa Bečku zasunul puk po ľade vedľa pravého chrániča „draka“ Maroša Felixa. Začiatok druhej časti sa niesol v podobnom duchu. Až v 28. min najúspešnejší hráč tohto duelu Marián Levák po prihrávke Miloša Vojtasa posunul Dolný Kubín opäť do vedenia. V druhej polovici tretiny nasledovala obojstranná séria vylúčení. Avšak v jej poslednej minúte poistil vedenie domácich, dokonca pri vlastnom oslabení, opäť Marián Levák. Pucovčania v tomto zápase povzbudzovaní aj prítomnosťou Dušana Kubicu - správcu farnosti, sa snažili v poslednej časti s výsledkom ešte niečo urobiť. Nepodarilo sa, ba práve naopak, pri dvojnásobnom oslabení, keď trestnú lavicu zahrievali Ján Bečka a Vilo Maretta, inkasovali v 56. min z hokejky Matúša Tomášeka, ktorému asistoval Peter Smoleň.

Odvetné semifinálové stretnutia sa odohrajú až v sobotu 27. februára, pretože na budúcu sobotu je na zimnom štadióne v Dolnom Kubíne ženské medzištátne hokejové stretnutie Slovenskko – Dánsko.
Pucov - Dolný Kubín 09.00 h, Liesek - Sokol Ružomberok 18.30 h
OZNAM:
V nedeľu 20. februára sa v Dolnom Kubíne odohrá turnaj Old Boys s týmto programom:
Horná Orava - Dolná Orava 09.00 h Horná Orava - Slovan Šahy 11.30 h Dolná Orava - Slovan Šahy 13.00 h