Dolnokubínski šiestaci už osem zápasov bez prehry

I. liga mladší žiaci 6. ŠHT MHK Dolný Kubín – MHK Dubnica 8:1 (2:1, 2:0, 4:0) Góly domácich: Jakub Bedlek 3, Dominik Záň, Michal Telúch, Matej Piňák, Roman Zúrik, Lukáš Klein

Dolnokubínski šiestaci pokračujú vo víťaznom ťažení. Tentoraz si to odniesla Dubnica. Až na prvú tretinu bolo stretnutie jednoznačne v réžii domáceho kolektívu. Hostia išli na začiatku zápasu do vedenia, no to bol napokon aj ich jediný gól stretnutia. Potom už úradovali len domáci hokejisti. Tí v závere prvej časti hry ešte dokázali otočiť stav na 2:1, čo im v ďalších dvoch tretinách výrazne pomohlo. Päť minút pred koncom zápasu uzavrel na konečných 8:1 Lukáš Klein. HK 95 Považská Bystrica – Dolný Kubín 4:8 (1:3, 2:3, 1:2) Góly hostí: Michal Kršák 2, Jakub Bedlek 2, Tomáš Cvoliga, Marek Kohút, Ivan Hricko, Roman Zajac Hostia ani na ľade Považskej Bystrice nezaváhali a ťahajú sériu ôsmich stretnutí bez prehry. Pôdu na svoj úspešný výsledok si pripravili už v druhej polovici prvej tretiny, kedy sa v priebehu minúty gólovo presadil Tomáš Cvoliga a Michal Kršák. Minútu pred koncom prvej časti hry zvýšil svojím druhým gólom už na 3:0 Michal Kršák. Domáci však v poslednej minúte znížili na 1:3 a odštartovali svoju cestu za zvratom v stretnutí. Považania na začiatku druhej tretiny upravili na 3:2 a o necelých desať minút vyrovnali. No Dolnokubínčania sa zmobilizovali a v priebehu minúty opäť viedli dvojgólovým rozdielom 5:3. V záverečnej časti hry za stavu 6:3 strelili domáci gól, ale hostia opäť prekonali brankára Považanov a zaslúžene zvíťazili 8:4. 7. ŠHT Dolný Kubín – Dubnica 3:1 (1:1, 0:0, 2:0) Góly domácich: Dominik Gašaj, Michal Bažík, Lukáš Sluka Ani siedmaci sa proti Považanom nedali zahanbiť. Po dvoch tretinách bol síce nerozhodný stav, no v záverečnej časti hry si za svoj výkon domáci hokejisti víťazstvo zaslúžili. Podobne ako u šiestakov aj dubnickí siedmaci išli v 17. min do vedenia. Neubehli však ani dve minúty a domáci vyrovnali na 1:1. Na začiatku poslednej tretiny poslal Dolnokubínčanov do vedenia Michal Bažík a skóre uzavrel tri minúty pred koncom Lukáš Sluka. Považská Bystrica – Dolný Kubín 8:2 (1:1, 4:1, 3:0) Góly hostí: Patrik Michalica, Adam Kašák Domáci kolektív si so súperom vcelku jednoznačne poradil. Prvá tretina ešte nemala víťaza, no v ďalších dvoch ukázali Považania svoju silu. Dolnokubínčania otvorili skóre Patrikom Michalicom v 12. min, no hneď po buly sedem sekúnd na to bolo 1:1. Domáci sa rozstrieľali v druhej tretine. Za desať minút štyrikrát prekonali hosťujúceho brankára, čo napokon rozhodlo. V 38. min síce znížil Adam Kašák na 5:2, no to bolo zo strany hostí všetko. I. liga starší žiaci 8. ŠHT Dubnica – Dolný Kubín 7:0 (2:0, 2:0, 3:0) Dolnokubínčania sa na ľade Dubnice držali do 17. min, kedy v priebehu dvadsiatich sekúnd inkasovali dva góly. Na začiatku druhej časti hry domáci pridali tretí gól a s hosťami to išlo dolu vodou. Dubničania dve minúty pred záverom tretiny zvýšili už na 4:0. V poslednej časti hry domáci hokejisti troma gólmi potvrdili svoje vysoké víťazstvo 7:0. Dolný Kubín – Považská Bystrica 3:10 (0:1, 2:5, 1:4) Góly domácich: Vladimír Sršeň 2, Peter Ratulovský Považská Bystrica bola jednoznačne nad sily Dolnokubínčanov. Domácemu kolektívu dokonca uštedrili dvojcifernú nádielku. Aj keď prvá tretina bola na góly chudobná. Domáci sa v prvej časti ešte ako tak držali, no aj tak v 17. min inkasovali. Ďalšie dve tretiny už boli jednoznačne v réžii hostí. Považania sa v druhej tretine v priebehu piatich minút trikrát gólovo presadili a razom viedli 4:1. V 44. min ešte na 6:3 znižoval Vladimír Sršeň, no potom prišli z hokejok hostí ďalšie štyri góly. 9. ŠHT Dubnica – Dolný Kubín 6:2 (1:0, 3:1, 2:1) Góly hostí: Boris Vraňák, Milan Jonák Dubničania rozbehli stretnutie výborne. Už v 16. sekunde sa tešili z úvodného gólu. V prvej tretine však bol aj jediný. Rozhodnutie o zisku dvoch bodov prišlo v druhej časti hry. Domáci dokázali za tri minúty trikrát prekonať hosťujúceho brankára. V polovici stretnutia síce Boris Vraňák znížil a v 46. min Milan Jonák upravil na 4:2, no Považania v poslednej desaťminútovke potvrdili svoje víťazstvo dvoma úspešnými strelami. Dolný Kubín – Považská Bystrica 0:2 (0:2, 0:0, 0:0) O všetkom podstatnom rozhodli hostia už v prvej tretine. V 50. sekunde sa prvýkrát gólovo presadili a v 15. min uzavreli skóre na konečných 2:0, keďže v ďalších dvoch tretinách sa súperi gólu nedočkali. I. liga dorast Dolný Kubín – MHK VTJ Kežmarok 5:1 (1:0, 3:1, 1:0) Góly domácich: Tomáš Zubaj 2, Peter Hanušniak, Matej Kubala, Marek Smoleň Dorastenci predčili hostí v koncovke, hlavne v druhej tretine. V 10. min otvoril skóre Tomáš Zubaj, no ďalšie góly padali až v druhej časti hry. V polovici zápasu nadviazal na prvý gól ďalším zásahom Peter Hanušniak, Matej Kubala a svojím druhým streleckým úspechom aj Tomáš Zubaj. Hostia síce stihli ešte stav korigovať, no na začiatku tretej tretiny poistil víťazstvo domácich Marek Smoleň. Dolný Kubín – Humenné 7:3 (1:0, 2:2, 4:1) Góly domácich: Thurský 3, Hanušniak 2, Zubaj, Majdiš Na domácom mužstve sa mierne prejavila únava, ale zápas napokon zvládli veľmi dobre, hlavne poslednú tretinu. V dorasteneckej lige nasleduje prestávka, v ktorej domáci hráči zaiste naberú ďalšie sily na účinkovanie v I. lige. Aktuálna tabuľka: 1. Ružinov 40 35 2 3 290:55 72 2. Topoľčany 40 31 3 6 238:89 65 3. Prešov 39 31 2 6 218:70 64 4. ŠK Zvolen 40 28 6 6 163:66 62 5. Žilina 40 26 4 10 174:84 56 6. Piešťany 40 24 4 12 158:121 52 7. Dol. Kubín 40 14 5 21 128:147 33 8. N. Zámky 40 14 4 22 112:156 32 9. Hoba 40 14 3 23 115:170 31 10. Michalovce 40 13 5 22 122:210 31 11. Humenné 40 13 2 25 117:158 28 12. Nitra B 40 12 3 25 102:168 27 13. Kežmarok 39 11 5 23 122:196 27 14. Detva 40 10 3 27 72:155 23 15. Žiar n/Hr. 40 7 6 27 85:231 20 16. Trebišov 40 5 5 30 97:237 15