Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky

Šiestaci pokračujú v úspešnej sérii víťazných zápasov

I. liga mladší žiaci 6. ŠHT MHK Dolný Kubín – MsHK Žilina 4:3 (1:3, 1:0, 2:0) Góly domácich: Tomáš Cvoliga 2, Matej Piňák, Jakub Bedlek

6. ŠHT
MHK Dolný Kubín – MsHK Žilina 4:3 (1:3, 1:0, 2:0)
Góly domácich: Tomáš Cvoliga 2, Matej Piňák, Jakub Bedlek
Dolnokubínski šiestaci sa na mužstvo, ktoré patrí medzi dvojicu najlepších kolektívov súťaže, opäť raz vytiahli. Zvíťazili najtesnejším rozdielom, no po prvej tretine by to hádam ani nikto nepredpokladal. Hostia sa v druhej polovici prvej tretiny ujali vedenia, no o štyri minúty neskôr vyrovnal Matej Piňák. Žilinčania však v posledných troch minútach prvej tretiny strelili dva góly a prvú časť hry vyhrali 3:1. V ďalších dvoch tretinách domáci hokejisti hostí prakticky k ničomu nepustili. Hneď na začiatku druhej tretiny znížil Jakub Bedlek. Domáci mali podobný vstup aj do záverečnej tretiny. Najprv Tomáš Cvoliga vyrovnal na 3:3, aby neskôr pridal víťazný gól.

7. ŠHT
Dolný Kubín – Žilina 1:4 (1:0, 0:0, 0:4)
Gól domácich: Matej Medvecký
Zápas siedmakov mal pre domácich úplne opačný priebeh ako šiestacke stretnutie. Po dvoch tretinách Dolnokubínčania vyhrávali 1:0 gólom Mateja Medveckého, no v záverečnej časti hry prišiel z hokejok Žilinčanov dokonalý zvrat. V 41. min dôležitým gólom pre ďalší vývoj stretnutia vyrovnali a v ďalších minútach ešte pridali tri góly.
8. ŠHT
Žilina – Dolný Kubín 9:2
9. ŠHT
Žilina – Dolný Kubín 9:3
I. liga dorast
Nové Zámky – Dolný Kubín 3:3 (2:0, 1:1, 0:2)
Góly hostí: Hanušniak, Hančiak, Majdiš
Hostia nastúpili na juhu Slovenska vo veľmi improvizovanej zostave. Dolnokubínčanom chýbali dvaja centri. Štvrtá päťka bola prakticky zostavená len z obrancov. Hostia sa v záverečnej tretine dvakrát gólovo presadili, čo im napokon zaručilo remízu 3:3.
Topoľčany – Dolný Kubín 6:2 (6:0, 0:0, 0:2)
Góly hostí: Schellberger,
Majdiš
V nedeľu čakal na Dolnokubínčanov veľmi kvalitný celok Topoľčian. Domácim skvele vyšla prvá tretina, v ktorej rozhodli o svojom triumfe v zápase. Naopak hostia začali zakríknuto, čo sa im aj vypomstilo. Od druhej časti hry sa výkon Dolnokubínčanov zlepšil, no viac ako dva góly nestrelili.
Ostatné výsledky:
35. kolo: Ružinov - ŠK Zvolen 5:0, Hoba BA - Detva 7:2, Humenné - Michalovce 3:5, Kežmarok - Trebišov 4:4, Topoľčany - Prešov 6:4, Žilina - Piešťany 1:1, Žiar na Hronom - Nitra B 3:2
36. kolo: Ružinov - Detva 8:0, Hoba BA - ŠK Zvolen 1:7, Humenné - Trebišov 4:2, Kežmarok - Michalovce 9:5, Nové Zámky - Prešov 0:5, Žilina - Nitra B 6:1, Žiar nad Hronom - Piešťany 3:6
5. ročník
Dolný Kubín – Detva 4:2 (2:0, 1:1, 1:0)
Góly domácich: Martin Okoličáni 2, Juraj Šeliga, Martin Smolka
Domáci piataci odohrali veľmi dobrý zápas. Počas celého stretnutia mali prevahu, no pretavili ju len do štyroch gólov v súperovej sieti.