Nedeľa, 20. jún, 2021 | Meniny má ValériaKrížovkyKrížovky

Šiestakom zmena pravidiel akoby vyhovovala

I. liga starší žiaci 9. ŠHT MHK Dolný Kubín – MHC Martin 3:5 (0:3, 2:2, 1:0) Góly domácich: Boris Vraňák, Jakub Michalica, Juraj Červený Domáci deviataci nezvládli prvú tretinu, v ktorej sa rozhodovalo o konečnom úspechu v zápase.

9. ŠHT
MHK Dolný Kubín – MHC Martin 3:5 (0:3, 2:2, 1:0)
Góly domácich: Boris Vraňák, Jakub Michalica, Juraj Červený
Domáci deviataci nezvládli prvú tretinu, v ktorej sa rozhodovalo o konečnom úspechu v zápase. Martinčania sa ujali vedenia už v 45. sekunde a v závere tretiny zvyšovali na 3:0. Hneď na začiatku druhej časti hry znížil Boris Vraňák, no Turčania o štyri minúty vyrovnali a v 33. min viedli už 5:1. Domáci výsledok len korigovali gólmi Jakuba Michalicu a tri minúty pred koncom zápasu sa presadil Juraj Červený.
Liptovský Mikuláš – Dolný Kubín 7:2

8. ŠHT
Dolný Kubín – Martin 2:5 (1:2, 1:2, 0:1)
Góly domácich: Andrej Fogaš, Jaroslav Kysel
Duel ôsmakov mal podobný priebeh ako ich starších spoluhráčov. Podobne ako deviataci aj martinskí ôsmaci odštartovali svoju úspešnú cestu za výsledkom úvodným gólom v 45. sekunde. Na 2:0 zvyšovali v tej istej dvanástej minúte ako ich starší spoluhráči. Domáci však neskladali zbrane a rozohrali sa k dobrému výkonu. Korunovali ho ešte pred odchodom do kabín gólom na 1:2. To ich viditeľne vyburcovalo a v 21. min Jaroslavom Kyselom vyrovnali na 2:2. Martinčania však v polovici stretnutia v priebehu dvoch minút odskočili svojmu súperovi na rozdiel dvoch gólov. Svoje víťazstvo poistili piatym gólom na začiatku záverečnej časti hry.
Liptovský Mikuláš – Dolný Kubín 4:0

7. ŠHT
Martin – Dolný Kubín 10:2 (2:1, 3:1, 5:0)
Góly hostí: Jakub Martvôň, Patrik Michalica
Martinčania si proti Dolnokubínčanom schuti zastrieľali a napokon dosiahli pre nich vytúženú „desiatku“, hoci prvá polovica stretnutia tomu vôbec nenasvedčovala. Skóre otvoril už v 3. min Jakub Martvôň, no domáci v priebehu troch minút dvakrát prekonali brankára hostí, čím otočili stav vo svoj prospech. V 32. min vyrovnal Patrik Michalica a zdalo sa, že zápas bude vyrovnaný až do konca. Domácim sa však minútu po inkasovanom góle podarilo v priebehu dvadsiatich piatich sekúnd streliť dva góly, čo bolo pre vývoj stretnutia rozhodujúce. V záverečnej tretine sa Dolnokubínčania úplne „položili“ a inkasovali päť gólov.
Dolný Kubín – Liptovský Mikuláš 2:6 (0:3, 2:2, 0:1)
Góly domácich: Jakub Leštinský, Matej Fábry
Liptákom výborne vyšiel vstup do stretnutia, keď v prvej časti hry vsietili tri góly. V druhej tretine sa však domáci taktiež strelecky presadili. Dvoma gólmi za štyri minúty znížili na 3:2. Tento stav však nevydržal dlho a Liptáci vsietili dva rýchle góly, čím domácich poslali do podobnej situácie ako pred strelenými gólmi. Hostia uzavreli skóre na 6:2 tri minúty pred koncom zápasu.

6. ŠHT
Martin – Dolný Kubín 4:6 (2:1, 1:3, 1:2)
Góly hostí: Adam Kašák 2, Dominik Gašaj 2, Jakub Bedlek, Filip Husarčík
Šiestaci odohrali prvé stretnutie, v ktorom sa jedna tretina hrala 30 minút hrubého času. Takto to bude pokračovať až do konca sezóny. Vysporiadali sa s tým však majstrovsky, i keď im prvá tretina nevyšla podľa predstáv. Ale v ďalších dvoch už predviedli svoje hokejové umenie. Dvoma gólmi sa prezentovali Adam Kašák a Dominik Gašaj.
Dolný Kubín – Liptovský Mikuláš 5:2 (3:0, 1:2, 1:0)
Góly domácich: Tomáš Cvoliga 2, Matej Piňák, Jakub Bedlek, Jakub Šinál
Dolnokubínskym šiestakom nový systém akoby vyhovoval. Aj v druhom stretnutí nového roka porazili silného súpera, tentoraz z Liptova. V prvej tretine si utvorili veľmi dobrú východiskovú pozíciu do ďalších minút. Celé to v 8. min rozbehol Matej Piňák, ku ktorému sa dvoma gólmi za štyri minúty pridal Tomáš Cvoliga. Hneď na začiatku druhej tretiny zvýšil už na 4:0 Jakub Bedlek. Ale hostia neskadali zbrane a do konca druhej časti hry znížili na rozdiel dvoch gólov. Víťazstvo Dolného Kubína však v 84. min potvrdil Jakub Šinál.

I. liga dorast
Kežmarok – Dolný Kubín 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
Dolnokubínčania boli počas celého stretnutia lepším celkom. No nepremenili gólové príležitosti a aj zásluhou chybných verdiktov rozhodcov napokon zápas prehrali.
Humenné – Dolný Kubín 1:2
(1:1, 0:1, 0:0)
Góly hostí: Hančiak 2
Hostia v nedeľu nastúpili proti kvalitnejšiemu súperovi ako v sobotu. Dolnokubínčania sa vypli k veľmi dobrému výkonu a svojho súpera zdolali. Dvoma gólmi rozhodol Hančiak.

Ostatné výsledky:
31. kolo: Ružinov - Michalovce 5:2, Hoba - Trebišov 4:0, Prešov - Humenné 5:0, Topoľčany - Piešťany 5:0, N. Zámky - Nitra B 5:3, Žilina - ŠK Zvolen 1:4, Žiar n/Hr. - Detva 2:2.
32. kolo: Ružinov - Trebišov 13:1, Hoba - Michalovce 1:2, Kežmarok - Prešov 0:5, Topoľčany - Nitra B 7:0, N. Zámky - Piešťany 1:5, Žilina - Detva 3:0, Žiar n/Hr. - ŠK Zvolen 0:6.