Pondelok, 27. september, 2021 | Meniny má CypriánKrížovkyKrížovky

Dorastenci sa stávajú postrachom favoritov

I. liga starší žiaci 9. ŠHT MHK Dolný Kubín – MHK Dubnica 2:10 (1:6, 0:3, 1:1) Góly domácich: Marek Toman, Boris Vraňák

9. ŠHT
MHK Dolný Kubín – MHK Dubnica 2:10 (1:6, 0:3, 1:1)
Góly domácich: Marek Toman, Boris Vraňák
Dolnokubínski deviataci inkasovali od Dubničanov desiatku. Nezvládli hlavne prvú tretinu, v ktorej musel domáci brankár až šesťkrát vyťahovať puk zo siete. Ďalšie dve časti hry už boli vyrovnanejšie, no domácim to k lepšiemu výsledku nepomohlo. Dubničania predviedli skvelý nástup do stretnutia, keď už v polovici prvej tretiny vyhrávali 3:0. Po treťom inkasovanom góle domáci znížili, no netrvalo ani minútu a hostia opäť vyhrávali trojgólovým rozdielom. Považania na začiatku druhej tretiny strelili ďalší gól a v polovici stretnutia v priebehu polminúty zaťažili konto domáceho brankára dvoma gólmi. V poslednej tretine znižoval Dolný Kubín v 56. min Borisom Vraňákom, no Považania napokon dosiahli „desiatku“ v poslednej minúte stretnutia.

8. ŠHT
Dolný Kubín – Dubnica 1:8
(0:2, 1:4, 0:2)
Gól domácich: Patrik Paluga
Ani ôsmakom sa proti kompaktnému tímu hostí nedarilo. Dubničania mali počas celého stretnutia hru vo svojich rukách. Hostia vyhrali prvú tretinu 2:0 a v druhej časti hry rozobrali domácich za päť minút, keď im vsietili štyri góly. Jediný gól Dolnokubínčanov zaznamenal v polovici zápasu Patrik Paluga, ktorý znižoval na 1:6.
7. ŠHT
Dubnica – Dolný Kubín 5:3
(3:1, 1:0, 1:2)
Góly hostí: Michal Bedlek, Filip Husarčík, Michal Slušňák
Hostia nastúpili na zápas len s dvoma päťkami. Na ľade to však nebolo vidieť. Dolnokubínčanom „ušla“ prvá tretina, v ktorej sa pripravili o dobrý výsledok. Domáci sa tešili už v 28. sekunde a v 13. min pridali druhý gól. Desať sekúnd po inkasovanom góle však hostia znížili gólom Michala Bedleka. Dubničania však kontrovali a po prvej tretine bol stav 3:1. Domáci v polovici stretnutia zvýšili už na 4:1, no v záverečnej tretine hostia za štyri minúty strelili dva góly a razom bolo 4:3. Dubnica však v 53. min stanovila konečný stav na 5:3.

6. ŠHT
Dubnica – Dolný Kubín 6:7
(0:1, 2:4, 4:2)
Góly hostí: Michal Kršák 3, Adam Kašák, Adam Zámečník, Dominik Gašaj, Michal Telúch
Dolnokubínčania si už po dvoch tretinách vybudovali sľubný náskok. Michal Kršák začal cestu za svojim hetrikom v 17. min. Od 26. do 31. min padli štyri góly, po dva na obidvoch stranách. Dôležité minúty však prišli aj potom, keď hostia pridali ešte dva góly Michalom Kršákom a Dominikom Gašajom. V záverečnej tretine však trošku poľavili, čo domáci ihneď využili. Domáci znížili, potom Dolnokubínčania strelili dva góly - 7:3. Záver stretnutia bol dramatický. Posledné minúty patrili domácim, ktorí vsietili tri góly. Posledný gól našťastie padol polminúty pred koncom a domáci už nemali síl na zvrat v stretnutí.

I. liga dorast
Dolný Kubín – ŠHK 37 Piešťany 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Góly domácich: Matej Hančiak, Ján Thurský, Peter Hanuštiak
Dorastenci Dolného Kubína vypálili rybník favoritovi stretnutia. Do streleckej listiny sa ako prvý v polovici prvej tretiny zapísal Matej Hančiak. Druhú gólový zápis domácich pridal v 28. min Ján Thurský. V záverečnej tretine päť minút pred koncom upravil Peter Hanuštiak už na 3:0. O minútu na to Piešťany znížili, no do konca stretnutia sa už stav nezmenil a domáci si tak pripísali zaslúžené víťazstvo.

Dolný Kubín – Žilina 4:3 (0:2, 2:0, 2:1)
Góly domácich: Zubaj, Hančiak, Laštík, Thurský
Na dolnokubínskom ľade sa predstavil veľmi silný súper zo Žiliny, ktorý je ašpirantom na baráž pre dorasteneckú extraligu. Po prehratej prvej tretine sa domáci zbavili rešpektu zo súpera a v ďalších dvoch častiach hry otočili stav stretnutia. V poslednej tretej tretine boli Dolnokubínčania dokonca lepším družstvom. Stretnutiu by viac svedčala remíza, no domáci mali konečne viac šťastia ako súper a napokon zvíťazili 4:3.