Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

Mladší žiaci aj keď oslabení na Považí zvíťazili

Počas uplynulého víkendu odohrali basketbalisti BK Dolný Kubín ďalšie majstrovské stretnutia

.
Juniori
BK Dolný Kubín – MŠK Žiar nad Hronom 141:62 (64:31)
Body: First 39, T. Strapec 28, Dubovský 16, Zarovskij 15, Šuc a Maslík po 13, J. Diežka 11, Žbirka 4, Lipka 2
Kadeti
BK Dolný Kubín A – MŠK Žiar nad Hronom 117:57 (61:30)
Body: Maslík 29, P. Strapec 28, Žilík 23, Tomčík 20, Cedzo 9, Pašerba 5, Beňuš 2, Závodný 1
BK Dolný Kubín A – E.S.O. Lučenec 150:36 (66:16)
Body: Maslík 27, Žilík 23, Piták 21, Cedzo 18, Tomčík 15, Madaj 11, Pašerba 8, Kobyľák 7, P. Strapec a Beňuš po 6, Závodný 5
Aj po tomto dvojkole si domáci – postupujúci do kadetskej ligy – udržali neporaziteľnosť. V prvom zápase po nie najlepšom začiatku postupne svoj náskok neustále zvyšovali. Hostí nakoniec tradičná „stovka“ domácich neminula.
V druhom zápase domáci tréner nepostavil najlepšiu päťku. Dal možnosť zahrať si všetkým hráčom. Napriek absencii najlepších, hostí druhá „stovka“ neminula. Pozornosť si zaslúžia dva koše „zhora“ Žilíka a Tomčíka.
BK Dolný Kubín B – E.S.O. Lučenec 55:85 (23:40)
Body: Záhora 21, P. Diežka 13, Cárach 10, Žák 7, Matušák 4
BK Dolný Kubín B – MŠK Žiar nad Hronom 57:133 (16:73)
Body: M. Šaffo 14, Cárach 11, Záhora 10, I. Hochholzer a J. Mikuš po 7, Spišiak 4, Žák a Matušák po 2

Starší žiaci
BK Dolný Kubín – MBK Žilina 44:68 (24:44) a 57:69 (25:29)
Body: Ondrejka a J. Mikuš po 19, Pollák 15, Bruncko 11, Duraj 10, Spišiak 9, Hrivnák 7, Záhora 6, Kaprálik 2, Žibek 1
Domáci začali v prvom zápase veľmi zle. Hostia získali rozhodujúci náskok, ktorý bezproblémov udržali až do konca zápasu. V druhom zápase mali domáci slabšiu druhú štvrtinu a aj keď v poslednej doťahovali, na zvrat už nezostal čas.

Mladší žiaci
IMC Považská Bystrica – BK Dolný Kubín 34:52 (19:22)
a 47:58 (17:19)
Body: Sluka 38, Včelka 21, M. Grenčík 12, Jurík 10, Málik a A. Sklárčik po 8, Šinál a Bruncko po 6, Bjel 1
Mladší žiaci aj v Považskej Bystrici dokázali, že patria do silnej prvej štvorky. Napriek tomu, že nastúpili oslabení o chorých spoluhráčov. V obidvoch zápasov získali v tretích štvrtinách rozhodujúci náskok, ktorý bez problémov udržali. Všetci hráči statočne bojovali. Strelecky sa darilo Slukovi.
(pb, rg)

Starší minibasketbalisti
BK Dolný Kubín – E.S.O. Lučenec 29:48 (9:23) a 28:47 (18:17)
Body: M. Grenčík 13, Jurík a A. Sklárčik po 12, Marton 10, Sahatqija 4, Lazorík 3, Šváby 2, Gerát 1
Kolektív starších minibasketbalistov nastúpil len s desiatimi hráčmi, čo sa napokon ukázalo ako rozhodujúci moment. Lučenec patrí medzi najlepšie kolektívy súťaže, čo aj využil. Hostia však bojovali a svoju kožu nepredali lacno. Hlavne v druhom stretnutí začali dobre, no postupne sa prejavila fyzická prevaha hostí.
(peb, rg)
Po dvoch nešťastných prehrách na Liptove sa volejbalistky Tvrdošína predstavili na vlastnej palubovke proti Košiciach. Ich ciele boli jasné, v obidvoch zápasoch bodovať naplno.
Tvrdošín – Košice 3:0
(18, 23, 18)
Zostava: Pastýrová, Sirotová, Hullová, Leskourová, Knižacká, Klamová, libero: Tarajaová, striedala: Kubiridžáková
Úvod prvého duel mal jednoznačný priebeh. Tvrdošínske volejbalistky na začiatku viedli 6:0, potom 12:4 a bez problémov náskok udržiavali. Druhé dejstvo už bolo trochu zaujímavejšie. V úvode vyhrávali domáce, ale stav sa potom zmenil na 10:12. Košičanky tesný náskok udržiavali a v závere bol výsledok 20:23. Potom však tvrdošínske hráčky príkladne zabojovali, stav otočili a set vyhrali. Aj v poslednom bol priebeh dlho vyrovnaný. Za stavu 16:16 ale domáce družstvo začalo na palubovke prevládať a v pohode dotiahlo zápas do víťazného konca. I keď Tvrdošínčanky nepredviedli najlepšiu hru, dokázali blokmi eliminovať dve súperove smečiarky, zlepšili obranu v poli a dobre aj útočili.
(19, 16, 21)
Zostava: Pastýrová, Sirotová, Hullová, Leskourová, Knižacká, Kubiridžáková libero: Tarajaová, striedala: Klamová
V druhom stretnutí tvrdošínsky celok zmenil postavenie a znova pokračoval v dobrej hre. Prvý set patril domácim. V závere síce trochu set zdramatizovali, ale nakoniec ho poľahky vyhrali. Jednoznačnejšie bolo druhé dejstvo, v ktorom neustále viedli Tvrdošínčanky. Záverečný tretí set bol trochu vyrovnanejší, ale len do stavu 18:18. Potom domáce znova udávali tempo hry a zaslúžene vyhrali aj druhý súboj. I keď podľa trénera Mariána Miku nebola ich hra najkvalitnejšia, v domácom tábore zavládla spokojnosť. „Dievčatá hrali len toľko, koľko potrebovali. Súperky ich ani trochu nedonútili k lepšej hre. Chcem sa ešte poďakovať divákom, ktorí opäť prišli v hojnom počte. Sú veľmi vďační, čo naše hráčky veľmi motivuje.“
Volejbalový klub Tvrdošín pripravuje už 5. ročník turnaja O pohár primátora mesta Tvrdošín vo volejbale zmiešaných družstiev, ktorý sa uskutoční 7. a 8. januára 2005. Tradične sa na ňom predstavujú organizácie a firmy mesta. Všetci záujemcovia získajú bližšie informácie v športovej hale v Tvrdošíne u Mariána Miku.