Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Tvrdošínčanky na Liptove takmer uhrali prvé víťazstvo v kariére

V ďalších ligových súbojoch pokračovali volejbalové družstvá Tvrdošína uplynulú sobotu. Ženský kolektív cestoval na horúcu pôdu Liptovského Hrádku, kde v tejto sezóne neuspel ani jeden celok.

Tvrdošínčanky pritom ešte nikdy na tejto palubovke nevyhrali, a tak si chceli pripísať prvé víťazstvo v Liptovskom Hrádku v kariére. V domácom prostredí sa predstavili muži, ale túto výhodu proti lídrovi súťaže nakoniec nevyužili.

I. liga ženy:
Liptovský Hrádok – Tvrdošín 3:2 (18, -23, 18, -17, 11)
Zostava: Pastýrová, Sirotová, Kolejáková, Hullová, Leskourová, Rehmová, libero: Tarajová, striedali: Kubiridžáková, Knižacká
Hneď v úvode prvého zápasu sa na hre Tvrdošína prejavila slabá zohratosť, vyplývajúca z nedostačujúceho trénovania celého družstva. Viazla hlavne súhra, čo domáce volejbalistky využili. V druhom sete sa na výbornej hre hosťujúceho celku prejavil kolektívny duch. Tvrdošínčanky zabojovali i keď v závere za stavu 19:24 sa trochu trápili, dotiahli set do víťazného konca. V treťom dejstve mali herný výpadok, no v ďalšom od začiatku diktovali tempo hry a rozhodovať sa muselo v piatom skrátenom sete. Tajbrejk bol veľmi vyrovnaný a pri menení strán bol stav 8:7. Následne však nastal zlom, domáce trikrát za sebou bodovali a rozhodli o svojom prvom víťazstve.

Liptovský Hrádok – Tvrdošín 3:2 (25, -22, -11, 24, 11)
Zostava: Pastýrová, Kubiridžáková, Kolejáková, Hullová, Knižacká, Rehmová, libero: Tarajová, striedali: Leskourová, Sirotová
Druhý duel bol ešte oveľa vyrovnanejší. V prvom sete sa rozhodovalo až v koncovke. Domáce viedli 23:20, ale Tvrdošínčanky sa nevzdávali a otočili na 23:24. Vzápätí však urobili dve chyby na prihrávke. V druhom dejstve hosťujúce družstvo neustále prehrávalo o dva body a nemohlo vyrovnať. Po výbornej hre sa im to v koncovke podarilo a bolo vyrovnané. V treťom dejstve už tvrdošínske volejbalistky na palubovke úplne dominovali. Zlepšili podanie, pritvrdili útok a domácim nedovolili skoro vôbec bodovať. Liptovský Hrádok získal zo svojej hry len štyri body, keď sedem lôpt pokazili Tvrdošínčanky. Zdalo sa, že hosťujúci kolektív je blízko k svojmu historicky prvému víťazstvu. Štvrté dejstvo bolo veľmi dramatické, keď Oravčanky vyrovnali stav až v závere. Prehrávali 24:22, no onedlho bolo 24:24. Potom však domáce spravili eso a následná zlá prihrávka rozhodla. Piaty set sa podobal tomu z prvého zápasu. Strany sa menili za stavu 8:6 a keď bolo 11:10, bolo ešte stále všetko otvorené. Lenže Tvrdošín v závere zradila koncovka a aj po druhýkrát sa tak radoval Liptovský Hrádok. Po zápasoch bol tréner Marián Mika trochu sklamaný. „Škoda, mali sme na víťazstvo. Stále doplácame na nezohratosť hlavne v koncovkách setov. Hráčky však potvrdzujú, že sú veľmi kvalitnými volejbalistkami a aj napriek slabej trénovanosti vedia miestami predviesť špičkovú hru.“

II. liga muži:
Tvrdošín – Hliník nad Hronom 1:3 (-23, -18, 20, -18) a 2:3 (15, -21, 18, -16, -11)
Zostava: Masnica, Mika, Kacko, Gejdoš, Suchánek, Vrabček, libero: Gajdošík, striedal: Ferenčík
Začiatok prvého zápasu bol veľmi vyrovnaný. V závere však Tvrdošínčania doplatili na málo razantný útok. Tento aspekt bol rozhodujúci aj v druhom sete. V ďalšom domáci zlepšili bloky, pritvrdili útok a zaslúžene ho vyhrali. V štvrtom dejstve im však „odišla“ prihrávka, slabý bol aj útok a Hliník nad Hronom sa tešil z prvého víťazstva.
Zlepšenou hrou začali Tvrdošínčania druhý duel. V druhom sete však nezvládli koncovku a po veľmi vyrovnanom priebehu sa muselo rozhodovať až v tajbrejku. V ňom rozhodovalo, kto spraví menej chýb. Na strane Tvrdošína ich bolo viac a tak aj druhé stretnutie domáci prehrali.

1. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.