Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

Siedmaci Dolného Kubína viedli v 8. min už 3:

I. liga mladší žiaci 6. ŠHT MHK Dolný Kubín – MŠHK Prievidza 9:1 (4:0, 3:0, 2:1) Góly domácich: Adam Zámečník 2, Jakub Bedlek 2, Dominik Gašaj, Juraj Paluga, Milan Dragan, Michal Telúch, Tomáš Cvoliga

6. ŠHT
MHK Dolný Kubín – MŠHK Prievidza 9:1 (4:0, 3:0, 2:1)
Góly domácich: Adam Zámečník 2, Jakub Bedlek 2, Dominik Gašaj, Juraj Paluga, Milan Dragan, Michal Telúch, Tomáš Cvoliga
Domáci hokejisti si proti „baníkom“ urobili streleckú chuť a Prievidžanom nastrieľali deväť gólov a od dvojciferného výsledku neboli ďaleko. Hostia domácemu brankárovi Laštíkovi prekazili čistý štít desať minút pred koncom za stavu 8:0. Dolnokubínčanom sa strelecky darilo hlavne v prvej tretine, v ktorej si vypracovali sľubný náskok. Na konečný výsledok 9:1 upravil v 54. min Tomáš Cvoliga.

7. ŠHT
Dolný Kubín – Prievidza 6:8 (3:2, 2:4, 1:2)
Góly domácich: Peter Graňák 2, Michal Bedlek, Lukáš Sluka, Matej Medvecký, Štefan Furdek
Zápas siedmakov priniesol veľmi zaujímavý zápas s veľkým počtom strelených gólov. Prvá tretina lepšie vyšla domácemu kolektívu. Dolnokubínčania strelili na začiatku zápasu v priebehu minúty dva góly Petrom Graňákom a Michalom Bedlekom. V 8. min to už bolo 3:0 po streleckom úspechu Lukáša Sluku. Vtedy to z domácej strany vyzeralo veľmi dobre, no ubehla len malá časť zápasu. Hostia v druhej polovici prvej tretiny v priebehu dvoch minút znížili na 3:2. Domácim sa podaril aj vstup do druhej tretiny, keď sa druhým gólom presadil Peter Graňák – 4:2. Prievidžania však opäť dvoma gólmi za dve minúty vyrovnali na 4:4. To z ich strany však nebolo všetko. Hosťom sa zápas nesmierne vydaril v strieľaní rýchlych gólov. Ďalšie dva pridali v priebehu minúty a otočili tak na 4:6. Domácim sa ešte v druhej časti hry podarilo znížiť na 5:6. Kým Prievidžania strieľali rýchle góly, Dolnému Kubínu vyšli úvody tretín, tak ako aj v tretej časti hry. V 41. min vyrovnal na 6:6 Štefan Furdek. Hostia však napokon strhli víťazstvo na svoju stranu a odviezli si víťazstvo 8:6.

8. ŠHT
Prievidza – Dolný Kubín 8:0 (4:0, 2:0, 2:0)
Hostia mohli a mali predviesť oveľa lepší výkon. Vypracovali si aj gólové šance, no nedokázali ich premeniť. Prievidžania boli vo všetkých hokejových činnostiach lepším družstvom a svoju rýchlosť preniesli aj do gólových úspechov. Efektivitu mohli mať aj vyššiu a hostia môžu byť radi, že inkasovali iba osem gólov.

9. ŠHT
Prievidza – Dolný Kubín 6:3 (2:1, 2:0, 2:2)
Góly hostí: Jakub Michalica, Boris Graňák, Milan Jonák
Dolnokubínčania odohrali v Prievidzi vyrovnaný zápas. Za svoju hru by si zaslúžili aspoň bod. Nemali však šťastie v presilovkách, v ktorých naopak dvakrát inkasovali. Potom sa im už náskok súpera veľmi ťažko doťahoval.

I. liga dorast
Bratislava-Dúbravka – Dolný Kubín 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Gól hostí: Zubaj
Sobotňajší zápas priniesol vyrovnaný hokej, v ktorom mali viac šťastia domáci hokejisti. Bratislavčania lepšie využívali presilové hry, čo bol základ úspechu.
Bratislava-Ružinov – Dolný Kubín 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Hostia z Dolného Kubína podali proti favoritovi stretnutia veľmi dobrý výkon. V dobrom svetle sa ukázalo celé mužstvo. Opäť však doplatilo na oslabenia, v ktorých inkasovali góly.

Ostatné výsledky I. ligy dorast:
23. kolo: Detva - Prešov 1:4, ŠK Zvolen - Michalovce 7:1, Žilina - Topoľčany 4:1, Piešťany - Nové Zámky 5:1, Ružinov - Kežmarok 11:1, Humenné - Nitra B 8:1, Trebišov - Žiar nad Hronom 3:3
24. kolo: ŠK Zvolen - Prešov 2:4, Detva - Michalovce 2:5, Piešťany - Topoľčany 6:1, Žilina - Nové Zámky 4:0, Hoba - Kežmarok 4:3, Trebišov - Nitra B 3:4, Humenné - Žiar nad Hronom 7:3

1. Tip na náhradu za rúško: Kvalitný nákrčník ochráni aj pred zimou
  2. Neberieme štúdium športovo, ale športujeme
  3. Ako inovácie menia naše návyky? Čo už dnes môžete robiť inak
  4. Študuj na univerzite s viac ako 60 ročnou tracíciou!
  5. Nástrahy online vyučovania, o ktorých sa nehovorí
  6. ARÓNIA najsilnejšia prírodná prevencia proti respiračným vírusom
  7. Máš dosť teórie a poučiek? Študuj, cestuj, pracuj a ži!
  8. Na VŠEMvs získaš kvalitné štúdium v moderných priestoroch
  9. METROPOLIS prináša mestské bývanie vo vysokom štandarde
  10. Slovensko spoznalo najlepšie farmy minulého roka
  1. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  2. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?

Okolo bývali gajdoši, zastávka ich bude pripomínať

Autobusová zástavka v Oravskej Polhore má nový šat.

Zástavka gajdošov.
#MYtozvladneme

ONLINE DISKUSIA: Prohibícia hazardu? Správne riešenie alebo krok vedľa?

Diskusiu vysielame live vo štvrtok 3. decembra o 18.00 hod. Novela zákona o hazardných hrách dala do rúk miest a obcí možnosť zakázať na svojom území hazardné hry aj bez petície občanov. Odborníci varujú pred týmto krokom a poukazujú na vznik viacerých nebezpečenstviev.

Kamión narazil do reštaurácie a pohostinstva (+VIDEO)

Vodič pravdepodobne za volantom zaspal, havaroval v centre Tvrdošína.

Nečakaná zastávka kamióna v centre Tvrdošína.

Právna poradňa MY: Práva zamestnanca a riešenie sporov so zamestnávateľom počas pandémie

Bojíte sa o zárobok, lebo ste v karanténe? Prišli ste o prácu, lebo váš zamestnávateľ obmedzuje podnikanie? Viete, na koho a kde sa máte obrátiť v takejto či podobnej situácii? Aj na tieto otázky odpovedajú v bezplatnej právnej poradni naši právni experti.