Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

BASKETBAL

1. liga mladých mužov BK Dolný Kubín – Slávia SPU Nitra 113:48 (48:14) Body: M. Sklárčik 20, T. Strapec a Dubovský po 19, Zarovskij 14, Uhričík a Sobčák po 13, L. Šaffo 9, Juriga 7, Pšenák 6

1. liga mladých mužov
BK Dolný Kubín – Slávia SPU Nitra 113:48 (48:14)
Body: M. Sklárčik 20, T. Strapec a Dubovský po 19, Zarovskij 14, Uhričík a Sobčák po 13, L. Šaffo 9, Juriga 7, Pšenák 6
BK Dolný Kubín – IMC Považská Bystrica 115:39 (70:18)
Body: T. Strapec 33, Dubovský 23, Zarovskij a L. Šaffo 20, Uhričík 10, Pšenák 5, Sobčák 3, M. Sklárčik 1
V ďalšom kole 1. ligy mladých mužov privítali domáci Nitru. Hneď od začiatku svojou rýchlosťou a agresivitou nedovili súperom v prvých piatich minútach skoro nič, prvý bod až za stavu 16:0. V druhej štvrťke dovolili súperovi streliť len 6 bodov a už po polčase mali dostatočný náskok. Domáci tréner vhodným striedaním udržal vysoké tempo aj v druhom polčase, aj keď vyfaulovali dvaja vysokí domáci hráči, stovka hostí neminula.
Vnedeľu Dolnokubínčania pokračovali v sobotňajšom trende a v podstate súpera vyučovali. Dokázali, že nešťastná prehra v Pezinku nezanechala žiadne stopy a že ich umiestnenie v prvej polovici tabuľky nie je náhodné.
Juniori:
BK Dolný Kubín - BKM Liptovský Mikuláš 97:44 (52:26)
Body: Šuc 30, First 21, Maslík 19, J. Diežka 11, Žbirka 8, Burian 4, Lipka a Országh po 2
Domáci tréner šetril prvú päťku na ligu, ale ani to nepomohlo súperom, ktorí len vďaka šťastiu neodišli so stovkou. Po tomto víťazstve Dolnokubínčanov delia len tri body od postupu do ligy.

Kadeti:
BK Dolný Kubín A – BKP Banská Bystrica 154:9 (83:5)
Body: Cedzo 30, Maslík 28, Tomčík 25, Žilík 15, Závodný a Beňuš po 12, P. Strapec 10, Kapusta, Kobyľák a Madaj po 2
BK Dolný Kubín B – BKP Banská Bystrica 78:68 (38:39)
Body: P. Diežka 21, M. Šaffo 18, Záhora 17, Ondrejka 10, J. Mikuš 6, O. Mikuš a Cárach po 3
Prvé družstvo tabuľky potvrdilo svoju suverenitu a nadelilo hosťom ďalšiu stovku, a to ešte hrali podstatne viac hráči z lavičky. Takto domácim ešte na postup do ligy treba získať 6 bodov.

Starší minibasketbalisti:
BK Dolný Kubín – IMC Považská Bystrica 40:52 (31:27) a 33:63 (26:31)
Body: M. Grenčík 20, A. Sklárčik 15, Samatqija 10, Jurík 9, Marton 8, Kratochvíl 7, Krupa a Šváby po 2
Prvý zápas bol dlho vyrovnaný a až tesne pred koncom vyšli hosťom rýchle protiútoky a zvíťazili. V druhom po vyhratej prvej štvrťke (18:6) dovolili domáci súperom od stavu 26:16 prebrať iniciatívu. Tí potom otočili skóre a dotiahli zápas do víťazného konca.