Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

Námestovo štyri góly dalo,

Ženská futbalová liga Žilinského kraja pokračovala ďalšími dvoma zápasmi. Z prvého víťazstva v sezóne sa radovali Námestovčanky, keď na vlastnom trávniku zdolali pomerne jednoznačne Horný Hričov.

Oveľa ťažší súper čakal na Oravskú Porubu, ktorá cestovala do Žiliny. Tam nestačila na rezervu prvoligového tímu a podľahla mu 2:4. Futbalistky z krajského mesta ziskom troch bodov preskočili v tabuľke futbalistky z dolnej Oravy – momentálne sú druhé za zatiaľ neporazeným Štiavnikom.

Góly: Horanová 2, Kolcúnová, Rusnáková – Bartáková
Zostava domácich: E. Koptová – Čierna, I. Koptová, Lingešová, Štefaňáková – Horanová, Kolcúnová, Laššáková – I. Jadrňáková, striedali: Hôľková, Rusnáková, Bronerská, Kviatková
Kedže Horný Hričov pricestoval len s deviatimi hráčkami, domáci tréner v rámci fair play postavil na zápas rovnaký počet svojich zverenkýň. Vzhľadom na to bolo na ihrisku viac priestoru ako zvyčajne, čo vyhovovalo predovšetkým námestovským futbalistkám. V 1. polčase toho ale veľa nevymysleli. Do kabín však odchádzali s jednogólovým náskokom, keď v 35. min svoj individuálny prienik s prehľadom zakončila Veronika Horanová. Na druhé dejstvo nastúpili Námestovčanky ako vymenené. Začali produkovať jednoduchý futbal s prihrávkami po zemi. Využívali tiež krídelné priestory, z ktorých hrozilo pre ich súperky najväčšie nebezpečenstvo. V 43. min prišla dobrá kombinácia domácej stredovej formácie, po pravej strane sa šikovne uvoľnila Jana Kolcúnová a nedala brankárke hostí žiadnu šancu - 2:0. Námestovčanky hrali naďalej útočne a gólovo sa dokázali presadiť ešte dvakrát. Po hodine hry nasledovala akcia, tentoraz z ľavej strany. Na dostrel brány sa dostala opäť V. Horanová a zvýšila už na rozdiel troch gólov. O 10 minút sa zrodil posledný presný zásah domáceho MŠK. Katarína Rusnáková dostala kolmú prihrávku do behu, predrala sa hosťujúcou obranou a presnou strelou k žrdi prinútila súpera kapitulovať štvrtýkrát. Čestný úspech zaznamenal Horný Hričov v 77. min. Tesne pred 16-kou bola nedovoleným spôsobom zastavená prenikajúca hráčka. Nariadený priamy kop úspešne zrealizovala ich kapitánka Bartáková, keď technickou strelou ponad múr prehodila brankárku a stanovila tak výsledok na konečných 4:1. V stretnutí so slabším súperom podali domáce hráčky zodpovedný výkon a je potešiteľné, že sa po dlhšom čase dokázať aj výraznejšie strelecky presadiť.
Martin Dvorštiak

(tréner Námestova) „Za predvedenú hru, hlavne v 2. polčase, patrí celému družstvu poďakovanie. Podalo dobrý kolektívny výkon. Okrem toho ma teší, že sa herne a strelecky dokázali presadiť aj hráčky z lavičky.”
Žilina B – Oravská Poruba
4:2 (1:1)
Góly: E. Spišiaková st., Mikušiaková
Zostava hostí: K. Fialová, Ľ. Langová, I. Osadská, Z. Gaššová, Z. Čupajová, E. Spišiaková ml., J. Fedorovoá, M. Štefkokvá, A. Mikušiaková, E. Spišiaková st., J. Ratulovská, striedali: K. Basárová, J. Bocková, V. Žákovičová, T. Bajová
Úvod stretnutia patril domácim, ktoré si vypracovali niekoľko nebezpečných šancí. Z gólu sa však ako prvé radovali oravské futbalistky. Po samostatnom úniku sa v 30. min gólovo presadila Spišiaková staršia. O 5 min neskôr sama postupovala na žilinskú bránu Ratulovská, no brankárka jej kľučku vystihla. Tesne pred polčasom sa domácim podarilo vyrovnať strelou k žrdi. Druhý polčas začali hráčky Oravskej Poruby veľmi zle. Inkasovali druhý gól po chybe obrany a tento úspech postavil žilinské futbalistky na nohy. Po pekných akciách strelili ešte dva góly. V závere zápasu Oravčanky zabojovali a v 75. min Mikušiaková po peknej individuálnej akcii znížila na konečných 4:2.