Piatok, 17. september, 2021 | Meniny má OlympiaKrížovkyKrížovky

FUTBAL MLADÝCH

III. liga – 13. kolo Starší dorast Dolný Kubín – Lučenec 3:3 (2:2) Góly domácich: Michal Hutko, Lejko, Strapec

III. liga – 13. kolo
Starší dorast
Dolný Kubín – Lučenec 3:3 (2:2)
Góly domácich: Michal Hutko, Lejko, Strapec
V prvom polčase to bol vyrovnaný zápas, akcie sa striedali na obidvoch stranách. Prvý gól inkasovali domáci po chybe obrancu Puškáša. Hostia viedli 1:0, no nie dlho. Michal Hutko po samostatnom nájazde vyrovnal. V prvej časti hry sa skóre menilo ešte dvakrát. Po zmene strán boli domáci lepší ako hostia, na svojich kopačkách mali viac iniciatívy. Dobré príležitosti zahodil dvakrát Hutko, po jednej Strapec a Lejko.
Námestovo – Bytča 2:1 (0:1)
Góly domácich: Štefan Backa, Ladislav Polťák
V predposlednom kole jesennej časti sezóny hostili Námestovčania na svojom trávniku posledné mužstvo tabuľky – Bytču. Priebeh prvého polčasu mal rovnakú réžiu ako posledné tri domáce stretnutia Hornooravcov – futbalovo nebol dobrý. Domáci starší dorastenci hrali príliš individuálne, málo behali, nešli do osobných súbojov a tak Považania nečakane viedli už od 15. min, keď v obranej činnosti chyboval stopér MŠK Rudolf Lach. V prvej štyridsaťpäťminútovke nebolo vidieť rozdiel vo výkonnosti medzi Námestovčanmi - ktorí patria k lepšiemu stredu tabuľky - a Bytčou. Po zmene strán v 47. min domácich gólovo prebudil záložník MŠK Štefan Backa, ktorý vyrovnal na 1:1. Tento technický futbalista so zmyslom pre kombináciu skóroval v každom z posledných troch stretnutí. Po zlepšenej hre v druhej časti rozhodol o troch bodoch pre Námestovo v 62. min Ladislav Polťák. Starší dorastenci MŠK skončia jesennú časť futbalového ročníka 2004/2005 dohrávkou 6 . novembra v Čiernom Balogu.
Mladší dorast
Dolný Kubín – Lučenec 1:1 (0:0)
Gól domácich: Beran
Domáci nastúpili do stretnutia s odhodlaním zvíťaziť. Dostávali sa pred šestnástku hostí, no slabé zakončovanie ich pripravilo o gólové momenty. V druhom polčase v 49. min po ukážkovej akcii Móresa Beran strieľal už do prázdnej bránky, čím domácim zabezpečil vedenie 1:0. V 60. min zaznamenal Beran druhý gól, no hlavný rozhodca ho neuznal pre údajný faul. V 71. min kopal Dolný Kubín pokutový kop, no Móres prestrelil aj bránku. Ďalšie šance na víťazný gól mali Dauda, Šiška, Farko, no všetky zostali nevyužité. Dolnokubínčania nastrelili aj brvno Farkom a žrď Daudom. V dolnokubínskom drese podal veľmi dobrý výkon Farko, Móres, Šiška a Letko.
Námestovo – Bytča 3:2 (2:1)
Góly domácich: Juraj Brňák 2, Matej Rehm z 11 m
V stretnutí predposledného Námestova s poslednou Bytčou začali lepšie Hornooravci. Po góloch Mateja Rehma z pokutového kopu a Juraja Brňáka viedli už v 20. min 2:0. V závere polčasu sa hosťujúci Miroslav Kostelný presadil v šestnástke MŠK a znížil na kontaktných 2:1. Po zmene strán Považania vyrovnali na 2:2. Avšak svojím druhým gólom do siete Bytče rozhodol o víťazstve mladších dorastencov od oravského mora najlepší hráč domácich, Juraj Brňák. Oporou obranných radov MŠK bol Matej Rehm a tiež Martin Puchel, ktorý futbalovo neustále napreduje.
V. liga dorast – skupina B – 13. kolo
Malý Čepčín – Tvrdošín 1:1 (0:1)
Gól hostí: Tomáš Betuštiak
Hostia vyhrávali až do 70. min, no potom domáci vyrovnali z pokutového kopu na konečných 1:1.
I. liga – skupina Stred – 12. kolo
Starší žiaci
Žiar nad Hronom – Dolný Kubín
3:0 (2:0)
Vcelku vyrovnané stretnutie, v ktorom si hostia nezaslúžili vysoko prehrať. Doplatili však na chyby hráčov. V druhom polčase išiel Letko dvakrát sám na brankára, no svoju šancu nepremenil.
Mladší žiaci
1:1 (0:0)
Gól hostí: Kutlík
Dolnokubínčania nastúpili pre choroby hráčov nekompletní. Zápas bol vyrovnaný. V prvom polčase išiel Snovák sám na brankára, no nedal. Po zmene strán a prestriedaní kopali hostia rohový kop. Kutlík otvoril skóre – 0:1. Domáci však po peknej akcii vyrovnali na konečných 1:1. Dolnokubínčania vyvinuli v závere zápasu veľký tlak, no Tunega po rohovom kope strieľal tesne vedľa. Hosťom sa napokon nepodarilo víťazstvo strhnúť na svoju stranu. Absencia chorého strelca Bartoša i Otrubu bola citeľná.
II. liga – skupina Sever – 13. kolo
Turčianske Teplice – Námestovo 0:0
Vyrovnaný zápas, v ktorom sa vyznamenali obrany obidvoch kolektívov. V zápase sa ani nevyskytli poriadne šance na strelenie gólu. Námestovčanom chýbali dvaja útočníci.
Turčianske Teplice – Námestovo
0:2 (0:0)
Góly: Lešňovský, Kramarčík
Mladší žiaci cestovali na Turiec len jedenásti. Ostatní hráči zostali pre chorobu doma. V poli musel dokonca hrať aj náhradný brankár. Počas celého stretnutia mali Námestovčania hru v rukách a okrem dvoch gólov nepremenili aj ďalšie šance.
III. liga – skupina B – 13. kolo
Turčianska Štiavnička – Mutné
1:4 (1:4)
Góly hostí: Vojtas 2, Kapičák, Traj
Všetky góly padli v prvom polčase. Súboj slabších tímov treťoligovej tabuľky nenadchol a priniesol len priemerný futbal. Hostia zvíťazili zásluhou svojho prvopolčasového dôraznejšieho výkonu, no po zmene strán už boli kondične slabší.
Bziny – Veličná 0:0
Bzinskí žiaci na svojom ihrisku prvýkrát remizovali.
Tvrdošín – Oravské Veselé 0:3 (0:1)
Vyrovnané stretnutie, v ktorom domáci nepremenili svoje šance, čo súper využil a zvíťazil trojgólovým rozdielom.
Rabča – Chlebnice 7:0 (5:0)
Góly: Marek Chutniak 3, Kvasniak 2, Ferneza, Kovalíček
Hostia nehrali zle, no domáci potrestali každú ich chybu gólom.
Liesek – Svätý Kríž 2:1 (1:0)
Góly domácich: Jozef Chovančák, Tomáš Oles
Domáci mali prevahu, veď prakticky sa hralo na polovici hostí, no podali slabší výkon. Nevedeli streliť viac ako dva góly.
4:0 (2:0)
Domáci boli po každej stránke herne vyspelejší. Ak by domáci premenili viacero šancí, mohlo by byť ich víťazstvo ešte vyššie.
Bziny – Veličná 2:2 (1:0)
Góly domácich: Halaša 2
Domáci nastúpili na posledný majstrovský futbalový zápas, ktorý mal príchuť derby stretnutia. Šance na strelenie gólov si vypracovali obidve mužstvá. V prvom polčase sa jediným gólom strelecky prezentoval Halaša. Po zmene strán Bziny opäť Halašom zvýšili už na 2:0. Hostí však inkasovaný gól nezlomil, ale vyprovokoval k zlepšenému výkonu. Veličná si dobrou hrou napokon vybojovala remízu, ktorá bola zaslúženým vyjadrením síl na ihrisku.
Tvrdošín – Oravské Veselé 2:1 (1:1)
Góly: Planieta, František Čajka – Listavec
Na posledné stretnutie jesene nastúpil Tvrdošín s cieľom uchovať si jesennú neporaziteľnosť. Od úvodu mali domáci územnú prevahu. Oravské Veselé sa do šestnástky súpera len v 18. min a po rohovom kope viedli gólom Listavca. Tvrdošínčania súpera stále tlačili, ale ich tlak končil pred pokutovým územím. V 25. min sa im podarilo vyrovnať, keď center Planietu skončil v sieti. Do prestávky sa hralo pred bránou Oravského Veselého, ale bez gólovej šance. Stav sa mohol zmeniť ešte v 30. min, no domáci kapitán pokutový kop zahodil. Druhý polčas sa znova niesol v znamení sústavného, ale bezzubého tlaku Tvrdošína. Keď sa už zdalo, že sa stretnutie skončí remízou 1:1, päť minút pred koncom si na presnú prihrávku nabehol Čajka a strelil vytúžený gól. Tvrdošín tak v jesennej časti nestratil ani bod a zaslúžene mu patrí prvá priečka v tabuľke III. ligy mladších žiakov. Chlapcom treba poďakovať za peknú reprezentáciu klubu a mesta.
Rabča – Chlebnice 6:0 (2:0)
Góly: Miroslav Pilarčík 4, Dominik Briššák 2
Domáci boli jednoznačne lepší a zaslúžene zvíťazili.
Liesek – Svätý Kríž 4:0 (2:0)
Góly: Dominik Lužbeťák 3, Tomáš Koleják
Počas celého stretnutia boli domáci lepší ako ich súper.