Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Dorastenci rozhodli o svojom víťazstve v druhej tretine

I. liga mladší žiaci 6. ŠHT MHK Dolný Kubín – HKM Zvolen 5:7 (2:3, 0:2, 3:2) Góly domácich: Adam Zámečník, Filip Husarčík, Dominik Gašaj, Adam Kašák, Michal Telúch

6. ŠHT
MHK Dolný Kubín – HKM Zvolen 5:7 (2:3, 0:2, 3:2)
Góly domácich: Adam Zámečník, Filip Husarčík, Dominik Gašaj, Adam Kašák, Michal Telúch
Dolnokubínski šiestaci odohrali proti silnému Zvolenu dobrý zápas. Stretnutie sa ešte ani poriadne nezačalo a domáci viedli od 19. sekundy gólom Adama Zámečníka 1:0. Hostia však rýchlo zareagovali a v 4. min v priebehu dvadsiatich sekúnd dvoma gólmi otočili stav stretnutia. Zaujímavý priebeh pokračoval aj v ďalších minútach. V polovici prvej časti hry Dolnokubínčania vyrovnali, no Zvolenčania v závere tretiny strhli vedenie na svoju stranu. Rozhodujúcim faktorom zápasu bola prostredná tretina, hlavne jej záver. Hostia sa dvakrát strelecky presadili a hneď viedli trojgólovým rozdielom. Domáci sa síce s prehrou nechceli zmieriť, no v záverečnej tretine to bol opäť súper, ktorý zvyšoval už na 2:6. Domáci sa v polovici tretej tretiny konečne strelecky prebudili a dvoma gólmi Dominika Gašaja a Adama Kašáka znížili. Napriek tomu si Zvolenčania víťazstvo už nenechali vziať a päť minút pred koncom poistili svoj triumf siedmym gólom. Michal Telúch v závere zápasu už iba korigoval na konečných 5:7.
7. ŠHT
Dolný Kubín – Zvolen 1:3 (1:3, 0:0, 0:0)
Gól domácich: Lukáš Sluka
Všetko podstatné sa udialo v úvodnej časti hry. Zvolenčania viedli 2:0, no ihneď po druhom góle a následnom buly znížil Lukáš Sluka na 1:2. Súper však ku koncu tretiny využil ďalšiu príležitosť na strelenie gólu. V ďalších dvoch tretinách už góly nepadali a tak sa stretnutie skončilo tak, ako prvá tretina.
8. ŠHT
Zvolen – Dolný Kubín 6:0 (2:0, 2:0, 2:0)
Domáci Zvolenčania potvrdzovali počas celého stretnutia svoju kvalitu. V 13. min sa ujali vedenia a pred koncom prvej časti hry pridali druhý gól. Hostia sa v druhej tretine držali, no v poslednej minúte v priebehu necelých dvadsiatich sekúnd inkasovali dva góly, čím stratili nádej na lepší výsledok.
9. ŠHT
Zvolen – Dolný Kubín 6:1 (0:0, 2:0, 4:1)
Gól hostí: Tomáš Pressburger
Po bezgólovej prvej tretine sa domáci hokejisti prvýkrát presadili na začiatku druhej tretiny a o desať minút pridali aj druhý gól. V záverečnej časti hry síce Tomáš Pressburger v 43. min znížil na 2:1, no tento stav netrval ani minútu. Zvolenčania pridali v poslednej desaťminútovke ďalšie góly a napokon vysoko zvíťazili.
I. liga dorast
Dolný Kubín – ŠK Zvolen 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)
Nielen žiaci, ale aj dorastenci si zmerali svoje sily so Zvolenčanmi, ktorí ašpitujú na postup do extraligy. Jedno však mali spoločné všetky dolnokubínske ročníky – víťazstvo si nepripísal ani jeden kolektív. Zvolen si pôdu pre víťazstvo pripravil už v prvej tretine, kedy v priebehu štyroch minút strelil dva góly. Vyrovnané stretnutie tak rozhodli dve chyby domáceho brankára. Svoje víťazstvo poistili tretím gólom až dve minúty pred koncom zápasu.
Dolný Kubín – Detva 5:1 (1:0, 3:0, 1:1)
Góly domácich: Laštík 2, Majdiš, Hančiak, Thurský
Vyrovnané stretnutie, v ktorom domácim pomohol gól Majdiša v závere prvej tretiny. V druhej časti hry už Dolnokubínčania jasne ovládli hru. V poslednej tretine hra upadla do priemeru a zápas sa viac-menej už len dohrával. Opäť sa potvrdilo, že základom úspechu je zodpovedná hra v obranom pásme. Nasledujúcu sobotu cestujú dorastenci do Žiaru nad Hronom a v nedeľu sa predstavia v Nitre.

1. Prešov 18 17 0 1 124:27 34
2. Ružinov 18 15 1 2 127:26 31
3. Topoľčany 18 15 0 3 121:39 30
4. ŠK Zvolen 18 11 4 3 68:35 26
5. Piešťany 18 12 1 5 69:52 25
6. Žilina 18 12 0 6 85:43 24
7. Michalovce 16 7 2 7 48:61 16
8. Humenné 17 6 1 10 52:65 13