Pondelok, 18. október, 2021 | Meniny má LukášKrížovkyKrížovky

Tvrdošínske volejbalistky znova prehrali

Presne rovnaké výsledky ako predminulý víkend dosiahli oravské volejbalové družstvá aj v uplynulom týždni. Nedarilo sa znova prvoligovému ženskému celku Tvrdošína.

Naopak, úspešné boli Dolnokubínčanky, ktoré stále nepoznajú horkosť prehry, i muži Tvrdošína, ktorí dvakrát porazili Cinobaňu.
I. LIGA ŽENY
Humenné – Tvrdošín 3:2
(14, -23, 22, -25, 14)
Zostava: Pastýrová, Sirotová, Kolejáková, Leskourová, Rehmová, Klamová, libero: Tarajová
Na východ Slovenska cestovalo družstvo Tvrdošína v oklieštenej zostave. Na jeho hre sa prejavila nezohratosť a to rozhodlo. Najväčším problémom Tvrdošína zostáva slabá prihrávka, čo bolo poznať hneď v úvode prvého zápasu. Od stavu 6:6 začali hosťujúce hráčky robiť chyby, čo Humenné využívalo a prvé dejstvo vyhralo s jasným náskokom. V ďalšom priebehu sa však hra vyrovnala a o setoch sa rozhodovalo v koncovkách. V štvrtom sete bolo Humenné blízko k víťazstvu, viedlo 23:20. Lenže Tvrdošínčanky zabojovali a stav otočili. Rozhodovalo sa tak v tajbrejku, ktorý bol dlho vyrovnaný. Potom však hosťujúce hráčky pokazili tri podania i tri príjmy a psychicky, ba možno aj kondične, záver nezvládli.
Humenné – Tvrdošín 3:0
(21, 23, 15)
Druhé stretnutie by bolo trvalo oveľa kratšie, ale v prvých dvoch setoch to na jasnú výhru Humenného nevyzeralo. Boli veľmi vyrovnané, no Tvrdošín doplatil na striedavé výkony svojich hráčok. Obidve koncovky nakoniec lepšie zvládli domáce, ktoré potom v treťom dejstve udávali tempo hry. Na Tvrdošínčankách už bolo vidieť únavu a tak Humenné poľahky dotiahlo zápas do víťazného konca.
II. LIGA MUŽI
Tvrdošín – Lučenec-Cinobaňa 3:0 (16, 22, 13) a 3:0 (17, 20, 10)
Zostava: Kacko, Mika, Vrabček, Gejdoš, Suchánek, Zimáň, striedal: Ferenčík
V obidvoch zápasoch domáci volejbalisti zaslúžene triumfovali. Dosiahli dve jednoznačné víťazstvá a súpera tak trochu zaskočili. V každom sete od začiatku viedli a všetky poľahky dotiahli do víťazného konca. Jedine druhý set druhého zápasu bol obojstranne veľmi zlý, keď súperi robili jednu chybu za druhou.
II. LIGA ŽENY
A JUNIORKY
VK Orava Dolný Kubín – ŠŠK OA Považská Bystrica 3:2 (19, -22, 19, -29, 9) a 3:2 (-19, 22, 21, -22, 13) Zostava: Kobyľáková, Martina Sládková, Halašová, Hadová, Sakálošová, Ferancová
libero: Konštiaková, striedali: Petra Sládková, Palugová, Slobodová
Dolnokubínske hráčky v 5. kole narazili na doteraz najťažšieho súpera, no znova zvíťazili a tak zostali jediným neporazeným družstvom v súťaži. Víťazstvá si však museli vybojovať iba s vypätím všetkých síl.
V prvom zápase družstvá striedavo vyhrávali sety podľa toho, ako sa darilo vyvinúť na súperky tlak z podania, a tak sa muselo rozhodnúť až v tajbrejku. Najdramatickejší bol záver štvrtého setu, keď Dolnokubínčanky prehrávali 20:24, no zásluhou výborného podania Miriam Ferancovej zvrátili výsledok na 25:24. Postupne si vypracovali aj štyri mečbaly, ktoré však nedokázali premeniť. V záverečnom dejstve sa opäť vzchopili a jasne v ňom zvíťazili. Zápas mal veľmi dobrú úroveň, s plným nasadením hráčok na obidvoch stranách.
Ešte vyrovnanejší priebeh malo druhé stretnutie. Po dvoch setoch bolo 1:1. Ďalší vyhrali opäť dolnokubínske volejbalistky aj zásluhou výborného podania Ľuby Palugovej. V štvrtom dejstve však nezvládli záver a tak sa opäť sa rozhodovalo v piatom skrátenom sete. Dolnokubínčanky viedli pri výmene strán 8:5, no hráčkam Považskej Bystrice sa podarilo vyrovnať na 11:11. Potom však domáce získali 2-bodový náskok, ktorý udržali až do konca.
Zápas mal už o niečo nižšiu úroveň ako prvý, družstvá robili viacej vlastných chýb, vyplývajúcich hlavne z únavy.