ubov, ktoré nielen vystavuje, ale veľmi úspešne sa zúčastňuje aj domácich a medzinárodných súťaží. Postupne svoj chov zveľaďoval a v súčasnosti chová a stará sa už o plnú stovku poštových holubov. Z jeho zaujímavého rozprávania sa dalo jednoznačne vytušiť, že chovanie poštových holubov nie je také jednoduché, ako by sa to na prvý pohľad mohlo zdať.
Okrem času si to vyžaduje mať aj potrebné vedomosti o živom organizme tohto nemého tvora. V prvom rade treba holubom veľmi dobre rozumieť a ak chce zo svojich milých holúbkov pripraviť zdatných pretekárov na krátke i dlhé trate, musí ich, vrátane stravovacích návykov, pripravovať tak, ako sa pripravujú aj vrcholoví športovci na svoje vrcholné súťaže. Eduard to vyjadril jednoducho: na jačmeni sa nedá vychovať súťažný poštový holub, šampión. Chovanie poštových holubov ho tak opantalo, že sa zameral aj na funkcionársku dráhu. Dlhé roky bol predsedom Oblastného združenia chovateľov poštových holubov regiónov Orava, Liptov a Turiec. Počet chovateľov poštových holubov sa veľmi potešiteľne rozširoval, čo v roku 1995 vyústilo do založenia samostatného Združenia chovateľov poštových holubov so sídlom v Tvrdošíne, ktoré má v súčasnosti 130 členov. Eduard Buček sa so svojimi poštovými holubmi nezúčastńuje len výstav, ale aj vyhlasovaných domácich a medzinárodných súťaží. V súťažiach sa mu darí.
Svedčí o tom veľmi bohatý album ocenení, diplomov a pohárov, ktoré má sústredené v samostatnej izbe svojho rodinného domu. Tohto roku sa mu podarilo dosiahnuť vynikajúci úspech, čo zdokumentoval aj mesačník Združenia chovateľov poštových holubov Letu Zdar, ktorý pre ČR i SR vychádza v Šternbergu. Súťaže poštových holubov majú svoje pravidlá a do jednotlivých vyhlásených súťaží musia chovatelia nahlásiť súťažné poštové holuby dopredu. Každý poštový holub má svoj rodokmeň aj s číslom, pod ktorým súťaží. V sobotu 23. októbra aj s ďalšími chovateľmi poštových holubov z Tvrdošína boli na oficiálnom vyhlásení tohtoročných súťaží v Olomouci, ktoré bolo spojené aj s výstavou najúspešnejších poštových holubov v tohtoročných súťažiach. Eduardovi Bučekovi sa vo vyhlásených súťažiach darilo naozaj obdivuhodne a v štyroch z nich sa jeho poštové holuby umiestnili do uznávaného, diplomami a pohármi oceňovaného 10. miesta. Najviac si však cení víťazstvo svojho poštového holuba v disciplíne Krátke trate od 100 do 400 km v konkurencii 64 klasifikovaných poštových holubov zo Slovenska, Česka a Poľska. V súťažnej disciplíne Najlepší ročák časopisu Letu Zdar sa jeho poštový holub umiestnil na 3. mieste so 4 128 nalietanými súťažnými kilometrami v roku. V Generálnych majstrovstvách, kde sa hodnotia všetky vyhlásené súťaže, sa umiestnil na 8. mieste, keď nazbieral 1072, 8 z 1100 možných bodov.
V súťažnej disciplíne Najlepší diaľkar od 600 km nahor jeho poštový holub obsadil 7. miesto a v súťažnej disciplíne Stredné trate obsadil holub Eduarda Bučeka 9. miesto. Po lanskom úspechu chovateľa Jána Iskru sa jeho poštový holub na Veľkej cene Slovenska umiestnil na 13. mieste v konkurencii 13 tisíc poštových holubov. Dosiahnutými tohtoročnými súťažnými výsledkami sa jednoznačne stal najlepším chovateľom poštových holubov na Orave. Všetky tohtoročné ocenenia si veľmi váži, ale za svoj najväčší doterajší úspech považuje nádherný pohár za prvé miesto v súťaži Generálna holubica časopisu Letu Zdar v roku 1995. Váži si a čestné miesto vo vitríne má aj medaila od jedného chýrneho chovateľa poštových holubov z Nemecka. Pre chovateľskú vášeň Eduarda Bučeka má plné pochopenie aj jeho manželka a celá rodina. Z každého dosiahnutého úspechu sa tešia spoločne aj napriek tomu, že je to, najmä v tejto dobe, nielen na čas, ale aj financie veľmi náročný koníček.