Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Oravské derby V. ligy nerozhodné, Veličná opäť víťazne

Oravským zástupcom sa v IV. lige uplynulú nedeľu veľmi nedarilo. Jediný bod získala len Nižná, ktorá remizovala v Dolnom Hričove. Stále sa nedarí Tvrdošínčanom, ktorých záver jesene zachytáva v kríze.

Prehrali ďalšie stretnutie a znova na vlastnom trávniku, hoci sa predstavili na starom ihrisku. Námestovčania utrpeli v Krásne, kde doplatili hlavne na vylúčenia. Naopak, oravské mužstvá bodovali v V. lige. Ďalšiu výhru si vybojovala Veličná, ktorá sa v tabuľke bodovo doťahuje na svojich súperov. Šlágrom súťaže bolo oravské derby, v ktorom Podbiel privítal odvekého rivala Oravskú Jasenicu.

ŽK: Šiška, J. Žák
Zostava: Gažovič – Šiška, Móres, Kuboš, Kosmeľ, Kurčinka, J. Žák, Koleják, Kubolek (Rošťák), Marton, Brčák
Nižná cestovala do Dolného Hričova s cieľom bodovať naplno. Aj napriek absenciám Mareka Žáka a Kovalíčka chceli hostia vyhrať. Úvod stretnutia tomu aj nasvedčoval. Nižňania si vypracovali sľubné príležitosti, ale nedokázali ich využiť. Na hrboľatom teréne však Nižnej viazla kombinácia a hra sa postupne vyrovnávala. V 32. min, po chybe v hosťujúcej obrane, sa domáci dostávajú do vedenia. V 42. min však vyrovnáva Kubolek. V nadstavenom čase mal tutovku na kopačke Marton, ale nedal. V druhom polčase sa Nižná snažila strhnúť víťazstvo na svoju stranu, no nemohúcnosťou útočníkov, ale i celého mužstva sa jej to nepodarilo. Hostia podali jeden z najslabších výkonov v tejto sezóne. Tvrdošín – Turčianska Štiavnička 0:1 (0:1)
ŽK: Baláž
Zostava: Kazík – Repka, Krivda, Pazúrik, Kliment, Kozák, Petrek (Florek), Novák, Baláž (Hradský), Pavčo, Belák
Divákov: 450
V Tvrdošíne sa hralo kvalitné stretnutie a domáci hráči v ňom podali dobrý výkon, no doplatili na slabú koncovku. V 20. min sa dostal sám pred brankára Pavčo, ale jeho pokus minul bránku. O niekoľko minút neskôr bol v podobnej príležitosti Petrek, ale opäť minul. V 38. min po rohu mal gól na hlave Novák, netrafil však bránku. V 42. min zahrávali hostia roh, domáci zabudli na hosťujúceho hráča a ten hlavou otvára skóre. V druhom polčase sa Tvrdošín snažil vyrovnať, ale šance, ktoré si vypracoval, trestuhodne zahodil. V 53. min jeho hráči dokonca zahrávali pokutový kop po faule na Kozáka, ale Petrek nedal. V 74. min sa pekne prekľučkoval hosťujúcou obranou Novák, ale neuspel. Domáci neboli horším mužstvom, ale ak nezačnú premieňať svoje šance, nemôžu myslieť na víťazstvo. (jp)

Krásno nad Kysucou
– Námestovo 2:1 (1:0)
Gól: Vrábeľ
ŽK: Michaliga, Stašiniak, Pisarčík, Kormaňák, Habiňák
ČK: Jašica, Habiňák
Zostava: Adamčík – Pisarčík, Stašiniak, Kormaňák, Jašica, Habiňák, Babľák, Vrábeľ, Polťák, Michaliga, Gerek
Začiatok stretnutia bol v réžii hostí, ale z úvodného tlaku nič nevyťažili. Stretnutie ovplyvnila 15. min, keď bol nepochopiteľne vylúčený Jašica. O sedem minút neskôr hrali hostia už deviati, keď po druhej žltej karte rozhodca vylúčil Habiňáka. Domáci využili prevahu v poli už o tri minúty, keď Námestovo chybovalo v obrane a domáci vedú 1:0. Do konca polčasu sa už nič vážne nestalo. V druhom polčase nastúpilo Námestovo ako vymenené, ale príležitosti na skórovanie nevyužilo. V 50. min Michaliga trafil iba brankára a o dve minúty neskôr hlavou minul. V 60. min vystrelil spoza šestnástky Vrábeľ, ale brankár bol namieste. Domáci sa nevedeli presadiť aj napriek tomu, že mali o dvoch hráčov v poli viac. V 73. min im však vyšiel protiútok a zvyšujú na 2:0. O dve minúty neskôr znižuje na konečných 2:1 Vrábeľ. Domáci potom už kontrolovali výsledok. (sta)

Ostatné výsledky:
Rudinská - Martin 2:0 (0:0), Valča - Lisková 1:1 (1:0), Lietavská Lúčka - Bánová 2:1 (0:1), Stráňavy - Trebostovo 2:0 (1:0)

ČK: Adamec
Zostava domácich: Novák, Mišek, Adamec, Petričko, Drbiak, Holub, Batuna, Šeling, Kuboš, Zrnčík, Baláž (90. Križo)
Zostava hostí: P. Žofaj, J. Feranec, Čajka, Skočík, Škombár, P. Feranec (88. Ľ. Čiernik), V. Madleňák, Michal Vráb, Laštík, M. Madleňák, Miloš Vráb
Oravské derby malo všetko, čo derby má mať. Obidve mužstvá začali s maximálnym nasadením. Zo strany Podbiela ohrozoval súperovu bránu najviac Šeling. Dostával sa postupne do čoraz lepších šancí, ale netrafil ani do prázdnej brány, ktorá sa mu odkryla po prihrávke Zrnčíka v 37. min. Hostia hrali veľmi kvalitne, držali loptu pri zemi, narážali si na jeden dotyk a hlavne boli efektívnejší. Prvý gól padol po tečovanom priamom kope a druhý po viacnásobnom zaváhaní obrany Podbiela. V 33. minúte ešte Pavol Feranec trafil do žrde. V druhom polčase si Podbielčania vynútili územnú prevahu. Korunoval ju úspechom Petričko, ktorý doklepol z uhla loptu vyrazenú brankárom Žofajom po strele Šelinga. Domácich pribrzdilo zbytočné vylúčenie Adamca. Napriek tomu prišla centrovaná lopta, faul na Baláža v šestnástke a pokutový kop Kuboš premenil. Jaseničania sa ešte pokúsili využiť číselnú prevahu, ale streleniu gólu zabránil ich vlastný útočník, ktorého v 86. min trafila lopta, už smerujúca do siete.
Pavol A. Dubovský

Dražkovce – Veličná
1:3 (0:0)
Góly hostí: Pavol Sučák 2 – 1 z 11 m, Puškáš
ŽK: Klokočík, Valček, Puškáš
ČK: Klokočík, Valček
Zostava: Okál, Greguška, Valček, Janík, Jozef Sučák (46. Olbert), Klokočík, Roman Sučák, Pavol Sučák, Puškáš (72. Koedam), Chomistek, Slosarčík
Začiatok zápasu sa odohrával v strede ihriska, väčšina zápasu medzi šestnástkami. V 15. min ohrozil domáceho brankára Slosarčík s Puškášom a opäť druhý menovaný o dve minúty nato hlavičkoval vedľa. Hostia mali neustále šance. Domáci po rohovom kope Veličnej odkopávali z bránkovej čiary. V 25. min sa však vyznamenal Okál, ktorý zneškodnil strelu domácich. V tomto čase rozdával hlavný rozhodca samé karty. Vrcholom bolo bezdôvodné vylúčenie Klokočíka po polhodine hry. V 43. min vystrelil Pavol Sučák z 30 metrov. Do druhého polčasu nastúpili hostia s odhodlaním streliť nejaké góly. To sa im podarilo v 50. min, keď vystrelil Pavol Sučák z 30 metrov do šibenice a hostia viedli 1:0. V 62. min po akcii Romana Sučáka a pokuse Puškáša viedla Veličná už 2:0. Výbornú pätnásťminútovku zavŕšil v 65. min Pavol Sučák, ktorý premenil pokutový kop. Po tomto momente bola na ihrisku už len Veličná. V 75. min však hlavný rozhodca udelil hosťom druhú červenú kartu, tentoraz pre Valčeka. Veličná sa začala obávať o výsledok. V 84. min domáci znížili na 1:3 a o dve minúty nato mali možnosť pokutového kopu. Brankár Okál sa však vyznamenal a zneškodnil pokus domáceho hráča. Minútu pred koncom mal Koedam šancu, keď išiel sám na brankára, no nedal. Najslabším článkom stretnutia bol rozhodca. Naopak, treba vyzdvihnúť družstvo hostí a osobitne brankára Okála. Veličná aj s deviatimi hráčmi zvíťazila. (rb)

Liptovský Hrádok - Závažná Poruba 2:1 (0:1), Svätý Kríž - Palúdzka 2:2 (0:1), Diviaky - Belá Dulice 0:1 (0:1), Bešeňová - Dúbrava 2:1 (1:0), Liptovská Štiavnica - Mošovce 3:2 (1:0)

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?