Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Dolnokubínčanky stále bez prehry, víťazne pokračovali aj Tvrdošínčania

Ďalší volejbalový víkend priniesol pre oravské družstvá striedavé výsledky. Najvyššiu súťaž hrajúce Tvrdošínčanky narazili na jedno z najlepších družstiev I. ligy, na ktoré nakoniec nestačili. Vo víťaznom ťažení pokračovali dolnokubínske volejbalistky a ď

alšie dve výhry si pripísali aj muži Tvrdošína.
I. LIGA ŽENY

Tvrdošín – Rimavská Sobota
0:3 (-15, -12, -24)
Zostava: Pastýrová, Hullová, Leskourová, Rehmová, Sirotová, Knižacká, libero: Tarajová, striedali: Klamová, Kubiridžáková
Už úvod zápasu potvrdil, že do Tvrdošína pricestovalo veľmi kvalitné družstvo. Rimavská Sobota už dlhodobo hrá o špicu I. ligy a svoje skúsenosti zúročila aj na Orave. Tvrdo trestala každú chybu domácich a prvý set presvedčivo vyhrala. Tvrdošínčankám sa nedarila prihrávka a útok, čo sa v druhom dejstve prejavilo až na 9-bodovom náskoku hosťujúceho celku. Hru domáce zlepšili až v treťom sete, keď nepriaznivý stav 11:17 zvrátili na 24:11. Potom však z ich strany prišiel nepochopiteľný skrat a Rimavská Sobota neuveriteľnou šnúrou dokázala set vyhrať.

Tvrdošín – Rimavská Sobota 0:3 (-20, -17, -20)
Druhé stretnutie už bolo zo strany Tvrdošína podstatne lepšie. Domáce hráčky zlepšili útočnú hru, ktorá bola agresívnejšia i rýchlejšia, ale na víťazstvo to bolo málo. Rimavská Sobota opäť trestala chyby domácich volejbalistiek, hlavne v koncovkách setov a znova sa radovala z víťazstva. Domáci tréner Marián Mika bol sklamaný najmä z hry v prvom zápase. „Boli sme slabší vo všetkých herných činnostiach. Robili sme veľa chýb na príjme i prihrávke a naše výkony boli dosť kolísavé. Teší ma len zlepšený útok v druhom stretnutí.“
II. LIGA MUŽI

Hnúšťa – Tvrdošín 1:3 (-21, -20, 20, -21) a 1:3 (-20, 22, -22, -18)
Zostava: Kacko, Suchánek, Ferenčík, Vrabček, Gejdoš, Zimáň
Na pôdu nováčika cestoval Tvrdošín len v 6-člennom zložení. Napriek tomu chceli hostia uspieť a odviesť si minimálne jedno víťazstvo. Svoje ciele začali napĺňať hneď od začiatku. V prvom zápase sa síce súperi viac-menej len oťukávali a navzájom spoznávali, ale tempo hry udávali Tvrdošínčania. O ich prevahe hovorí aj stav v druhom sete, v ktorom viedli už 24:10. Tradične však poľavili, no výhru si nenechali ujsť. Prehru si pripísali len v treťom dejstve, i keď skóre bolo až do stavu 18:18 vyrovnané. V druhom stretnutí už hostia naplno potvrdili svoje kvality i skúsenosti. I keď hrali proti početnej lavičke domácich, nenechali nič na náhodu a v pohode dotiahli aj druhý duel do víťazného konca.
Ďalšie zápasy odohrajú Tvrdošínčania už túto nedeľu 30. októbra, v domácom prostredí narazia na Cinobaňu. Začiatok úvodného zápasu je o 15.00 h a hráči očakávajú, že ich diváci prídu povzbudiť a pomôžu im udržať doterajšiu výbornú bilanciu: 5 výhier a 1 prehra.

II. LIGA ŽENY
A JUNIORKY
Banská Bystrica – Dolný Kubín 0:3 (-20, -20, -17) a 1:3 (-11, -13, 18, -15)
Zostava: Kobyľáková, Hadová, Halašová, Petra Sládková, Sakálošová, Ferancová
libero: Konštiaková, striedali: Slobodová, Palugová
Hosťujúce družstvo potvrdilo rolu favorita a opäť zvíťazilo v obidvoch stretnutiach. V prvom domáce hráčky podali veľmi snaživý výkon, no Dolnokubínčanky si v každom sete vytvorili dostatočný náskok a udržali ho až do konca. V druhom zápase dolnokubínske volejbalistky ešte zvýšili tlak na súpera výborným podaním i pestrým útokom a v troch setoch nedali súperkám žiadnu šancu na zvrat. Jeden set prehrali po vystriedaní dvoch najlepších hráčok, pretože ostatné sa nevedeli dostať do tempa a vysporiadať s nepríjemným podaním súperiek.
V útoku sa darilo najmä Soni Sakálošovej, Eve Halašovej a Ivane Hadovej. Na podaní najviac bodovali Dominika Kobyľáková, Ivana Hadová, Soňa Sakálošová, Miriama Ferancová.

1. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji