Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

FUTBAL MLADÝCH

III. liga – 11. kolo Starší dorast Námestovo – Bánová 3:1 (0:1) Góly domácich: Daniel Gerek z 11 m, Štefan Backa, Matej Polťák Starší dorastenci MŠK svojím výkonom na domácom ihrisku príliš nepresvedčili.

III. liga – 11. kolo
Starší dorast
Námestovo – Bánová 3:1 (0:1)
Góly domácich: Daniel Gerek z 11 m, Štefan Backa, Matej Polťák
Starší dorastenci MŠK svojím výkonom na domácom ihrisku príliš nepresvedčili. Troma gólmi v druhom polčase dokázali zvrátiť výsledok vo svoj prospech, no ich hra a prístup k zápasu v prvej štyridsaťpäťminútovke neboli dobré. Námestovčania sa snažili hrať kombinačný futbal, no ak väčšina hráčov na ihrisku len stojí, ako to v prvej časti hry Námestovčania predviedli, nemôžu uspieť. V 47. min na 1:1 vyrovnal z pokutového kopu Daniel Gerek. Umiestnenou strelou do vinkla sa v 73. min gólovo zapísal Štefan Backa. Víťazstvo poistil v 85. min strelou z voleja zo šestnástich metrov Matej Polťák. S tabuľkovo slabšími celkami, ku ktorým patrí aj Bánová, by Námestovčania mali ukázať lepšiu hru a predovšetkým chcieť hrať futbal od začiatku stretnutia. Už v druhom domácom zápase to tak nebolo.
Dolný Kubín – Brezno 1:0 (0:0)
Gól: Jakub Feranc
Domáce mužstvo si vypracovalo niekoľko sľubných šancí, no nepresná bola finálna prihrávka. Domáci sa s nepresnou muškou a koncovkou trápili až do 85. min, kedy po rohovom kope a centri Lejka nekrytý Jakub Feranc poslal loptu do opustenej bránky.
Mladší dorast
Námestovo – Bánová 1:1 (0:1)
Gól domácich: Juraj Brňák
Mladší dorastenci Bánovej mali v prvom polčase viac príležitostí a tak sa aj ujali vedenia gólom Petra Moravčíka v 16. min stretnutia. Námestovčania po obrátke zjavne pridali v útočnej činnosti, no chýbajú im hráči, ktorí by sa vedeli strelecky presadiť. V 56. min vyrovnal na konečných 1:1 dorážkou na dvakrát Juraj Brňák. V domácom kolektíve dobre zachytal brankár Lukáš Zimáň, v obrane sa darilo Štefanovi Révajovi. V zálohe väčšinu lôpt vybojoval a rozohral smerom dopredu Ľubomír Siman, ktorý sa prezentoval dobrým výkonom na veľkom priestore.
Dolný Kubín – Brezno 2:1 (1:1)
Góly domácich: Bugan, Šiška
Mužstvo domácich nastúpilo na zápas od prvej minúty sebavedomo, s víťaznou náladou. Víťazstvo sa mu začalo dariť napĺňať už v 7. min., keď po prihrávke Šišku zaznamenal Bugan prvý gól. O päť minút nato, po nedôraznom obsadení útočníka hostí a úniku po pravej strane bolo vyrovnané - 1:1. Po inkasovanom góle domáci zatlačili svojho súpera, búšili do neho, no ani Dauda, Móres, ani Beran neprekonali hosťujúceho brankára. V druhom polčase po akcii Móresa a presnej prihrávke Daudu strelil Šiška víťazný gól. Za bojovnosť a nasadenie treba pochváliť celé domáce mužstvo.
IV. liga dorast – skupina Sever – 11. kolo
Lisková – Zuberec 1:1 (1:0)
Gól hostí: Richard Juráň
V. liga dorast – skupina B – 11. kolo
Závažná Poruba – Tvrdošín 4:1 (1:1)
Gól hostí: vlastný
Do 70. min bol stav 1:1, no hostia záver nezvládli.
Liptovská Lúžna – Nižná 1:1 (0:1)
Gól hostí: Jaroslav Daňa
I. liga – skupina Stred – 10. kolo
Starší žiaci
Ružomberok – Dolný Kubín 1:0 (1:0)
Vyrovnaný zápas, hostia inkasovali jediný gól po chybe brankára, ktorý podbehol loptu a tá skončila v sieti. Dolný Kubín mal aj šance na vyrovnanie, no nepremenil ich.
Mladší žiaci
Ružomberok – Dolný Kubín 1:0 (0:0)
Vyrovnané stretnutie, v ktorom by bola spravodlivejšia remíza. Domáci zaznamenali jediný gól slabou strelou k žrdi, čím si desať minút pred koncom zabezpečili víťazstvo 1:0.
II. liga – skupina Sever
Dohrávka
Námestovo – Liptovský Mikuláš 1:2 (0:1)
Gól domácich: Marián Kružel
Námestovčania nestačili v stredajšej dohrávke na dobre sa pohybujúcich a futbalovo lepších Liptákov. Inak to bol vyrovnaný zápas, v ktorom mali Liptáci dve šance a dali dva góly. Domáci z viacero príležitostí využili len jednu. Za Námestoavčanov znižoval Marián Kružel.
11. kolo
Nižná – Námestovo 2:1 (1:0)
Góly: Michal Dedinský 2 – Ľubomír Verníček
Námestovčania mali viac z hry, nedávajú však góly. Srdnato hrajúci desiati Nižňania po bojovnom výkone a dvoch góloch Michala Dedinského zaslúžene zvíťazili. Prvý gól padol z prvej strely na bránku Námestova. Body tak napokon zostali doma.
Dohrávka
Námestovo – Liptovský Mikuláš
2:1 (1:0)
Góly domácich: Adam Kramarčík, Marián Čiernik
Najmladší Námestovčania po góloch Adama Kramarčíka a Mariána Čiernika otočili prvopolčasovú prehru na konečné jednogólové víťazstvo. V Námestove sa predstavil prvý celok tabuľky s tretím. Hra sa poväčšine zápasu odohrávala v strede ihriska. Námestovčania mali aj viac šťastia a vo vyrovnanom zápase napokon zvíťazili.
11. kolo
Nižná – Námestovo 1:3 (1:2)
Góly: Jozef Reguly - Marián Čiernik 2, Adam Kramarčík
Mladším žiakom MŠK sa v súťaži darí, veď sú na čele tabuľky. Hostia mali viac z hry, no viacero šancí zostalo ešte nevyužitých. V Nižnej sa gólovo prezentovali strelci Marián Čiernik – autor dvoch gólov a jeden zásah zaznamenal Adam Kramarčík.
III. liga – skupina B
Dohrávka
Oravské Veselé – Rabča 1:1 (0:1)
Góly: Mušák – Kekeliak
Vyrovnaný zápas, v ktorom mala Rabča viac z hry.
11. kolo
Rabča – Vrútky 2:1 (0:0)
Góly domácich: Kvasňák, Marek Chutniak
Vyrovnaná hra, ktorého výsledok bol počas celého diania na vážkach. Hostia viedli 1:0, no domáci napokon zvrátili výsledok vo svoj prospech.
Bziny – Svätý Kríž 2:3 (1:0)
Góly domácich: Maretta, Fagic
Bzinskí starší žiaci sa ujali vedenia po prudkej strele Marettu. Hostia nevyužili v prvom polčase svoje šance, no po zmene strán už áno. Svätý Kríž vyrovnal na 1:1, no Fagic opäť poslal Bziny do vedenia, strelou spoza šestnástky. Hostia však po chybe domáceho brankára vyrovnali na 2:2 a v poslednej minúte dokonale otočili výsledok na svoju stranu.
Sučany – Liesek 1:2 (1:0)
Góly hostí: Jozef Chovančák, Oles
Turčianska Štiavnička – Oravské Veselé 2:2 (0:1)
Góly hostí: Mušák 2
Tvrdošín – Fomat Martin 1:4 (0:2)
Gól domácich: Andrej Kováč
Na ihrisku bolo vidieť rozdiel výkonnosti. Tvrdošínčania si však prakticky strelili tri vlastné góly po chybách a umožnili tak hosťom získať tri body. V II. polčase sa Tvrdošínčania snažili, ale Martinčania ďalšími dvoma gólmi svoje suverénne prvenstvo v tabuľke potvrdili.
Dohrávka
Oravské Veselé – Rabča 2:4 (1:1)
Góly: Janček 2 – Dominik Briššák 2, Miroslav Pilarčík, Gábor
Hostia boli jednoznačne lepším družstvom.
11. kolo
Rabča – Vrútky 2:0 (0:0)
Góly: Slovík, Miroslav Pilarčík
Mladší žiaci Rabče boli lepší ako ich súper a kvalita kádra sa prejavila aj na ihrisku.
Bziny – Svätý Kríž 3:0 (1:0)
Góly: Halaša 2, Slávik
Bziny porazili hostí bez väčších problémov. Domáci si vypracovali dostatok šancí, z ktorých však využili len tri.
Sučany – Liesek 3:5 (1:2)
Góly hostí: Maslák, Matejčák, Patrik Kabáč, Tieš, Luzbeťák
Turčianska Štiavnička – Oravské Veselé 2:1 (1:1)
Gól hostí: Vonšák
Tvrdošín – Fomat Martin 2:1 (1:1)
Góly domácich: Matúš Gregorec 2
Stretnutie o prvé miesto tabuľky sa začalo náporom domácich. Už v 2. min mal gól na kopačke Martin Vasek, ale jeho strela z 20 m skončila na brvne. Martinčania s podporou vetra vyrážali do rýchlych protiútokov, ktoré však končili pred šestnástkou. V 10. min zabojoval s liberom hostí Ľubomír Pikna, jeho prihrávka našla Matúša Gregorca, ktorý nekompromisnou strelou pod brvno otvoril skóre zápasu. Z vedenia sa však mladí Tvrdošínčania dlho netešili. V 13. min Martin vyrovnal gólom Piškiho po chybe stopéra Tvrdošína. Od tohto momentu domáci prevzali iniciatívu, no do prestávky sa už nepresadili. Do druhého polčasu nastúpili Tvrdošínčania s jasným cieľom strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Podarilo sa im to už v 47. min, keď Matúš Gregorec využil chybu brankára a opäť poslal svoje družstvo do vedenia. Po góle sa začala taktická hra domácich, ktorí v 2. polčase neupustili súpera za polovicu. V celom stretnutí dominovali Tvrdošínčania a doviedli ho napokon do víťazného konca. Treba ešte dodať, že Tvrdošín hral bez svojho kapitána a najlepšieho hráča Alana Adamču, ktorý dal prednosť autosalónu v Nitre.

1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?
  10. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte 9 805

Koronavírus na Orave: Na testovanie vyzývajú aj biskupi (minúta po minúte)

Na Orave pokračuje tretím dňom celoplošné testovanie na Covid-19.

Na Orave sa tvoria rady už od sobotňajšieho rána.

Vedenie strojární odporúča firmám testovanie zamestnancov

V Herne majú za sebou už šieste kolo testovania na COVID-19.

Testovanie v strojárňach.

Armáda posilnila odberové tímy, čakanie na odbery by sa malo skrátiť

Minister obrany prosí ľudí z okresov mimo Oravy a Bardejova, aby nechodili na testovanie.

V Dolnom Kubíne pri mestskom kultúrnom stredisku sa už na testovanie nečaká.