Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Líder z Klina suverénne prvý, posledná zimuje Brezovica

Posledné zápasy jesennej časti súťaže žiadne prekvapivé výsledky nepriniesli. Vedúci Klin si na svoje konto pripísal povinné tri body a v desiatich zápasoch tak ani raz nezaváhal.

O osude jeho stretnutia s Brezovicou však ešte nie je rozhodnuté. Z hosťujúcich kolektívov bodovala len Vitanová, z Habovky si odniesla bod za remízu 1:1. Bod domácich znamená, že preskočili Brezovicu, ktorá bude zimovať na poslednej priečke.

11. Brezovica 10 0 1 9 8:35 1
V tabuľke je zarátaný aj nedohraný zápas Klin - Brezovica 3:0.

Oravský Biely Potok
– Rabčice 2:1 (1:1)
Góly: Tekeľ, P. Pavčo – Peter Kolčák
ŽK: M. Tabačák – M. Žuffa, Pavol Kolčák, P. Grobarčík
Divákov: 120
Stretnutie sa pre domácich začalo nešťastne. Už v 5. min poslal umiestnenou strelou Rabčice do vedenia Peter Kolčák. Vyrovnanie prišlo o dvadsať minút neskôr, nekompromisne do šibenice zakončoval Peter Tekeľ. Oravský Biely Potok nastrelil v ďalšom priebehu ešte dve žrde, no nerozhodný výsledok zostával dlho nezmenený. Rozuzlenie prišlo päť minút pred koncom: po rohovom kope sa presadil Pavol Pavčo. Z kolektívu hostí zaujal hlavne František Grobarčík, ktorý tvoril hru. (fg)
Habovka – Vitanová 1:1
(0:0)
Góly: Jandura – Paľa
Divákov: 50
V súboji tímov z konca tabuľky sa hral od úvodu vyrovnaný futbal. Hráčom sťažoval hru ťažký terén, no napriek tomu to bolo slušné stretnutie, ku ktorému prispeli svojím výkonom aj rozhodcovia. Ako prví sa radovali z gólu hostia, v 25. min po chybe obrancu skóroval Ján Paľa. V 35. min dobre zakombinovala dvojica Skurčák - Matej Jandura a druhý menovaný vyrovnáva na 1:1. Habovka mala potom ešte niekoľko šancí rozhodnúť zápas vo svoj prospech, nebola však úspešná v zakončení a tak sa body delili.
(pp)
Klin – Brezovica 3:0
nedohrané
Góly: Ľ. Stahoň 2 (1 z 11 m), Úradník
Duel Dávida s Goliášom mal od začiatku jasný priebeh. Skóre sa prvýkrát menilo už v 5. min. Gólový účet otvoril Ľubomír Stahoň. V 10. min bol proti Brezovici odpískaný pokutový kop, ktorý s prehľadom premenil opäť Ľ. Stahoň. Po pätnástich minútach to už bolo 3:0, kombinačnú akciu presne zakončil Miloš Úradník. V 20. min sa hosťom zranil hráč a kedže nastúpili len ôsmi, nemohli pokračovať v hre. Hlavný rozhodca tak zápas predčasne ukončil. (pg)
Krivá – Sihelné 3:0 (3:0)
Góly: B. Kormančík, Pavelek, Sakmár
ŽK: Peter Kolčák (Sihelné)
Divákov: 50
Krivá bola od úvodných minút lepším mužstvom a o svojej výhre rozhodla už v prvom dejstve. Bežala 5. min, domáci hráč bol v 16-ke zrazený na zem a nasledovala penalta. Jej úspešným exekútorom bol Branislav Kormančík - 1:0. Po polhodine hry si loptu na biely bod postavil opäť domáci futbalista. Po faule v pokutovom území sa z 11 m tentoraz nemýlil Miroslav Pavelek. Tesne pred odchodom do kabín po akcii z pravej strany zvyšuje na konečných 3:0 kapitán Štefan Sakmár. Aj po zmene strán mali hostitelia hernú prevahu, no výsledok už ostal v platnosti. (jk)
Liesek – Oravská Polhora
2:0 (2:0)
Góly: Bednár, M. Kubolek
ŽK: T. Motýľ (Liesek)
Domáci futbalisti nastúpili na zápas s odhodlaním zvíťaziť a udržať si tretiu priečku v tabuľke. Po stálom tlaku prišiel v 10. min z ich strany prvý presný zásah. Marcel Bednár sa 16-ke šikovne zbavil hosťujúceho obrancu a poslal svoj tím do vedenia. V 14. min pohrozili hostia, keď strelu spoza pokutového územia brankár Marek Šináľ len s námahou vyráža spod hornej žrde. Nápor Liesku však trvá a v 26. min po zakončení M. Kuboleka vykopáva obranca Oravskej Polhory loptu z bránkovej čiary. O dve minúty po prihrávke na jeden dotyk trafil strelec úvodného gólu žrď a odrazenú loptu zasunul do brány Marián Kubolek - 2:0. Dosiahnutý výsledok domáci kolektív uspokojil a po prestávke už len kontroloval hru. Aj keď mali obidva celky ešte niekoľko príležitostí na skórovanie, stav zápasu už nezmenili.
Na záver treba poďakovať celému kolektívu lieseckých futbalistov za obetavé výkony, dobré výsledky a prístup k zápasom počas celej prvej polovice súťaže. Vďaka patrí i celému tímu ľudí, „točiacich“ sa okolo športu v tejto obci, ktorej mladší a starší žiaci hrávajú 3. ligu a ako nováčik si počínajú nad očakávanie dobre. Pohybujú sa na prvých troch miestach. Športovci veria, že na jar už budú, vďaka agilnému vedeniu obce, v nových priestoroch užívať dobudované šatne. Jaroslav Garbiar

1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?
  10. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 9 616

V Osádke už vykonali viac odberov ako má dedina obyvateľov.

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii v utorok 27.októbra o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.

Ľudia z mesta sa dávajú testovať na dedinách

Vojaci museli do Osádky už dvakrát priviezť nové testy. Míňajú ich hlavne cezpoľní, pretože v Osádke čakajú oveľa kratšie.

Záujem o testovanie je enormný, výrazne prevyšuje očakávania

Záujem ľudí o pilotnú fázu celoplošného testovania na ochorenie COVID-19 je enormný, podľa ministra obrany Jaroslava Naďa (OĽANO) výrazne prevyšuje očakávania.