HOKEJ

I. liga dorast MHK Dolný Kubín – PHK Prešov 4:3 (1:0, 3:1, 0:2) Góly domácich: Marek Smoleň, Ján Thurský, Juraj Laštík, Boris Vraňák

I. liga dorast
MHK Dolný Kubín – PHK Prešov 4:3 (1:0, 3:1, 0:2)
Góly domácich: Marek Smoleň, Ján Thurský, Juraj Laštík, Boris Vraňák
Dolnokubínski dorastenci už v piatok privítali na svojom ľade súpera z východu Slovenska. Domáci hokejisti išli rýchlo do vedenia. Už v 3. min sa strelecky presadil Marek Smoleň a Dolný Kubín viedol 1:0. Svoj náskok zvýšili vynikajúcim vstupom do druhej tretiny, keď za tri minúty strelili dva góly Ján Thurský a Juraj Laštík. Výbornú polovicu stretnutia zavŕšil svojím prvým dorasteneckým gólom Boris Vraňák. Prešovčania však na konci tretiny znížili a to im dodalo silu do poslednej časti hry. Presadili sa však až v samom závere stretnutia a na viac už nebol čas.

SkryťVypnúť reklamu

Dolný Kubín – HK Mládež
Michalovce 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)
Góly domácich: Juraj Laštík, Tomáš Zubaj, Marek Smoleň
Vo vyrovnanom stretnutí mali domáci na víťazstvo. Dolnokubínčania veľmi dobre vstúpili do stretnutia, keď už v 2. min po góle Juraja Laštíka viedli 1:0. Hosťom sa však v závere tretiny podarilo streliť gól do kabíny. Východniarov to povzbudilo a hneď na začiatku druhej časti hry otočili stav vo svoj prospech. V polovici stretnutia síce vyrovnal Tomáš Zubaj, no o minútu nato domáci opäť prehrávali. Rozhodnutie priniesla až záverečná tretina. V 45. min Marek Smoleň vyrovnal na 3:3. Michalovčania však päť minút pred koncom dokázali streliť gól a odviezť si tak na východ Slovenska všetky body.

6. ŠHT
Dolný Kubín – MHK Dubnica 7:2 (3:1, 2:1, 2:0)
Góly domácich: Michal Kršák 2, Adam Zámečník 2, Jakub Bedlek, Michal Telúch, Marcel Muťka
Šiestaci opäť raz potvrdili svoje nesporné kvality a Považanov bez problémov zdolali. Dobrú pozíciu si vypracovali už v prvej tretine, aj keď hostia od 4. min viedli 1:0. Domáci však v polovici tretiny v priebehu necelých štyridsiatich sekúnd otočili stav stretnutia gólmi Michala Kršáka a Jakuba Bedleka. O necelú minútu už bolo 3:1. Svojím druhým gólom sa prezentoval Michal Kršák. V druhej časti hry hostia znížili na 3:2, no Adam Zámečník a Michal Telúch v závere tretiny zvýšili už na 5:2.

7. ŠHT
Dolný Kubín – Dubnica 8:1
(3:0, 1:0, 4:1)
Góly domácich: Matej Medvecký 2, Michal Bedlek 2, Štefan Furdek, Matej Fábry, Patrik Michalica, Peter Graňák
Domáci dokonale rozobrali Dubničanov. Vysoké víťazstvo sa začalo rodiť už v prvej tretine, keď v 24. sekunde bolo 1:0 a potom čo sa presadil Matej Medvecký. Ďalšie góly prvej časti hry pridal Štefan Furdek a Matej Fábry. V 40. min zvýšil na 4:0 druhým gólom Matej Medvecký, no gólová kanonáda pokračovala v záverečnej tretine. Hneď na začiatku strelil Michal Bedlek piaty gól a potom Patrik Michalica a opäť Michal Bedlek a Peter Graňák ďalšie. Hostia dve minúty pred koncom pokazili domácemu brankárovi čisté konto.