Pondelok, 19. október, 2020 | Meniny má KristiánKrížovkyKrížovky

Nižná súpera nešetrila, Tvrdošín opäť doma zaváhal

Uplynulá nedeľa bola na body pre oravských ligistov chudobná. Jedinú výhru si na domácom trávniku pripísala iba Nižná, ktorá štyrmi gólmi rozstrieľala Liskovú.

Pred vlastným publikom sa predstavil aj Tvrdošín. Nakoniec sa však rozišiel zmierlivo s Krásnom nad Kysucou. Neúspešní boli aj Námestovčania, ktorí prehrali v Stráňavách 3:1.
Z piatoligistov si jeden bod priviezla iba Veličná, ktorá na ihrisku vo Svätom Kríži remizovala 2:2. Zvyšní dvaja zástupcovia prišli domov naprázdno. Podbiel neuspel v Liptovskej Štiavničke a v oklieštenej zostave nestačila Oravská Jasenica na vedúcu Bešeňovú.

Divákov: 350
Zostava domácich: Gažovič, Kosmel, Móres, Koleják, M. Žák, J. Žák, Brčák, M. Kuboš, Šiška, Kurčinka, Marton, striedali: Kovalíček, Rošťák, Kubolek
Domáci začali zápas aktívne a z ich celoplošnej prevahy sa zrodila šanca už v 5. min, keď loptu vybojoval Marton a krížnou strelou otvára gólový účet stretnutia. Nižňania neustále tlačili, ale proti defenzívne naladeným hosťom sa neujali ani šance Kolejáka či Brčáka. V 28. min zachytil výkop hosťujúceho brankára Koleják, posunul loptu na Brčáka a po jeho peknom centri zasunul loptu do siete Šiška – 2:0. Šiška roztlieskal fanúšikov v 40. min. Jeho priamy kop hosťujúci gólman len reflexívne vyrazil. Hostia sa snažili vymaniť z tlaku, Nižná im to však nedovolila. Po zmene strán začali domáci veľmi laxne. Náznaky šancí však obrana s prehľadom likvidovala. Domáci sa prebrali až v 56. min, keď rýchlu akciu založil Ján Žák, vysunul Brčáka. Jeho tvrdú strelu brankár hostí iba vyrazil a dobiehajúci Marton dáva svoj druhý gól v zápase. Potom domáci opäť vypustili hru. Hostia mohli skóre upraviť, ale šanca Karlika zostala nevyužitá. V 63. min si pekne na Móresov center nabehol Brčák, jeho hlavička však išla iba tesne nad svätyňu hostí. V 85. min sa zaskvel hosťujúci gólman, keď zázračne zlikvidoval hlavičku Šišku. Posledný úspech priniesla 90. min. Úspešný strelec bol Šiška, ktorému nádherne loptu naservíroval Brčák. Víťazstvo domácich bolo úplne zaslúžené. Eugen Dedinský

Tvrdošín – Krásno 1:1
(1:0)
Gól domácich: Pavčo
ŽK: Kliment
Zostava: Kazík, Krivda, Repka, Pazúrik, Hradský (Kliment), Florek, Baláž, Petrek, Kozák, Pavčo, Belák
Úvod zápasu sa odohrával v strede poľa a ani jedno mužstvo si nevypracovalo sľubnú šancu. Postupom času sa však obidva kolektívy osmeľovali. Tvrdošínčania prebrali od 30. min hru do svojich rúk a súpera pritlačili. V 37. min po peknej akcii od Pazúrika, Kozáka, Petreka a Pavča si posledne menovaný pekne nabehol a nekompromisne zavesil – 1:0. Ďalšie šance mal Kozák, ktorý nedal ani na dvakrát, takisto ako Pavčova strela neprešla do siete hostí. V 42. min kopali domáci priamy kop z 30 metrov, ktorý realizoval Krivda, no brankár Krásna bol v strehu. Hostia mali za celý polčas jeden center z pravej strany do šestnástky, no ani ten nesmeroval do bránky. V druhom polčase na začiatku sa hra na ihrisku otočila. Krásno kopalo priamy kop, ktorý už každý videl v sieti, no brankár Kazík sa vyznamenal a zmaril hosťom čistý gól. Kysučania domácich pritlačili a napokon aj vyrovnali na 1:1, keď gólu predchádzala chyba v strede poľa. Krásno sa na dva dotyky dostalo pred Kazíka a skórovalo. Hostia ihneď ožili a 70. min musel Kazík riešiť nepríjemnú situáciu po samostatnom úniku hosťujúceho útočníka. Záver však patril domácim. Šance Petreka, ktorý nedal ani z troch metrov, či Kozáka volali po góle. Takisto aj Florekova príležitosť, keď mal pred sebou už len prázdnu bránku. Remíza nezodpovedá priebehu hry, domáci mali vyhrať. (jáp)

Stráňavy – Námestovo
3:1 (2:1)
ŽK: Pisarčík, Backa
Zostava: Kormaňák – Čaprnda, Pisarčík, Jašica, Hablák, Habíňak, Gerek, Michaliga, Plutinský, Backa
Námestovo nastúpilo na stretnutie v Stráňavách s 10 hráčmi, čo sa prejavilo aj na hre. Domáci začali náporom a bolo len otázkou času, kedy sa gólovo presadia. Hostia hrali na brejky, v 30. minúte unikol Gerek a Námestovo sa dostalo do vedenia. V 40. minúte však po chybe hosťujúcej obrany domáci vyrovnávajú na 1:1. V samom závere polčasu sa domáci po sústavnom tlaku dostávajú do vedenia. V druhom polčase sa hralo už iba na jednu bránku, keď oslabení hostia museli nastúpiť s dvoma dorastencami. V 80. minúte však mohli hostia vyrovnať, ale Hablák samostatný únik nepremenil. Hneď s protiútoku nariadil rozhodca penaltu a domáci hráč ju premenil a stanovil tak konečný výsledok na 3:1. (ha)

Ostatné výsledky: Dolný Hričov - Martin 1:1 (0:1), Rudinská - Bánová 4:0 (2:0), Valča - Trebostovo - nehrali pre chorobu hostí. Lietavská Lúčka - Turčianska Štiavnička 2:1 (0:0)

ŽK: V. Madleňák
Zostava: P. Čiernik – Kurťák, Čajka, Skočík, Hvoľka, Žofaj (Škombár), V. Madleňák, Michal Vráb, Matúš Madleňák, Feranec, Mario Madleňák
Od začiatku stretnutia sa hral vyrovnaný zápas. Proti sebe narazili mužstvá z čela tabuľky, čo sa prejavilo aj na hre. Hral sa veľmi dobrý futbal. Domáci mali nakoniec viac šťastia a vyhrali. V prvom polčase sa hra odohrávala medzi šestnástkami a aj keď si mužstvá vytvorili dobré príležitosti, nedokázali ich využiť. Úvod druhého polčasu mal podobný scenár. Prišla však 60. minúta a domáci sa po chybe v hosťujúcej obrane dostávajú do vedenia. O dve minúty nato zahrávali hostia Michalom Vrábom priamy kop, domáci brankár ho neudržal a dobiehajúci V. Madleňák vyrovnal. V 70. minúte prišiel rozhodujúci moment, keď po hrubej chybe v obrane hostí sa domáci presadili a uzavreli na konečných 2:1. Po tomto momente sa hostia snažili vyrovnať, ale domáci hrali vzadu pozorne a výsledok ustrážili. (rp)

Liptovská Štiavnica
- Podbiel 3:1 (0:1)
Gól: Kubašek
ŽK: Petričko, Zrnčík, Mišek
Zostava hostí: Novák, Mišek (75´ Schelling), Adamec, Petričko, Drbiak, Kuboš, Batuna, Holub, Kubašek, Zrnčík, Baláž (85´ Križo)
V prvom polčase boli hostia herne o niečo lepší. Presadzovali sa individuálne aj kombinačnou hrou. V posledných metroch však neboli dosť dôrazní a tak sa stalo, že najväčšie šance mali domáci. Dvakrát však zakončili tesne vedľa a podobne skončil aj nebezpečný priamy kop. V závere polčasu už pohrozili aj Podbielčania. Najprv Zrnčík vtipne zakončoval do protipohybu brankárovi, ale lopta minula ľavú žrď. Pekná kombinačná akcia v 40. minúte už skončila gólom. Kubašek z uhla centroval po zemi a obranca loptu tečoval do siete. V druhom polčase sa domáci pustili do útoku a v priebehu 10 minút rozhodli o zápase. Najprv v 64. minúte obrana Podbiela váhala s odkopom, až sa lopta dostala k voľnému hráčovi Štiavnice. A ten nezaváhal. V 68. minúte centrovanú loptu jemne usmernil domáci útočník a tá prenikla popod telo brankára Nováka. Podbielčania sa pokúšali využiť svoju technickú prevahu na vyrovnanie a takmer sa im to aj podarilo. Ale iba takmer. Rýchly protiútok po pravej strane - a Kubašek sa ocitol sám pred brankárom. Mohol posunúť loptu voľnému Zrnčíkovi, volil však strelu, ktorú brankár zlikvidoval. Podľa pravidla „nedáš-dostaneš“ nasledoval tretí gól domácich. Prenikajúceho útočníka zastavila obrana až v šestnástke faulom a pokutový kop bol premenený. V 80. minúte mohol ešte znížiť Kubašek. Dva jeho pokusy v šestnástke obrana domácich odvrátila, na tretí krát si pomohli faulom, rozhodca však netrestal. Ako „kompenzáciu“ vylúčil ešte v závere domáceho hráča.
Pavol A. Dubovský

Svätý Kríž – Veličná 2:2
(2:1)
Góly: Puškáš, R. Sučák
ČK: R. Sučák
Zostava: Okál – Greguška, Janík, Valček, R. Sučák, P. Sučák, J. Sučák, Klokočík, Puškaš (Olbert), Slosarčík, Koedam (Serdel)
Hostia začali stretnutie veľmi zle a už v prvej minúte Okál zachraňoval. Z následného rohu však už nemal šancu a domáci sa dostávajú do vedenia. V 13. minúte pritlačili aj hostia, ale bez gólového efektu. Naopak v 17. minúte po chybe hosťujúcej obrany domáci zvyšujú na 2:0. Hostia mohli znížiť o minútu nato, ale pokusy Pavla a Jozefa Sučákovcov ostali nevyužité. Postupne sa hra vyrovnala a v 32. minúte hostia udreli, keď unikol Puškaš a znižuje na 2:1. V druhom polčase sa hra odohrávala na polovičke domácich, ale Veličná sa nemohla strelecky presadiť. Prišla však 78. minúta, Olbert pekne vysunul R. Sučáka a ten vyrovnáva na 2:2. V 80. minúte bol vylúčený autor vyrovnávajúceho gólu R. Sučák za kopnutie súpera. V poslednej desaťminútovke mali navrch hostia, ale nedokázali sa už strelecky presadiť a tak si odviezli zo Svätého Kríža cenné tri body. (ld)

Ostatné výsledky: Liptovský Hrádok - Palúdzka 0:1 (0:1), Závažná Poruba - Belá Dulice 2:3 (2:1), Diviaky - Dúbrava 1:3 (0:2), Dražkovce - Mošovce 5:0 (3:0)

1. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  2. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  3. Čím môže Slovensko pomôcť vo svete? Ukážkovou nemocnicou
  4. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
  5. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  6. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  7. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
  8. Záujem o akcie Pilulky prekonal naše očakávania
  9. Stretne sa minister, bankár a analytik. Zhodnú sa na niečom?
  10. Prieskum: Prázdnu peňaženku už zažilo sedem z desiatich Slovákov
  1. Úpravy automobilov pre ZŤP
  2. No Finish Line v Bratislave sa presúva do virtuálneho priestoru
  3. Mladí ľudia vstupujú do druhého piliera už aj cez internet
  4. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  5. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  6. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.

Zosuv ohrozoval cestu aj železnicu. Takto to riešia

Premávka na ceste medzi Bzinami a Medzibrodím nad Oravou bude obmedzená do konca roka.

Oprava zosuvu na ceste medzi Bzinami a Medzibrodím nad Oravou.

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii už v stredu o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.