Podbiel získal skalp Bešeňovej, Veličná druhé víťazstvo

Uplynulú nedeľu cestovala na horúcu pôdu do Bánovej Nižná. Domov si priviezla cenné tri body, keď ju zdolala hokejovým výsledkom 2:1. Pred domácim publikom sklamal Tvrdošín a Námestovo.

Tvrdošín iba remizoval s Dolným Hričovom a Námestovčania doma podľahli Lietavskej Lúčke – 1:3.
Najväčší dôvod na radosť medzi oravskými zástupcami v piatej lige mal Podbiel, ktorý na svojom trávniku porazil vedúcu Bešeňovú. Z druhého víťazstva sa tešila Veličná, ktorá rovnako doma vyhrala nad Závažnou Porubou. Do Oravskej Jasenice cestovali Dražkovce. Nakoniec sa obaja súperi rozišli domov, podeliac sa po bode. Zápas sa skončil 2:2.

ŽK: Kosmeľ, Kurčinka
Zostava: Gažovič – Kosmeľ, Móres, Koleják, M. Žák, A. Brčák, Kuboš, Šiška, Kurčinka, Martvon, J. Žák, striedali: Kovalíček, Kubolek
Nižná cestovala do Bánovej s cieľom potvrdiť výkon z predošlého kola, keď Trebostovu nastrieľala doma šesť gólov. Zo začiatku sa jej hráčom nedarilo, za čo ich domáci potrestali už v 8. minúte, keď sa presadil Kubovich, ktorý zoči voči Gažovičovi pohodlne zakončil. Nižná potom prebrala hru do svojich rúk a v 35. min Šiška vysunul Andreja Brčáka, ktorý pred brankárom nezaváhal a vyrovnal. V závere polčasu mali hostia ešte dobré príležitosti, ale ich nevyužili. V druhom polčase prebrali iniciatívu domáci, ale Nižnú podržal brankár Gažovič. Rozhodujúci okamih stretnutia prišiel v 85. min, keď si na rohový kop Móresa pekne nabehol Kovalíček, prihral Kubošovi a ten dostáva hostí do vedenia. V závere už hostia kontrolovali výsledok. J. Korman

Tvrdošín – Dolný Hričov
2:2 (0:1)
Góly: Petrek (11 m), Belák – Ďuratný
ŽK: Rakučák, Ďuratný
ČK: Novák – Rakučák
Zostava: Kazík, Kliment (Krivda), Pazúrik, Baláž (Florek), Kozák, Belák, Pavčo, Medvecký (Hradský), Repka, Novák, Petrek
Divákov: 480
Tvrdošínčania nepotvrdili získané tri body z minulého kola domácim víťazstvom nad Dolným Hričovom, čím iste nepotešili svojich fanúšikov. S mužstvom z dna tabuľky len remizovali 2:2. Prvý polčas bol obojstranne slabý. V 27. min prišiel jediný gólový moment tejto časti hry. Center Ďuratného z rohu ihriska si do bránky zrazil domáci hráč. V druhom polčase Tvrdošínčania svojho súpera zatlačili na jeho polovicu a v 47. min Petrek vyrovnal z nariadeného pokutového kopu po faule na unikajúceho Nováka. Po tomto momente si už všetci mysleli, že body zostanú doma. Tvrdošínčania mali veľký tlak, série rohových a priamych kopov však nepremieňali v gólový efekt. Naopak boli to hostia, ktorí sa za svoju polovicu dostávali iba sporadicky, no aj to využili na gól Ďuratným – 1:2. Po inkasovanom góle domáci ovládli hru a na ihrisku boli prakticky už len oni. Hostia sa nedostali ani za svoju polovicu. Pavčo poslal svoj samostatný únik z piatich metrov nad bránku, Krivda strieľal hlavou vedľa a opäť Pavčo strelou vedľa ohrozoval hosťujúcu bránku. Ďalšiu šancu mal Belák, no ani on nedokázal streliť gól. Prišla však 80. min a posledne menovaný vyrovnal na konečných 2:2. V posledných minútach boli hostia prakticky len na svojej šestnástke, no domáci už gól nepridali. Tvrdošínčania si musia spytovať svedomie, veď stratili dva body. (mils)

Námestovo – Lietavská Lúčka 1:3 (1:1)
Gól: P. Vrábeľ
Zostava: Adamčík – Jašica, Pisarčík, Čaprnda, Gerek (Polťák), Zboňák, A. Vrábeľ, Hablák, P. Vrábeľ, Michaliga
Divákov: 170
Hneď prvá akcia hostí, chyba domáceho obrancu Pisarčíka a strela Mikundu skončila v sieti Adamčíka. Domáci však kontrovali a v 5. minúte nasledovala krásna akcia Habláka, Gereka a P. Vrábľa. Ten prízemnou strelou nedal Takáčovi v bránke hostí šancu. Potom sa hra presunula do stredu ihriska. Boli to iba hostia, ktorí v prvom polčase ešte ohrozili bránku súpera, keď po ruke Pisarčíka z hranice šestnástky nebezpečne vystrelil Kudľa. Začiatok druhého dejstva mal podobný scenár ako prvý, ale tentoraz brankári svoje mužstvá podržali. V 60. min mal gól na hlave Zboňák, ale trestuhodne zahodil. O minútu nato už hostia viedli, keď sa opäť presadil Mikunda. Po tomto momente domáci znervózneli a robili zbytočné chyby. V 69. min po strele Poláčka inkasovali tretíkrát Domáci sa už nedokázali spamätať a stretnutie sa iba dohrávalo. Hostia si z Námestova odniesli zaslúžene tri body. D. Krnáč ml.
Ostatné výsledky IV. ligy: Dohrávka 8. kola: Martin - Bánová 0:0, Krásno - Stráňavy 1:0 (1:0), Turčianska Štiavnička - Valča 1:0 (1:0), Trebostovo - Rudinská 0:3 (0:1), Lisková - Martin 2:2 (2:1)

ČK: Jesenský
Zostava: Žofaj – Čajka, V. Madleňák, Kaprálik (Hvolka), Laštík (Skočík), Škombár, M. Madleňák, Miloš Vráb, Michal Vráb, Feranec (Čiernik)
Od úvodného hvizdu rozhodcu bolo vidieť, že proti sebe nastúpili mužstvá z hornej polovice tabuľky. Postupom času prevzali iniciatívu domáci, ale príležitosti, ktoré si vypracovali, nedokázali využiť. Naopak, hostia po chybe M. Madleňáka v strede poľa zakontrovali. Po ľavej strane unikol hosťujúci útočník, nacentroval na voľného Záborského a ten sa nemýlil. Po tomto momente domáci znervózneli. Prišla však 25. min a dôrazný Miloš Vráb vyrovnal. Lenže hostia sa hneď z protiútoku dostavajú opäť do vedenia Durkovičom, ktorý Žofajovi nedal žiadnu šancu. Domáci mohli vyrovnať v závere polčasu, ale strela Michala Vrába skončila na brvne. V druhom polčase sa hralo iba na jednu bránku, ale domácim sa nedarilo vyrovnať. Najväčšiu šancu spálil Feranec - zblízka trafil iba brankára. Vyrovnanie prišlo až v samom závere, keď hosťujúci obranca nepochopiteľne zahral v šestnástke rukou a Michal Vráb pokutový kop bezpečne premenil. Domácim už v závere neostal čas na zvrátenie výsledku a tak si mužstvá rozdelili po bode. R. Polák

Podbiel – Bešeňová 1:0
(1:0)
Gól: Michal Kuboš
ŽK: Šeling, Mišek
Zostava: Novák, Adamec, Petričko, Drbiak, Mišek, Kuboš, Batuna, Šeling, Baláž, Kubášek, Sirota, striedali: Križo, Zrnčík
Zápas začali lepšie hráči Podbiela, ktorí zachytili úvod stretnutia. Už v 4. min padol jediný gól zápasu. Michal Kuboš sa najlepšie zorientoval pred bránkou hostí a loptu prepasíroval za bránkovú čiaru. Domáci si po tomto momente vypracovali aj ďalšie šance. Druhý gól visel vo vzduchu, no finálnej koncovke, alebo prihrávke vždy chýbala presnosť. Brankár Bešeňovej si napriek tomu zachytal, keď musel zneškodňovať pokusy smerované priamo na neho. V 40. min bol pred šestnástkou faulovaný Šeling, no Petríčkov priamy kop brankár Bešeňovej bravúrne chytil. Hostia sa snažili hrať podobný futbal ako Podbiel. Tvorili hru, na čele so Žíhľavníkom, no gól nedali. Šance si však vytvárali a dostávali sa aj pred brankára Nováka. V 42. min sa im podarilo nastreliť brvno, no stav zostal do prestávky nezmenený. Po zmene strán hral Podbiel svoju hru. Nastúpil už aj Zrnčík, ktorý oživil útočnú hru. V druhom polčase sa dej odohrával prevažne na polovici Bešeňovej, ktorá sa ale nevzdávala a v chvíľkových momentoch dávala o sebe vedieť. Vydolovala z toho nastrelenú žrď domácej bránky. V 78. min mal dobré šance na strane Podbiela Baláž a Šeling, no zostali nevyužité. Dve minúty pred koncom stretnutia bol v šestnástke faulovaný Šeling. K značke pokutového kopu sa postavil Adamec, ktorý ho však ani na dvakrát nepremenil. Podbiel po výbornom kolektívnom výkone napokon nad Bešeňovou zvíťazil najtesnejším rozdielom 1:0. Hostia dohrávali stretnutie oslabení, pretože ich hráč dostal za faul červenú kartu. (pe)

Veličná – Závažná Poruba
6:1 (2:1)
Góly domácich: Puškáš 2, Jozef Sučák, Olbert, Roman Sučák, Pavol Sučák
Zostava domácich: Okál, Jozef Sučák, Janík, Valček, Slosarčík, Roman Sučák, Pavol Sučák, Olbert, Koedam (Troup), Klokočík, Puškáš
Divákov: 400
Jednoznačná záležitosť domáceho mužstva. Veličná akoby až do tohto stretnutia čakala, kedy sa vrece s gólmi doslova roztrhne. Domáci začali od začiatku veľmi sľubne, ich hra mala vysokú úroveň. Mužom celého zápasu bol jednoznačne brankár Veličnej Okál, ktorý chytil tri čisté gólové šance Závažnej Poruby. Ak by ich hostia premenili, mohlo by stretnutie vyzerať úplne inak. Prvý gól padol v 8. min, keď sa strelecky presadil Olbert z hranice šestnástky. Veličná pridala v prvom polčase aj druhý gól, po tom čo bol po podrazení na päťke faulovaný Pavol Sučák Loptu na značku pokutového kopu si položil sám poškodený, ktorý sa nemýlil. Po zmene strán to už bola zo strany Veličnej doslova futbalová fiesta. Výborná hra Sučákovcov i Olberta dopomohla celému kolektívu k šesťgólovému víťazstvu. Hostia sa po zmene strán rozsypali, aj keď zo začiatku sa snažili brániť, no neudržali tento spôsob hry až do konca stretnutia. (jr)

Ostatné výsledky: Liptovská Štiavnica - Liptovský Hrádok 3:1 (1:0), Mošovce - Diviaky 0:1 (0:0), Dúbrava - Svätý Kríž 4:0 (1:0), Belá Dulice - Palúdzka 0:1 (0:1)