Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Beňadovo odsunulo Mutné opäť na koniec tabuľky

V ďalších piatich dueloch sa darilo prevažne domácim kolektívom, ktorí si zaknihovali až štyri víťazstvá. Z výhry na vlastnej pôde sa netešilo len Mutné, keď podľahlo rozdielom triedy Beňadovu a v tabuľke mu znova patrí posledná priečka.

Ťahákom kola bol súboj prvého s tretím - Zákamenného s Novoťou. Najlepší tím súťaže sa napokon poriadne natrápil a výhru si zabezpečil až gólom do spŕch. Uľahčenú cestu k trom bodom mala Oravská Lesná, pretože hostia z Vasiľova na zápas neprišli.

ŽK: Marián Kriš – M. Veselovský
Duel v Mutnom bol jednoznačnou záležitosťou hostí. Zo strany domácich nebolo nič, čo by stálo za povšimnutie. Beňadovo otvorilo gólový účet už v 5. min, kedy po chybe brankára skóroval Patrik Graňák. V 20. min pridal Ján Pepucha po samostatnej akcii strelou pod brvno druhý úspech hosťujúceho celku. Hostia spečatili víťazstvo v 85. min - gólmanovi Mutného vypadla lopta a tú hlavou do brány dorazil Pavol Motýľ. (pg)
Oravská Lesná – Vasiľov
3:0 kontumačne
Hostia na stretnutie nepricestovali. (ak)
Zázrivá – Lomná 3:0 (1:0)
Góly: Gaššo, Kubáň (11 m), Ján Kubačka
ŽK: Gaššo – L. Juriga, A. Florek, M. Juriga
ČK: J. Florek, L. Juriga (obaja Lomná)
Zápas tímov z dna tabuľky sa od úvodu odohrával na polovici Lomnej. Domáci už v prvom polčase ovládli hru a vypracovali si niekoľko príležitostí. Do 36. min sa im ale ani jednu nepodarilo úspešne zakončiť. Prišla však spomínaná minúta a akcia po pravej strane – P. Fašánok našiel na rohu „malého vápna“ Mariána Gašša a ten krížnou strelou otvára skóre stretnutia. Aj v ďalšom priebehu boli hráči Zázrivej lepší než súper, no gólovo sa dokázali presadiť až v 77. min. Lomnianska obrana nedovolene zastavila domáceho hráča v pokutovom území a ponúknutú penaltu premenil brankár Miloš Kubáň – 2:0. Hostia sa ešte ani nestihli spamätať z gólu a hneď nato prišiel tretí úder. Ján Kubačka zakončuje do prázdnej brány, keď využíva ideálnu Gaššovu prihrávku. Hosťujúci futbalisti znervózneli a inkasovali dve červené karty. Prvú za hrubý faul bez lopty a druhú za nešportové správanie. Lomná si počas celého stretnutia nevypracovali žiadnu vážnejšiu šancu a prehrala zaslúžene. (io)
Breza – Hruštín 3:1 (1:0)
Góly: Večerek, R. Hládek, L. Volček – F. Martvoň
ŽK: F. Martvoň, Jurčiga, Slaničan (všetci Hruštín)
Ako prví sa v 12. min pokúšali rozvlniť sieť súperovej brány hostia, no gólman Brezy Račák bol na mieste. V nasledujúcich minútach boli z domácej strany smerom dopredu najaktívnejší R. Hládek a Večerek. Výborná spolupráca zálohy a útoku v 35. min priniesla pre hostiteľov vytúžené ovocie. Pavol Večerek dostal dobrú prihrávku od J. Romaňáka a presne mierenou strelou zaznamenáva úvodný gól. Brezania pokračovali naďalej v aktívnej hre. V 53. min po vhadzovaní Mäsiara Rudolf Hládek nechytateľne zvyšuje na 2:0. Hruštín sa nevzdáva a v 75. min po centri z pravej strany dáva ukážkovými „nožničkami“ kontaktný gól František Martvoň.. Breza okamžite odpovedá, keď po osi R. Hládek - Pavol Sitárik - Lukáš Volček posledne menovaný upravuje na konečných 3:1. (rh)
Zákamenné – Novoť 1:0
(0:0)
Gól: Chmeľ
Šláger kola priniesol v úvodnom dejstve vyrovnaný futbal, pričom o niečo viac šancí si vypracovali domáci futbalisti. Po zmene strán sa hralo už len na polovici hostí, ale Zákamenné sa trápilo s koncovkou. Za zmienku stojí hlavne brvno domáceho J. Godiša v 60. min. Päť minút pred koncom však presne odcentroval M. Godiš a Jozef Chmeľ vsietil hlavou víťazný gól Zákamenného. Líder si tak pripísal na svoje konto ďalšie, i keď vydreté tri body. (av)

1. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji