Ale v súčasnosti patrí s približne 800 obyvateľmi k najmenším v okrese. Jej historický význam pri osídľovaní hornej Oravy je však veľmi veľký.
Oslavy sa konali tri dni, od 17. do 19. septembra a mali bohatý program. Začali sa slávnostným zasadnutím obecného zastupiteľstva, ktorého sa zúčastnili rodáci a predstavitelia spoločenského a hospodárskeho života obce i širšieho regiónu. Na zasadnutí bola „pokrstená“ monografia obce - ňou sa Vasiľovo zaradilo k väčšine oravských sídiel, ktoré už takúto publikáciu majú. V kultúrnom programe pri tejto príležitosti vystúpila domáca spevácka skupina s harmonikárom. Druhý deň sa Vasiľovčania zišli na slávnostnej sv. omši, ktorú celebroval Jozef Sobota, mimochodom, od roku 1995 jediný čestný občan obce.
Koncelebrantom bol a homíliu mal Jozef Knapík, prvý kňaz pochádzajúci z Vasiľova, ktorý je v súčasnosti správcom farnosti v Bobrove. Po omši sa v kostole, ktorý vznikol prístavbou starého kostola a bol dokončený v roku 1999, konal koncert súrodencov Jendruchovcov z Bratislavy. Po ňom sa všetci vydali na slávnostný sprievod dedinou, na čele ktorého šli hasiči s erbom a zástavou obce. Za nimi koč ťahaný párom koní a v ňom starosta František Feja s kňazom Jozefom Sobotom a kočiš Peter Jurky. Potom skupina krojovaných žien, mužov a detí nasledovaná ostatnými dedinčanmi a hosťami. Sprievod mieril do areálu základnej školy, kde sa odohrávala ďalšia časť osláv. V škole bola najskôr otvorená výstava historických dokumentov o obci, krojov a dobových predmetov. Po slávnostných príhovoroch nasledoval kultúrny program, pri ktorom sa podával spoločný guláš. Sobotný program bol zakončený večernou tanečnou zábavou v kultúrnom dome. Tri slávnostné dni sa skončili v nedeľu športovým popoludním na miestnom futbalovom ihrisku.