III. liga Starší dorast Dohrávka 4. kola

Starší dorast
Dohrávka 4. kola
Dolný Kubín – Nová Baňa 3:1 (2:1)
Góly domácich: Michal Hutko 2, Lejko
Dolnokubínski starší dorastenci mali počas celého stretnutia územnú prevahu. Na ihrisku pôsobili kombinačnejším a futbalovejším dojmom ako ich súper a zaslúžene zvíťazili. Za stavu 3:1 zahodil pokutový kop Milan Tvarožný.
7. kolo
Námestovo – Podlavice 2:1 (2:0)
Góly domácich: Daniel Gerek, Anton Palider
Až v piatom zápase na domácom ihrisku sa starším dorastencom Námestova podarilo naplno zabodovať. Hra Námestovčanov sa viditeľne zlepšuje. Stabilizáciou zostavy prišli aj lepšie výsledky a mužstvo získava žiaduce sebavedomie a zlepšené výkony hráčov MŠK sú badateľné. Úrovňou vo veľmi kvalitnom stretnutí zahrali domáci, hlavne v prvom polčase, veľmi dobre. Po štyridsiatich piatich minútach viedli rozdielom dvoch gólov. Pritom ešte aspoň tri gólové šance nezužitkovali. Hostia hrali v strede poľa dobre, no v defenzíve nestáli na pevných nohách. Úvodný gól stretnutia strelil tradičný domáci strelec Daniel Gerek. V 21. min si efektne hruďou v šestnástke hostí prebral loptu a ľavačkou povedľa brankára skóroval. Na 2:0 zvýšil zlepšujúci sa Anton Palider. V 33. min gólovo zakončil samostatný nájazd na brankára Podlavíc. V druhom polčase hráči z Horehronia poriadne pridali. Neustálym pohybom tlačili Námestovčanov pred ich šestnástku. Hosťom sa už však len podarilo znížiť v 73. min na 1:2, autorom gólu bol Roman Kováč.
Liptovský Mikuláš – Dolný Kubín
2:0 (1:0)
Hostia mali počas zápasu územnú prevahu, avšak boli málo efektívni. Šance mal Tvarožný, Lejko či Feranc, no nedotiahli ich do úspešného konca. V druhom polčase dali domáci gól z pokutového kopu, ktorý videl asi len sám rozhodca. V 85. min neuznal hosťom regulárny gól, čím ich poškodil. Dolnokubínčania boli lepším mužstvom, domáci však z minima vyťažili maximum.
Mladší dorast
Dolný Kubín – Nová Baňa 1:2 (0:1)
Gól domácich: Móres
Domáci nastúpili s jedenástimi hráčmi v poli. V dolnokubínskom mužstve šarapatila maródka, keď traja hráči boli chorí alebo zranení. To sa aj výrazne prejavilo na hre mužstva. Hráči chceli, no na vyspelejší kolektív hostí nemali. Nová Baňa sa ujala vedenia v 16. min po štandardnej situácii a následnej hlavičke. Domáci nastúpili do druhého polčasu s odhodlaním zvrátiť stav stretnutia. Na 1:1 vyrovnal z priameho kopu Móres. Hostia však po rýchlom protiútoku a nedôslednom bránení domáceho mužstva strelili druhý gól. Výsledok 1:2 už zotrval až do samého konca zápasu. Treba sa pozastaviť nad prácou dolnokubínskeho výboru, keď domáci tréner mal k dispozícii len jedenásť futbalistov.
7. kolo
Námestovo – Podlavice 1:0 (0:0)
Gól: Rado Borovka
Mladší dorastenci MŠK dosiahli cenné víťazstvo s doteraz druhým mužstvom tabuľky. Námestovčanom dobre zachytal brankár Lukáš Zimáň. Všetci hráči domácich sa v poli snažili a tak na začiatku druhého polčasu ich výkon korunoval gólom Rado Borovka.
Liptovský Mikuláš – Dolný Kubín 5:1 (1:1)
Gól hostí: Dauda
Hostia sa nebojácne pustili do súpera a už v 5. min strela Daudu z dvadsiatich metrov našla svoj smer. Domáci vyrovnali v 20. min, keď po dlhom aute a nedôraznej hre obrancov vystrelil z hranice šestnástky domáci hráč a upravil tak na 1:1. Škoda nepremenenej gólovej šance Daudu, ktorý sa rútil sám na brankára, no neprekonal ho. V druhom polčase hrali Liptáci lepšie. Mali výškovú prevahu a tým boli fyzicky zdatnejší. Dolnokubínčanov napokon zvalcovali štyrmi gólmi. Po zmene strán mal dobrú príležitosť Dauda, ktorý však nastrelil len domáceho obrancu.
Gól hostí: Kozáčik
Počas celého stretnutia boli domáci lepším mužstvom. Podlavice mali neustálu prevahu a zaslúžene zvíťazili. Hosťom sa podarilo skorigovať, keď jediným strelcom bol Kozáčik.

Mladší žiaci
Podlavice – Dolný Kubín 1:2 (0:1)
Góly hostí: Bartoš, Jašica
Vo veľmi dobrom stretnutí zaslúžene zvíťazili hostia. Po peknej samostatnej akcii sa gólovo prezentoval Bartoš. Prešiel obranou domácich a nekompromisne skóroval. Podlaviciam sa v druhom polčase po skrumáži pred bránkou podarilo vyrovnať. Dolnokubínčania dali víťazný gól po nádhernej akcii. Gólovo sa presadil Jašica. V dvoch prípadoch Dolnokubínčanov podržal brankár Murín. Mužstvo treba pochváliť za bojovný výkon. Pre hostí to bolo zatiaľ najťažšie stretnutie.
II. liga – skupina Sever – 7. kolo
Kysucké Nové Mesto – Námestovo 1:1 (0:0)
Gól hostí: Mihaliak
Námestovčania nehrali dobre, viazla im kombinácia. V druhom polčase inkasovali, no pred koncom stretnutia sa im podarilo vyrovnať na konečných 1:1.
Nižná – Ružomberok B 0:7 (0:3)
Ružomberčania boli posilnení o niekoľkých hráčov A družstva, ktorí odohrali svoj majstrovský zápas už v sobotu. V zápase tak doslova rozstrieľali Nižnú. K vysokému víťazstvu im dopomohli aj niektorí nezodpovední žiaci Nižnej.
Turčianske Teplice – Trstená 1:0
Kysucké Nové Mesto – Námestovo 0:5 (0:2)
Góly: Kramarčík 2, Kurtulík 2, Jakub Ratičák
Hostia boli počas celého stretnutia lepším mužstvom. Domáci sa len sporadicky presadzovali na polovici Námestovčanov. Okrem piatich gólov zostalo ešte veľa šancí nevyužitých.
Nižná – Ružomberok B 0:1 (0:0)
Mladší žiaci Nižnej ukázali svojim starším spoluhráčom, ako sa má bojovať o dobrý výsledok.
Turčianske Teplice – Trstená 1:1
III. liga – skupina B – 7. kolo
Vrútky – Veličná 3:0 (2:0)
Hostia hrali vcelku dobre, no napriek tomu inkasovali tri góly. Zahodili však minimálne štyri gólové príležitosti. Veličná nastúpila nekompletná o zranených hráčov.
Tvrdošín – Bziny 11:0 (6:0)
Góly: T. Letoštiak 3, Andrej Kováč 3, Ján Huraj 2, Filip Adamča 2, J. Trstenský
Jednoznačná záležitosť domáceho mužstva. Hralo sa prakticky len na jednu bránku. Ďalšie obrovské množstvo šancí zostalo nevyužitých. Bziny však hrali len s deviatimi hráčmi.
Oravské Veselé – Chlebnice 1:0 (0:0)
Gól: Maslaňák
Rabča – Svätý Kríž 2:0 (1:0)
Góly: Lukáš Kekeliak, Maroš Ferneza
Domáci mali jednoznačnú prevahu, no nedokázali premeniť šance.
Turčianska Štiavnička - Liesek 1:6 (1:3)
Góly: Jozef Chovančák 3, Poláček, Oleš, Kabáč
Hostia potvrdili dobrú prácu s mládežníckym futbalom v Liesku. Po prehre 1:3 v 1. kole v Martine nasledovalo 5 vitazstiev a 1 remíza. Aj v tomto stretnutí mali počas celého zápasu hernú prevahu, ktorú vyjadrili šiestimi gólmi. Domáci mali k tomu k dispozícii ešte 2 pokutové kopy.
Mutné – Fomat Martin 0:10 (0:3)
Vrútky – Veličná 5:0 (1:0)
V prvom polčase to bol vyrovnaný duel. Po zmene strán domáci potrestali chyby hostí a vysoko zvíťazili.
Tvrdošín – Bziny 7:0 (3:0)
Góly: František Čajka 2, Matúš Gregorec, T. Kopta, M. Vasek, Alan Adamča, Ľ. Pikna
Jednoznačný priebeh oravského derby. Tvrdošínčania mali prevahu, ktorú aj gólovo vyjadrili. Bziny od väčšieho gólového prídelu paradoxne zachránil ich najlepší hráč - brankár. Hostia však nastúpili len s deviatimi hráčmi.
Oravské Veselé – Chlebnice 0:4 (0:0)
Rabča – Svätý Kríž 6:0 (4:0)
Góly: Miroslav Pilarčík 2, Oleš 2, Somsedík, Matúš Briššák
Oproti starším žiakom mladší žiaci Rabče svoje šance a aj prevahu dokázali gólovo zužitkovať. Za výkon ich treba pochváliť.
Turčianska Štiavnička - Liesek 1:1
(0:0) Gól: Tješ
Aj mladší chlapci z Liesku si za predvedený výkon zaslúžili vyhrať. Proti však bol veľmi dobrý domáci brankár a naopak, neistý brankár Liesku dostal ľahký vyrovnávajúci gól. Aj mladší žiaci prehrali v prvom kole v Martine, potom 5 zápasov vyhrali a dnes hrali nerozhodne.
Mutné – Fomat Martin 0:6 (0:1)

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?