Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Lomná dokázala vyhrať zdanlivo

V dueloch siedmeho kola sa roztrhlo vrece s gólmi. Celkovo brankári kapitulovali 24-krát, čo predstavuje vysoký priemer - 4,8 góla na jedno stretnutie. V každom stretnutí padli aspoň tri, no v Zákamennom až šesť a v Lomnej ich bolo dokonca sedem.

Taktiež zaujala vysoká prehra Zázrivej v Hruštíne a gólové preteky v Lomnej so šťastnejším koncom pre domácich. V tabuľke nastali len minimálne posuny - výhry Hruštína a Vasiľova spôsobili, že tieto tímy odsunuli Beňadovo z 5. na 7. priečku. Strelecké kopačky si teraz obul Anton Tisoň, no ani jeho hetrik nepomohol Oravskej Lesnej zaknihovať si čo i len jeden bod.

Góly: J. Godiš, Kocúr (obaja po 2), R. Florek, V. Vojtaššák
Hostia pricestovali na stretnutie len s desiatimi hráčmi a od úvodnej minúty sa zamerali na bránenie. Napriek tomu ich však kvalitnejší súper jednoznačne predčil. Domáci futbalisti sa predbiehali v zahadzovaní šancí, no až šesť z nich dokázali úspešne zrealizovať. Prvý gól padol už v 4. min, kedy presnou strelou k žrdi poslal Zákamenné do vedenia Róbert Florek. Ďalší pridal po centri v 30. min Ján Godiš. Onedlho nato upravoval na polčasových 3:0 tvrdou strelou spoza 16-ky Vladimír Vojtaššák. Domáci celok nepoľavil ani po zmene strán a pridal ďalšie góly. V 55. min si nabehol za obranu hostí Ján Kocúr, prehodil brankára a bolo 4:0. Desať minút pred koncom efektne umiestnil loptu do šibenice opäť J. Godiš. Na konečných 6:0 upravoval v poslednej minúte znova J. Kocúr. (av)

Novoť – Breza 2:2 (1:0)
Góly: M. Mikolajčík, E. Jašica – M. Betík, M. Volček
ŽK: Večerek, D. Nodžák (Breza)
O prvú zmenu skóre sa už v 5. min postaral Miroslav Mikolajčík. Prehodil brankára a Novoť viedla 1:0. Z ďalšieho priebehu úvodného dejstva stoja za zmienku hlavne šance domácich Emila Jašicu a M. Mikolajčíka, ktorí z dobrých pozícií netrafili bránu. Prvý menovaný si to vynahradil v 50. min – nekompromisnou strelou ponad brankára zvyšuje na 2:0. Po tomto góle Breza ožila a podarilo sa jej znížiť. Úspešným strelcom z priameho kopu bol Milan Betík. Rozuzlenie prišlo v závere, kedy vyrovnáva na 2:2 Michal Volček.
(mh)

Hruštín – Zázrivá 4:0
(3:0)
Góly: K. Kubolek, Snovák, Martvoň, J. Teťák
ŽK: Kotúľ, Kupčulák, Martvoň – Vanko
ČK: Vanko (Zázrivá) - po 2 ŽK
Vo vyrovnanom stretnutí zvládli prvý polčas lepšie domáci, keď sa trikrát gólovo presadili. Ich presvedčivé víťazstvo sa začalo rodiť v 25. min, kedy po prízemnom centri z ľavej strany dorazil loptu do siete Karol Kubolek – 1:0. Druhý úspech domácich prišiel v 30. min. Strelou k žrdi z hranice 16-ky sa prezentoval Lukáš Snovák. V 40. min vyrazil hosťujúci brankár strelu posledne menovaného hráča a loptu do brány zasunul František Martvoň. Po obrátke upadla hra do priemeru. Loptu mali častejšie na kopačkách futbalisti Zázrivej, no vážnejšiu šancu si nevypracovali. Práve naopak, v 85. min Hruštín zvyšuje na konečných 4:0. Autorom gólu bol Jozef Teťák, ktorý zo 16 m pekne prehodil súperovho gólmana. (fm)

Lomná – Oravská Lesná 4:3 (2:2)
Góly: M. Juriga 2, Ondrisek, Krupčík – A. Tisoň 3
Začiatok zápas sa niesol v réžii hostí, pretože Lomná prehrávala v 26. min už 0:2. Obidva góly vsietil Anton Tisoň. Prvý padol v 7. min po slabej strele k žrdi, druhý po zakončení z miesta. Domáci sa nevzdávali a do polčasu sa im podarilo odpovedať rovnakým počtom presných zásahov. Najprv z priameho kopu znižoval Milan Juriga a potom Ján Krupčík po peknej kombinačnej akcii vyrovnal. Po zmene strán išla do vedenia opäť Oravská Lesná. Hosťujúci stopér nedôrazne vystrelil, k lopte sa dostal A. Tisoň, obehol brankára a tretíkrát skóroval. Domáci neskladajú zbrane a M. Jurigom zrovnávajú stav na 3:3. Prvýkrát v stretnutí viedol domáci celok v 78. min, kedy po akcii na jeden dotyk rozhodol Ondrisek. Duel bohatý na góly sa odohrával vo veľmi kultúrnej atmosfére, čo ocenil aj hlavný rozhodca. (mj)

Vasiľov – Beňadovo
2:1 (1:0)
Góly: Voška, Ľ. Hnojčík (11 m) – Graňák
Stretnutie dobrej úrovne sa začalo vyvíjať lepšie pre domácich. V 25. min vybehol brankár Beňadova a Voška ho z 20 m dokázal prestreliť – 1:0. Druhý úspech mohol Vasiľov pridať o 15 minút neskôr, no musel by premeniť pokutový kop. Ešte predtým, presnejšie v 30. min, hosťujúci Patrik Graňák strelou pod brvno vyrovnal. Ďalšiu možnosť kopať penaltu dostali domáci v 74. min a tentoraz ju premenili. Jej úspešným exekútorom bol Ľubomír Hnojčík. Po nej už ani jedno mužstvo nedokázalo zmeniť výsledok a tak si hostitelia pripísali druhú výhru v sezóne. (ff)

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?