Nedeľa, 1. november, 2020 | Meniny má Denis, DenisaKrížovkyKrížovky

Lomná dokázala vyhrať zdanlivo

V dueloch siedmeho kola sa roztrhlo vrece s gólmi. Celkovo brankári kapitulovali 24-krát, čo predstavuje vysoký priemer - 4,8 góla na jedno stretnutie. V každom stretnutí padli aspoň tri, no v Zákamennom až šesť a v Lomnej ich bolo dokonca sedem.

Taktiež zaujala vysoká prehra Zázrivej v Hruštíne a gólové preteky v Lomnej so šťastnejším koncom pre domácich. V tabuľke nastali len minimálne posuny - výhry Hruštína a Vasiľova spôsobili, že tieto tímy odsunuli Beňadovo z 5. na 7. priečku. Strelecké kopačky si teraz obul Anton Tisoň, no ani jeho hetrik nepomohol Oravskej Lesnej zaknihovať si čo i len jeden bod.

Góly: J. Godiš, Kocúr (obaja po 2), R. Florek, V. Vojtaššák
Hostia pricestovali na stretnutie len s desiatimi hráčmi a od úvodnej minúty sa zamerali na bránenie. Napriek tomu ich však kvalitnejší súper jednoznačne predčil. Domáci futbalisti sa predbiehali v zahadzovaní šancí, no až šesť z nich dokázali úspešne zrealizovať. Prvý gól padol už v 4. min, kedy presnou strelou k žrdi poslal Zákamenné do vedenia Róbert Florek. Ďalší pridal po centri v 30. min Ján Godiš. Onedlho nato upravoval na polčasových 3:0 tvrdou strelou spoza 16-ky Vladimír Vojtaššák. Domáci celok nepoľavil ani po zmene strán a pridal ďalšie góly. V 55. min si nabehol za obranu hostí Ján Kocúr, prehodil brankára a bolo 4:0. Desať minút pred koncom efektne umiestnil loptu do šibenice opäť J. Godiš. Na konečných 6:0 upravoval v poslednej minúte znova J. Kocúr. (av)

Novoť – Breza 2:2 (1:0)
Góly: M. Mikolajčík, E. Jašica – M. Betík, M. Volček
ŽK: Večerek, D. Nodžák (Breza)
O prvú zmenu skóre sa už v 5. min postaral Miroslav Mikolajčík. Prehodil brankára a Novoť viedla 1:0. Z ďalšieho priebehu úvodného dejstva stoja za zmienku hlavne šance domácich Emila Jašicu a M. Mikolajčíka, ktorí z dobrých pozícií netrafili bránu. Prvý menovaný si to vynahradil v 50. min – nekompromisnou strelou ponad brankára zvyšuje na 2:0. Po tomto góle Breza ožila a podarilo sa jej znížiť. Úspešným strelcom z priameho kopu bol Milan Betík. Rozuzlenie prišlo v závere, kedy vyrovnáva na 2:2 Michal Volček.
(mh)

Hruštín – Zázrivá 4:0
(3:0)
Góly: K. Kubolek, Snovák, Martvoň, J. Teťák
ŽK: Kotúľ, Kupčulák, Martvoň – Vanko
ČK: Vanko (Zázrivá) - po 2 ŽK
Vo vyrovnanom stretnutí zvládli prvý polčas lepšie domáci, keď sa trikrát gólovo presadili. Ich presvedčivé víťazstvo sa začalo rodiť v 25. min, kedy po prízemnom centri z ľavej strany dorazil loptu do siete Karol Kubolek – 1:0. Druhý úspech domácich prišiel v 30. min. Strelou k žrdi z hranice 16-ky sa prezentoval Lukáš Snovák. V 40. min vyrazil hosťujúci brankár strelu posledne menovaného hráča a loptu do brány zasunul František Martvoň. Po obrátke upadla hra do priemeru. Loptu mali častejšie na kopačkách futbalisti Zázrivej, no vážnejšiu šancu si nevypracovali. Práve naopak, v 85. min Hruštín zvyšuje na konečných 4:0. Autorom gólu bol Jozef Teťák, ktorý zo 16 m pekne prehodil súperovho gólmana. (fm)

Lomná – Oravská Lesná 4:3 (2:2)
Góly: M. Juriga 2, Ondrisek, Krupčík – A. Tisoň 3
Začiatok zápas sa niesol v réžii hostí, pretože Lomná prehrávala v 26. min už 0:2. Obidva góly vsietil Anton Tisoň. Prvý padol v 7. min po slabej strele k žrdi, druhý po zakončení z miesta. Domáci sa nevzdávali a do polčasu sa im podarilo odpovedať rovnakým počtom presných zásahov. Najprv z priameho kopu znižoval Milan Juriga a potom Ján Krupčík po peknej kombinačnej akcii vyrovnal. Po zmene strán išla do vedenia opäť Oravská Lesná. Hosťujúci stopér nedôrazne vystrelil, k lopte sa dostal A. Tisoň, obehol brankára a tretíkrát skóroval. Domáci neskladajú zbrane a M. Jurigom zrovnávajú stav na 3:3. Prvýkrát v stretnutí viedol domáci celok v 78. min, kedy po akcii na jeden dotyk rozhodol Ondrisek. Duel bohatý na góly sa odohrával vo veľmi kultúrnej atmosfére, čo ocenil aj hlavný rozhodca. (mj)

Vasiľov – Beňadovo
2:1 (1:0)
Góly: Voška, Ľ. Hnojčík (11 m) – Graňák
Stretnutie dobrej úrovne sa začalo vyvíjať lepšie pre domácich. V 25. min vybehol brankár Beňadova a Voška ho z 20 m dokázal prestreliť – 1:0. Druhý úspech mohol Vasiľov pridať o 15 minút neskôr, no musel by premeniť pokutový kop. Ešte predtým, presnejšie v 30. min, hosťujúci Patrik Graňák strelou pod brvno vyrovnal. Ďalšiu možnosť kopať penaltu dostali domáci v 74. min a tentoraz ju premenili. Jej úspešným exekútorom bol Ľubomír Hnojčík. Po nej už ani jedno mužstvo nedokázalo zmeniť výsledok a tak si hostitelia pripísali druhú výhru v sezóne. (ff)

1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  2. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  3. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  4. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  5. Magazín SME Ženy už v predaji
  6. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  7. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  8. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  9. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  10. Aplikácia na likvidáciu škody. Bez obhliadky a bez faktúry.
  1. Nechajte zamestnancov vybrať si služobné auto, oplatí sa vám to
  2. Moringa a Ginkgo - pomocníci z prírody
  3. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  4. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  5. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  9. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?