Na mestské slávnosti sa prišli pozrieť nielen Dolnokubínčania, ale i návštevníci prakticky z celej Oravy. Predajné stánky ponúkali pomerne pestrý tovar, textil, obuv, domáce potreby, perníky, sladkosti, menej však bolo remeselných výrobkov. Nechýbala ani ochutnávka tradičných jedál minulosti, ktorú ponúkla folklórna spevácka skupina Orava. Relatívne veľký priestor patril Jesennému autosalónu, na ktorom autopredajcovia predstavili nové modely osobných áut. Organizátori mysleli aj na deti, pre ktoré boli pripravené rozličné atrakcie, ako napríklad nafukovací hrad.
O sviatočnú atmosféru a zábavu sa postarali viaceré folklórne a hudobné skupiny. Na tribúne pred mestským kultúrnym strediskom vystúpili FS Kubínčan, Kukučka z Jasenovej, Studnička z Veličnej, FS Rosička, Rosa, účastníci V. Medzinárodného gajdošského festivalu Gajdovačka, folk-rocková skupina Saltarella z Pelhřimova, domáce kapely Lekra, DEel, MJK, Power a zlatým klincom piatkového programu bol „populárny ľudový orchester jednoduchej zábavy a oddychu“ Lojzo.
Medzi návštevníkmi bolo vidieť viacero známych tvárí. Stretli sme aj bývalého politika a súčasného advokáta a publicistu Milana Galandu, ktorý už niekoľko rokov žije v Bratislave. „Tie prvé jarmoky, ktoré sa konali v osemdesiatych rokoch v staromestskej časti, mali trochu inú atmosféru. Tieto na Bysterci sú už viac skomercionalizované, je tu viac tovaru, ktorý je aj v bežných obchodoch, menej klasických ľudovoremeselných výrobkov. Pre mňa je však krásne to, že sa tu stretnem s ľuďmi, s ktorými sa bežne nestretám - prejdem sa po kúsku mesta, stretnem tisíc ľudí a z nich sto poznám. A najviac sa mi páči, že sa do toho vkladá folklór - treba zachovávať staré tradície a vymýšľať nové tradície,“ povedal nám M. Galanda.