Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Zákamenné stále prvé, posledná už Zázrivá

Uplynulú nedeľu odohrali mužstvá ďalších päť zápasov a majú tak za sebou úvodnú tretinu ročníka. Magnetom kola bolo susedské derby medzi Brezou a Zákamenným. Oba celky podali kvalitné výkony a body si spravodlivo podelili. Doterajší líder tabuľky je naďal

ej prvý, no už len vďaka lepšiemu skóre. Po jasnom víťazstve v Zázrivej sa na tretiu priečku prepracovala Novoť. Domáci kolektív pokračuje v nepresvedčivých výkonoch, čo sa odrazilo aj na jeho postavení – spadol až na posledné miesto. Zakončovateľské kvality tentokrát predviedol Miroslav Mikolajčík z Novote – svoj gólový účet doplnil o tri presné zásahy.

Divákov: 50
Začiatok stretnutia sa odohrával v strede poľa. Šancu streliť úvodný gól mali ako prví hostia, no v 23. min nepremenili pokutový kop. Strelu hosťujúceho hráča brankár Mutného chytil. Od tohto momentu boli iniciatívnejší domáci. V 35. min ich po ideálnom vysunutí posiela do vedenia Marián Hucko. Obraz hry sa nezmenil ani v druhej polovici stretnutia. Aktívnejší domáci zvýšili v 56. min na 2:0, gólovou strelou spoza 16-ky sa prezentoval Milan Kapičák. Na zaslúžených 3:0 upravoval znova M. Hucko, keď unikol obrancom Vasiľova. (jt)
Beňadovo – Lomná 2:1 (0:0)
Góly: Graňák, Ján Pepucha - Ondrisek
ŽK: Ľ. Pepucha, Bartoš (obaja Beňadovo)
ČK: Graňák, K. Kormaňák (obaja Beňadovo)
Prvý polčas sa odohrával prevažne na polovici Lomnej. Domáci hráči v ňom mali nespočetné množstvo šancí - do streleckej listiny sa mohli zapísať predovšetkým Graňák, Ján Pepucha a K. Kormaňák, ktorí zakončovali sami pred brankárom. Po zmene strán sa však už po centri K. Kormaňáka Patrik Graňák nemýlil a hlavou prekonal súperovho gólmana. Hosťom sa podarilo vyrovnať hneď po rozohraní, úspešným strelcom bol Ondrisek. Druhý presný zásah domácich padol v 65. min, kedy centrovanú loptu z rohového kopu poslal hlavou do brány Ján Pepucha – 2:1. V závere stretnutia museli opustiť ihrisko dvaja hráči Beňadova, ktorí reagovali na nepresné výroky rozhodcu. Podľa vyjadrenia obidvoch strán podali rozhodcovia slabý výkon, čím poškodili hlavne hostiteľov z Beňadova. Nebyť toho, domáci mohli vyhrať aj vyšším rozdielom. (pg)
Oravská Lesná – Hruštín 2:1 (2:0)
Góly: Noga 2 – Snovák
Domáci kolektív mal počas celého úvodného dejstva prevahu, ktorú korunoval dvoma strelenými gólmi. Po centrovaných loptách sa dvakrát presne trafil Milan Noga. Prvý padol v 12. a druhý v 30. min. Po obrátke sa hralo zväčša medzi 16-kami. Hosťom sa podarilo po hrubej chybe stopéra Or. Lesnej už len znížiť. Samostatný únik úspešne zrealizoval Lukáš Snovák a upravil na konečných 2:1. V závere domáci tesne víťazstvo ubránili. (ak)
Zázrivá – Novoť 1:5 (0:2)
Góly: Otruba – M. Mikolajčík 3, Š. Jašica 2
ŽK: Ľ. Mikolajčík (Novoť)
Úvod zápasu bol vyrovnaný, no postupne sa začali presadzovať hostia. Hrubé chyby Zázrivej dokázali nekompromisne trestať. Dvakrát sa im to podarilo v prvom polčase, keď najprv v 11. min otvoril gólový účet Štefan Jašica a potom v 24. min zvýšil Miroslav Mikolajčík. Ďalšie chyby domácich hneď v úvode druhého dejstva znamenali zmenu skóre na 0:3 a vzápätí na 0:4. V rozmedzí troch minút presne zakončoval opäť M. Mikolajčík a dosiahol hetrik. Potom domáci preskupili obranu, čo znamenalo mierne oživenie. V 65. min zahrával domáci Igor Otruba priamy kop a lopta po jeho strele zo 17 m končí v sieti – 1:4. Zázrivá sa snažila ešte vyvinúť tlak a skorigovať stav, no nasledovalo prečíslenie jej zadných radov a ďalší gól. Na konečných 1:5 pre jednoznačne lepšiu Novoť stanovil svojim druhým gólom v zápase Š. Jašica. (io)
Breza – Zákamenné 1:1 (1:1)
Góly: Pavol Sitárik – M. Florek
ŽK: Peter Sitárik, Pavol Sitárik – Š. Florek
Divákov: 300
Slušná divácka kulisa sa už v 3. min prizerala úvodnému gólu hostí. Do voľného priestoru si nabehol Matej Florek a presne mierenou prízemnou strelou prekonal brankára Brezy – 0:1. V 13. min sa vo vyloženej šanci ocitol domáci J. Janík, ale jeho strelu obrana Zákamenného odvrátila na roh. O 15 minút sa dostali domáci opäť do dobrej šance. Triebeľ, idúc sám na brankára Žatkuliaka, však zakončuje tesne vedľa ľavej žrde. V 37. min potiahol loptu po pravej strane Peter Sitárik a jeho presnú prihrávku premieňa Pavol Sitárik na vyrovnávajúci gól. V druhej 45-minútovke produkovali obidve mužstvá dobrý futbal, no bez gólového efektu. Vzájomné útoky sa končili na pozorných obranách. Najlepší hráč Zákamenného M. Florek dal o sebe vedieť aj v 66. min. Nebezpečne vystrelil na brankára Račáka, ten však jeho pokus zneškodnil. Hostia mohli v 83. min strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale obranca Brezy P. Betík odvracia na roh. Susedské derby sa napokon skončilo zmierlivo. Hostia svojím výkonom potvrdili prvé miesto v tabuľke. (rh)

1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?
  10. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 9 617

V Osádke už vykonali viac odberov ako má dedina obyvateľov.

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii v utorok 27.októbra o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.