Prezentuje najnovšie obrazy významného predstaviteľa strednej generácie slovenského výtvarného umenia Ivana Csudaia. Táto kolekcia obrazov znamená ďalší posun v jeho diele. Oproti predchádzajúcej tvorbe sa výrazne obohatil kolorit, kompozície sa stali sofistikovanejšími a rafinovanejšie sa narába s naratívnym momentom.
Zvláštnosťou týchto obrazov je to, že vedú veľmi zaujímavý polyfonický dialóg tak s dejinami výtvarného umenia, ako aj s inými oblasťami umenia či dokonca s vizuálnou kultúrou každodennosti. Ivan Csudai vytvára priestor, v ktorom sa stretávajú bytosti nám dôverne známe zo žitého sveta s bytosťami, ktoré v tomto svete nestretávame. Tieto bytosti nie sú ani monštrá, ani fosílie, ale figúry, ktoré sme síce predtým nevideli, ale predsa ich odniekiaľ dôverne poznáme. Možno povedať, že to, čo na obrazoch vidíme, je vlastne súhrnná ikonická správa o novej forme evolúcie, vyznačujúcou sa tým, že nie je riadená slepou hrou prírody, ale má svojho pôvodcu, ktorým je Ivan Csudai.
V Malej výstavnej sieni predstavuje svoju tvorbu výtvarník Patrik Illo. Vo svojej tvorbe sa rád pohybuje na hranici voľného umenia a dizajnu, čo nakoniec dokazuje aj výstava Fragile Design. Vo voľnej tvorbe uplatňuje prvky dizajnérskeho myslenia, rád prepožičiava artefaktom dizajnérsky prísne formy, ktoré sú však oslobodené od služobnosti úžitkovej funkcie. V dizajnérskej tvorbe zase uvoľňuje prísnosť dizajnu, podriadeného predovšetkým úžitkovej funkcii, postupmi, ktoré sa využívajú v oblasti voľného umenia. Výsledkom však nie sú eklektické produkty, ale artefakty, pútajúce na seba odvážnymi zásahmi, vedúce k znejasneniu hraníc medzi voľným umením a dizajnom. Patrik Illo je jednoducho pašerák, ktorý z jednej krajiny pašuje do druhej to, čo tam nie je a čo oficiálna správa krajiny nedokáže legálnymi prostriedkami zabezpečiť. To, čo robí, je porušením noriem, ale porušenie estetických noriem sa toleruje, pretože len vďaka ich porušeniu vzniká niečo, čo výrazným spôsobom obohacuje náš svet.