Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Breza deklasovala Mutné až rozdielom troch tried

Ďalších päť meraní síl prinieslo tri remízy a dve jasné víťazstva domácich. Ako už naznačuje titulok, najviac sa darilo Breze.

Tá vôbec nešetrila Mutné a na cestu domov mu nadelila 9 gólov. Nezaváhal ani líder tabuľky zo Zakamenného, keď si na vlastnom trávniku pripísal už štvrtú výhru v piatich odohratých kolách. Za pozornosť stojí aj presná muška Sitárikovcov z Brezy, M. Vrábľa zo Zákamenného a M. Jurigu z Lomnej. Všetci títo hráči dokázali trikrát napnúť súperovu sieť.

ŽK: Peter Sitárik (Breza)
Ako už naznačuje výsledok, Breza si v zápase proti poslednému Mutnému urobila strelecké hody. Svoj gólový koncert roztočila v 18. min, kedy Jaroslav Triebeľ poslal do brány centrovanú loptu – 1:0. V 33. min pridal druhý gól po presnej strele z priameho kopu Peter Sitárik. Tesne pred koncom uvodného dejstva stanovil na polčasových 3:0 peknou hlavičkou Rudolf Hládek. Aj po zmene strán sa domáci usadili na súperovej polovici. V 54. min upravoval na 4:0 po samostatnej akcii opäť Peter Sitárik a ten istý hráč dosiahol o dve minúty hetrik. Po hodine hry unikol Pavol Sitárik a brankár hostí lovil loptu zo siete šiestykrát. Hneď nato mení stav Pavol Večerek.

V 76. min prišla pekná akcia po osi R. Hládek – Večerek – Pavol Sitárik a posledne menovaný sa pri zakončení nemýlil. Aj druhému zo Sitárikovcov sa podarilo dosiahnuť hetrik. Skompletizoval ho hneď po rozohratí po predchádzajúcom góle, čím spečatil jednoznačnú prevahu domáceho celku v tomto stretnutí. (rh)
Zákamenné – Zázrivá 4:1 (3:0)
Góly: M. Vrábeľ 3, Vojtaššák – Pazdera
ŽK: Sochuliak (Zákamenné)
ČK: Ligas (Zázrivá)
Domáci kolektív odštartoval cestu za víťazstvom v 13. min, keď po kombinačnej akcii presne zakončoval Michal Vrábeľ. Druhá zmena skóre nastala už o dve minúty – po strele Godiša dorazil loptu do siete opäť M. Vrábeľ. V 36. min sa exportnou strelou zo 40 m prezentoval Jozef Vojtaššák a bolo 3:0. Presná hlavička strelecky disponovaného M. Vrábľa v 64. min znamenala úpravu výsledku na rozdiel štyroch gólov.

Hostia potom využili chvíľkovú nepozornosť v obrane Zákamenného a Pazderom znížili. Po góle mali domáci ďalších 4-5 dobrých príležitosti, no skóre sa už nezmenilo. (av)
Novoť – Oravská Lesná 2:2 (0:2)
Góly: Ľ. Mikolajčík 2 (1 z 11 m) – Michal Olbert, Noga
ŽK: Š. Košút – A. Kvak
Hostia zaskočili Novoť aktívnou hrou a v prvých 45 minútach boli lepším mužstvom. Odrazom toho boli dva strelené góly. Prvý padol v 8. min – po chybe strednopoliara domácich s prehľadom otvoril skóre Michal Olbert. Druhý po nedorozumení v obrane pridal Milan Noga. Po obrátke Novoť prestriedala a obraz hry sa úplne zmenil. Domáci pritlačili súpera a častejšie sa dostávali k zakončeniu.

V 50. min sa po skrumáži v 16-ke presadil Ľubomír Mikolajčík a bolo už len 1:2. Vyrovnanie prišlo o dvadsať minút – hranie rukou hosťujúceho obrancu v 16-ke potrestal gólom z jedenástky opäť Ľ. Mikolajčík. Tlak Novote pokračoval aj naďalej, ale zmenu výsledku nepriniesol. Deľba bodov za kvalitný prvý polčas hostí a druhý domácich je zaslúžená. (mh)
Hruštín – Beňadovo 0:0
Stretnutie nevysokej úrovne sa odohrávalo zväčša medzi šestnástkami s minimom šancí na oboch stranách. Domáci si v prvom polčase vypracovali dve dobré príležitosti. Najprv priamy kop R. Babinského hosťujúci gólman úspešne zneškodnil a nepochodil ani Teťák. Po samostatnom úniku prestrelil bránu súpera. V druhom dejstve boli pre zmenu bližšie k víťazstvu hostia – v 80. min ich hráč nastrelil brvno a odrazenú loptu brankár chytil. Z domáceho kolektívu zaujala ešte strela Fr. Radza z hranice „veľkého vápna“, ktorá letela nad bránu. Bezgólová remíza je spravodlivá.
(fm)
Lomná – Vasiľov 3:3 (1:1)
Góly: Milan Juriga 3 – Chromčík 2, Marián Kytka
ŽK: D. Ľuba – Miroslav Kytka
Počas celého zápasu mala Lomná navrch, no z víťazstva sa netešila. Obidvom tímom sa však podarilo trikrát skórovať a tak diváci nemali núdzu a gólové momenty. Presné zásahy domáceho mužstva padli po pekných vypracovaných akciách, na ktorých konci bol neomylný Milan Juriga. Góly Vasiľova sa zrodili po chybách súperového brankára – tomu robilo problémy hlavne ostré slnko. Celkovo môžeme toto stretnutie hodnotiť ako veľmi dobré, zaujal hlavne atraktívny herný prejav obidvoch tímov. (mj)