Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky

Sihelné podalo v Zubrohlave dobrý výkon

Na vlastných trávnikoch uspeli všetky mužstvá, okrem Rabčíc. Hoci hrali s vedúcim Klinom rovnocennú partiu, mali menej šťastia. Polhorčania sa prekvapivo trápili s Brezovicou.

Sihelné, ktoré sa na trávnik vrátilo po deviatich rokoch, hralo v Zubrohlave živo, gól sa mu však ešte streliť nepodarilo.
ŽK: P. Zošák (domáci)
Takmer celý zápas sa hral na jednej polovici – pred bránou Brezovice. Mužstvo domácich však od začiatku sezóny prenasleduje neschopnosť strieľať góly. V súboji s Brezovicou očakávalo lepší výsledok, tri body sú však tri body. O rozhodujúci gól sa pričinil Š. Jašák v 20. min, keď krížnou strelou z ľavej strany z 12 m prekonal brankára hostí. Proti Polhorčanom hrala aj dobrá fyzička hostí, ktorí prišli s omladeným tímom. (jp)
Zubrohlava – Sihelné
2:0 (0:0)
Góly: Václav, Hradský
Domáce mužstvo nastúpilo oslabené o hráčov základnej zostavy a začalo nervózne. Hostia ich ľahko zatlačili pred vlastnú bránu, no nevyužívajú niekoľko vyložených šancí. V 20. min nastrelili tyč domácej brány a z okamžitého protiútoku vychádza naprázdno aj obrovská šanca Zubrohlavy, ktorá končí v rukách brankára Sihelného presne na bránkovej čiare. Sihelné bolo v 1. polčase aktívnejšie, no druhá polovica hry už patrila Zubrohlave. Začala tlakom a v 60. min krásnou strelou otvára skóre Václav. O 10 min nato po centri Lešňovského Hradský hlavou zvyšuje, 2:0. Nováčik súťaže mohol ešte znížiť z jedenástky, no domáci Helebrant bol na svojom mieste. Zubrohlava si za peknú hru v 2. polčase tri body zaslúžila. (jl)
Krivá – Habovka 5:2 (2:2)
Góly: Zaťko 2, Baranček, Tokár, Pazúrik – Michal Juráň 2
ŽK: Kubala – Šadlák, Mich. Juráň, Ištók
Divákov: 80
Počas prvých 20 min mali futbalisti Krivej navrch, potom však hostia zo Studenej doliny vyrovnali hru. Skóre polčasu presne dokresľuje jeho priebeh. Po obrátke však Habovčanom došiel dych a druhý polčas sa stal jednoznačnou záležitosťou domácich futbalistov. (kh)
Liesek – Vitanová 3:0
(1:0)
Góly: Marián Kubolek 2, Ján Sirota
ŽK: Marcel Bednár
Po problematickom derby s Brezovicou hrali Liesečania opäť derby zápas na domácom trávniku. Tentoraz peknou technickou hrou súpera už od začiatku prevýšili a nedali mu žiadnu šancu. V 12. min po centri Mariána Kuboleka Ján Sirota otvára skóre. Tlak domácich presúval hru ďalej na polovicu Vitanovej. V 40. min Pavol Sirota prudkou strelou zo 16 m tesne míňa. V tej istej minúte prudko strieľa Ján Marmoľ, no brankár vyráža na roh. Aj do 2. polčasu nastupujú Liesečania odhodlane, už v 54. min po krátkom vysunutí od Marcela Bednára má Marián Kubolek pred sebou iba brankára Vitanovej, ktorého preloboval, 2:0. Do tretice zvyšujú domáci už o 5 minút. Biliardová prihrávka Pavla Sirotu našla Marcela Bednára, ktorý hlavou posúva Mariánovi Kubolekovi – 3:0. Domáci podali výborný výkon a zápas im vyšiel podľa očakávania. (jg)
Rabčice – Klin 1:2 (1:0)
Góly: Kolčák – Hablák, Stahoň
Divákov: 120
V Rabčiciach sa počas oboch polčasov hral veľmi útočný zápas. Napriek viacerým šanciam hostí sa ako prví z gólu radovali domáci po chybe hosťujúceho brankára. Kliňania v 2. polčase zahodili dokonca aj jedenástku, ktorú kopali po faule v 16-ke. Po vyrovnávajúcom góle bol futbal v Rabčiciach hlavne o tom, na koho sa šťastena skôr usmeje a kto svojou strelou uspeje. Tými šťastnejšími boli nakoniec po rohu zo skrumáže Kliňania. Napriek výsledku to bol vyrovnaný zápas.