Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

Sihelné podalo v Zubrohlave dobrý výkon

Na vlastných trávnikoch uspeli všetky mužstvá, okrem Rabčíc. Hoci hrali s vedúcim Klinom rovnocennú partiu, mali menej šťastia. Polhorčania sa prekvapivo trápili s Brezovicou.

Sihelné, ktoré sa na trávnik vrátilo po deviatich rokoch, hralo v Zubrohlave živo, gól sa mu však ešte streliť nepodarilo.
ŽK: P. Zošák (domáci)
Takmer celý zápas sa hral na jednej polovici – pred bránou Brezovice. Mužstvo domácich však od začiatku sezóny prenasleduje neschopnosť strieľať góly. V súboji s Brezovicou očakávalo lepší výsledok, tri body sú však tri body. O rozhodujúci gól sa pričinil Š. Jašák v 20. min, keď krížnou strelou z ľavej strany z 12 m prekonal brankára hostí. Proti Polhorčanom hrala aj dobrá fyzička hostí, ktorí prišli s omladeným tímom. (jp)
Zubrohlava – Sihelné
2:0 (0:0)
Góly: Václav, Hradský
Domáce mužstvo nastúpilo oslabené o hráčov základnej zostavy a začalo nervózne. Hostia ich ľahko zatlačili pred vlastnú bránu, no nevyužívajú niekoľko vyložených šancí. V 20. min nastrelili tyč domácej brány a z okamžitého protiútoku vychádza naprázdno aj obrovská šanca Zubrohlavy, ktorá končí v rukách brankára Sihelného presne na bránkovej čiare. Sihelné bolo v 1. polčase aktívnejšie, no druhá polovica hry už patrila Zubrohlave. Začala tlakom a v 60. min krásnou strelou otvára skóre Václav. O 10 min nato po centri Lešňovského Hradský hlavou zvyšuje, 2:0. Nováčik súťaže mohol ešte znížiť z jedenástky, no domáci Helebrant bol na svojom mieste. Zubrohlava si za peknú hru v 2. polčase tri body zaslúžila. (jl)
Krivá – Habovka 5:2 (2:2)
Góly: Zaťko 2, Baranček, Tokár, Pazúrik – Michal Juráň 2
ŽK: Kubala – Šadlák, Mich. Juráň, Ištók
Divákov: 80
Počas prvých 20 min mali futbalisti Krivej navrch, potom však hostia zo Studenej doliny vyrovnali hru. Skóre polčasu presne dokresľuje jeho priebeh. Po obrátke však Habovčanom došiel dych a druhý polčas sa stal jednoznačnou záležitosťou domácich futbalistov. (kh)
Liesek – Vitanová 3:0
(1:0)
Góly: Marián Kubolek 2, Ján Sirota
ŽK: Marcel Bednár
Po problematickom derby s Brezovicou hrali Liesečania opäť derby zápas na domácom trávniku. Tentoraz peknou technickou hrou súpera už od začiatku prevýšili a nedali mu žiadnu šancu. V 12. min po centri Mariána Kuboleka Ján Sirota otvára skóre. Tlak domácich presúval hru ďalej na polovicu Vitanovej. V 40. min Pavol Sirota prudkou strelou zo 16 m tesne míňa. V tej istej minúte prudko strieľa Ján Marmoľ, no brankár vyráža na roh. Aj do 2. polčasu nastupujú Liesečania odhodlane, už v 54. min po krátkom vysunutí od Marcela Bednára má Marián Kubolek pred sebou iba brankára Vitanovej, ktorého preloboval, 2:0. Do tretice zvyšujú domáci už o 5 minút. Biliardová prihrávka Pavla Sirotu našla Marcela Bednára, ktorý hlavou posúva Mariánovi Kubolekovi – 3:0. Domáci podali výborný výkon a zápas im vyšiel podľa očakávania. (jg)
Rabčice – Klin 1:2 (1:0)
Góly: Kolčák – Hablák, Stahoň
Divákov: 120
V Rabčiciach sa počas oboch polčasov hral veľmi útočný zápas. Napriek viacerým šanciam hostí sa ako prví z gólu radovali domáci po chybe hosťujúceho brankára. Kliňania v 2. polčase zahodili dokonca aj jedenástku, ktorú kopali po faule v 16-ke. Po vyrovnávajúcom góle bol futbal v Rabčiciach hlavne o tom, na koho sa šťastena skôr usmeje a kto svojou strelou uspeje. Tými šťastnejšími boli nakoniec po rohu zo skrumáže Kliňania. Napriek výsledku to bol vyrovnaný zápas.

1. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  2. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť
  3. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  4. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  9. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  10. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  1. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  2. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  3. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  4. Magazín SME Ženy už v predaji
  5. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  6. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

Podcast je náhrada miestneho rozhlasu

Správy z miestneho rozhlasu patria roky ku koloritu slovenských miesta obcí.

Jednou z hlavných výhod podcastov je, že ich môžete počúvať, keď vám to vyhovuje,“ povedal Jaroslav Kizek z agentúry M KREO.

Dolný Kubín má dobrovoľníkov na testovanie dostatok

Dnes večer podstúpili antigénový test, jeho negativita je podmienkou zaradenia na odberné miesta.

Testovanie dobrovoľníkov Dolnom Kubíne.

Na koronavírus zomreli aj pacienti v oravských nemocniciach

Epidemiologická situácia sa prudko zhoršuje na Liptove.

Počty ťažko chorých v nemocniciach rastú spoločne s úmrtiami.

Celoplošné testovanie: Fakty, pokyny, odporúčania, najčastejšie otázky

V sobotu a nedeľu sa na celom Slovensku uskutoční prvé kolo celoplošného testovania, ktoré má za cieľ pomôcť zachytiť skryté ohniská nákazy a spomaliť šírenie koronavírusu. Odberné miesta budú otvorené 31. októbra a 1. novembra 2020 od 7. - 22. h.