Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

V šlágri kola úspešnejšia Oravská Lesná

V poradí štvrté kolo dalo dokopy dva momentálne najlepšie tímy súťaže. Do Oravskej Lesnej pricestovalo Zákamenné a tak sa očakával zaujímavý duel. Domáci sa nenechali zaskočiť a zdatného súpera zdolali.

Nezaváhala však ani tretia Novoť. Dobrý výkon v Beňadove korunovala jasným víťazstvom. Pomaly sa zlepšuje aj Breza. Po dvoch prehrách si pripísala dve výhry. Posledná priečka patrí stále Mutnému.

ČK: D. Nodžák – po 2 ŽK
V úvode predvádzali obe mužstvá vyrovnanú partiu. Vypracovali si niekoľko dobrých príležitostí, no dobre chytajúci brankári ich úspešne zneškodnili. Prvá gólová situácia nastala v 38. min, Otruba pekne prihral Jurajovi Zacharovskému a ten z 30 m trafil ľavý horný roh súperovej brány – 1:0. Zlom nastal v 55. min, hlavný rozhodca naletel na „nafilmovaný“ faul hráča hostí v 16-ke a nariadil pokutový kop. Ten z istotou premenil Rudolf Hládek a bolo vyrovnané. Po góle domáci hráči ožili. Brankár Brezy mal však svoj deň a vychytal všetky strelecké pokusy súpera. V 87. min si odkopnutú loptu hráča hostí z polovice ihriska nešťastne zrazil do brány gólman Zázrivej a všetky tri body si tak nečakane odviezol domov minulosezónny účastník I. triedy. (io)
Oravská Lesná
– Zákamenné 3:1 (3:1)
Góly: Brňák, Mich. Olbert, M. Kvak – Š. Florek
ŽK: Tolec, Turoň – R. Florek, Š. Florek
Stretnutie dvoch tímov z čela tabuľky sa lepšie vydarilo domácim, ktorí rozhodli o svojom víťazstve už v prvom polčase. Prvý gól padol v 10. min, strelecky sa presadil Jaroslav Brňák. Hostia vyrovnali o sedem minút neskôr. Nariadenú penaltu po faule obrany Or. Lesnej premenil Štefan Florek. Ďalší presný zásah prišiel zo strany domáceho celku, autorom bol Michal Olbert – 2:1. Tesne pred koncom úvodného dejstva pridal tretí úspech domácich Marek Kvak. Po zmene strán mohli ešte výsledok prikrášliť. V nervóznom závere však už len umnou hrou kontrolovali vývoj a postarali sa o prvé zakopnutie svojho súpera v sezóne. (ak)
Beňadovo – Novoť 1:4
(0:0)
Góly: Š. Babečka – Ľ. Mikolajčík 2, M. Mikolajčík, Pilšák
ŽK: Prokop, A. Zavodančík, L. Zavodančík (Novoť)
Prvá 45-minútovka sa odohrávala zväčša z strede poľa, bez šancí na oboch stranách. V druhej to už bolo o niečom inom. Hostia rozhodli o svojom víťazstve v priebehu 15 minút, počas ktorých sa dokázali trikrát presne trafiť. Prvý gól padol po strele spoza pokutového územia, druhý po chybe brankára a tretí po cetri z rohového kopu. Beňadovo potom otvorilo hru a znížuje – loptu do brány dorážal Štefan Babečka. Posledné slovo mala nakoniec opäť Novoť a upravila výsledok na zaslúžených 1:4. (pg)
Vasiľov – Hruštín 1:1 (1:1)
Góly: Kytka – Snovák
ŽK: Škombár, M. Jurky – Babinský, J. Jurky
Vo vyrovnanom dueli boli v prvom polčase aktívnejší hosťujúci futbalisti, po zmene strán toho zase viac ukázali hráči Vasiľova. Napriek tomu sa tento derby zápas začal lepšie pre domácich, pretože sa v 17. min ujali vedenia presným zásahom Mariána Kytku. Hruštín dokázal zmazať jednogólové manko v 41. min – nepozorného brankára Vasiľova z priameho kopu prekonal Snovák. Potom už ani jeden hráč nezmenil remízový stav a tak nasledovala deľba bodov. (ff)
Mutné – Lomná 1:1 (1:1)
Gól za domácich: D. Veselovský
ŽK: D. Ľuba (Lomná)
Divákov: 80
Od úvodného hvizdu rozhodcu sa striedali útoky na oboch stranách, pričom domáci boli o niečo futbalovejší. Ich optická prevaha priniesla svoje ovocie. Úspešne sa im podarilo zrealizovať jednu zo sľubných šancí, na konci ktorej bol Dominik Veselovský. Lomná sa nevzdávala a do polčasu sa aj ona strelecky presadila. Spomínaný gól padol v 44. min po ukážkovo zahranom priamom kope. Po obrátke sa obraz hry nezmenil. Hostia umnou hrou udržali nerozhodný stav. (jt)

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?