dujú ešte pod hlavičkou TU. Ako nám povedala riaditeľka pracoviska Mária Bielová, zmena neprinesie pre študentov navonok nič zásadné, ale v každom prípade to „bude istota, že detašované pracovisko zostane pevnou súčasťou univerzity a že to nebude len krátkodobá záležitosť“.
O sľubnej budúcnosti pracoviska, ako aj odborov, ktoré sa tu študujú, svedčí aj stále sa zvyšujúci počet uchádzačov o štúdium. Jednu triedu sociálnej práce a sociálnej politiky otvorí univerzita aj priamo v Ružomberku, druhá zostane v Dolnom Kubíne. V budúcnosti plánuje univerzita otvoriť na detašovanom pracovisku aj ďalšie odbory. „Uvažujeme o poradenstve a sociálnej práci s rodinou, ešte však potrebujeme vyprofilovať študentov,“ prezradila nám M. Bielová.
Dodajme ešte, že študenti 1. - 3. ročníka začnú školský rok 2004-2005 už v nových priestoroch. „V spolupráci s mestom a vďaka súhlasu mestského zastupiteľstva budeme v novom školskom roku, čiže už od septembra, sídliť pri ZŠ na Nemocničnej ulici v Dolnom Kubíne,“ povedala M. Bielová. Počas tohto týždňa by sa malo vyriešiť, či sa z priestorov obchodnej akadémie, kde bolo detašované pracovisko doteraz, presťahujú aj študenti 4. a 5. ročníka, patriaci pod TU, alebo štúdium dokončia v „starých“ priestoroch.