Streda, 29. september, 2021 | Meniny má Michal, MichaelaKrížovkyKrížovky

V Zubrohlave videli diváci sedem gólov

Klin si zaknihoval „povinnú“ výhru v Habovke, Oravská Polhora sa prekvapivo trápila v Sihelnom. Bielopotočania uštedrili Krivej prvú prehru. Najpestrejší zápas videli tri stovky divákov v Zubrohlave.

5:2 (1:0)
Góly: Graňák 2, Mokošák, Hradský, Banas – Kolčák, Hadár (z 11m)
ŽK: Banas – Grobarčík
Divákov: 300
Hostia sa postarali o rýchly úvod zápasu, keď ako prvý pohrozil domácim Grobarčík. Tí sa spamätali a začali si vytvárať šance, tie sa však končili bezzubo. Až v 12. min po osi Stoklasa – Mokošák – Banas otvára skóre, 1:0. Od toho momentu sa hral svižný futbal. Ovocie však priniesol až v 2. polčase, keď tlak Zubrohlavy vyvrcholil ďalšími tromi gólmi. Po nepremenenej vyloženej šanci Herdela protiútok hostí korunoval gólom Kolčák. Už o 3 min neskôr pridal druhý úspech Rabčíc Hadár z 11-ky, 4:2. Hradský ešte stihol skóre domácich vylepšiť na 5:2. (jl)

Sihelné – O. Polhora
0:1 (0:0)
Gól za hostí: Štefan Jašák
Išlo o zápas dvoch polčasov. V prvom boli na ihrisku dravejší hráči Oravskej Polhory, v druhom sa „chytili“ aj futbalisti Sihelného. Napriek tomu zaplatili nováčikovskú daň – hrajú v súťaži po deväťročnej prestávke – a hostia si odniesli zo Sihelného tri body. (jk)
Habovka – Klin 0:4 (0:1)
Góly: Miloš Úradník 2, Stahoň, Jozef Lipiak
Divákov: 70
Prvý polčas patril trávnik jednoznačne hosťujúcemu mužstvu. Hoci Kliňania stavili na obrannú hru, jeden z rýchlych protiútokov priniesol prvý úspech. V druhej polovici hrali aktívne obe mužstvá a šance sa striedali na oboch stranách. Hostia útočili, domáci rýchlo kontrovali. Strelecky však boli trikrát úspešní opäť hostia. (pg)

Brezovica – Liesek
1:3 (0:2)
Góly: Hucík – Motýľ, Miloš Stas, Kubolek
ČK: Miloš Stas
Brezovica vybehla na domáci trávnik v pozmenenej zostave. Kým sa mužstvo zohrávalo, hostia strieľajú dva góly. V druhom polčase Brezovičania skonsolidovali hru, vytvorili si niekoľko šancí, no „úroda“ bola slabá – jediný úspech v sieti hosťujúcej brány. Posledné slovo patrilo opäť Liesku. (mk)

O. B. Potok – Krivá
2:1 (1:0)
Góly: Fr. Gonda, P. Tekeľ – M. Maruniak
Divákov: 80
Krivú zachránil pred vyšším gólovým rozdielom veľmi dobrý výkon jej gólmana. Skóre otvoril František Gonda, keď si nabehol na kolmú prihrávku Pavla Pavču, obhodil brankára a dáva do prázdnej brány. Brankár Krivej bravúrne zlikvidoval ďalšie štyri vyložené šance domácich. Raz už diváci kričali „gól“, no brankár loptu ešte stihol vyškriabnúť z brány. V 48. min hlavou zvyšuje na 2:0 Tekeľ. Hra sa postupne vyrovnala a o zníženie stavu sa postaral Miroslav Maruniak - keď sa lopta odrazila domácemu brankárovi od hrude, Maruniak doráža. V snahe o remízu hostia akosi pozabudli hrať pekný futbal. No skóre sa už aj tak nezmenilo.